Pięcioletnia Alicja z Sosnowca od roku walczy z nowotworem złośliwym - neuroblastomą. Mimo agresywnego leczenia nie udało się osiągnąć całkowitej remisji, ostatnią nadzieją jest leczenie za granicą. Ala poprzez długotrwałe pobyty w szpitalu ma ograniczony kontakt z dziećmi. Listy od Was z pewnością rozweselą dziewczynkę, a jej rodzinie pomogą przetrwać trudne chwile.

Alicja Kosmala
ul. Żytnia 2
41-200 Sosnowiec

Imię dziecka:

Alicja Kosmala

Wiek:

5 lat, ur. 04.06.2008

Zainteresowania:

Alusia uwielbia aktywnie spędzać czas. Lubi skoki na trampolinie, zabawy na placu zabaw oraz układanie puzzli. Jej ulubionymi bajkami są "Troskliwe Misie", "Marta mówi" i oczywiście Hello Kitty. Więcej...

Rodzice:

Katarzyna, Rafał

Rodzeństwo:

Roczny brat Dominik.

Alusia ma 5 lat, mieszka w Sosnowcu. W styczniu 2012 roku wykryto u córki Neuroblastomę IV st.-guz śródpiersia tylniego z zajęciem płuc, opłucnej, szpiku, kości i OUN. Alusia przeszła 12 cykli chemioterapii, operacyjne usunięcie guza, przeszczep szpiku kostnego, a także serię naświetlań. Pomimo tak agresywnego leczenia nie udało nam się osiągnąć całkowitej remisji choroby. Ala nadal ma komórki nowotworowe obecne w kościach. Na dzień dzisiejszy Alicja ponownie przyjmuje cykle chemioterapii. Równocześnie zbieramy fundusze na leczenie przeciwciałami Anty Gd2 w Niemczech, gdyż w Polsce nie ma już dostępnego skutecznego leczenia tego nowotworu. Naszą ostatnią nadzieją jest leczenie w niemieckiej klinice. Cykle chemii, które Ala przyjmuje mają na celu zatrzymanie choroby do czasu znalezienia potrzebnych funduszy.

Alusię zgłosiliśmy do Marzycielskiej Poczty ponieważ poprzez częste i długie pobyty w szpitalu (często na reżimie) ma ograniczony kontakt z rówieśnikami. Alicja jest bardzo otwartą na ludzi dziewczynką, lubi zabawy z dziećmi, a przez pobyty w szpitalu niestety to wszystko jest bardzo utrudnione. Listy od dzieci na pewno sprawią Alusi ogromną radość i pomogą przetrwać te ciężkie dla nas chwile.

Komentarze

 1. Klaudia

  Pozdrawiam Cie Alusiu serdecznie i zycze szybkiego powrotu do zdrowia. Badz silna i zawsze usmiechnieta. Niech Twoj Aniolek Stroz czuwa zawsze nad Toba i niech Bozia ma Cie zawsze w swej opiece. Przesylam usciski.

Dodaj komentarz

Biggrin Uśmiech Sad  Confused  Surprised Eek  Cool LOL  Mad  Razz Płacz  Evil Twisted Rolleyes  Wink Up Down Redface Halo Idea Neutral Kiss Exclaim Question  Pieniążki  Bardzo zły  Miłość  Mr. Green

Current ye@r *