Sześcioletni Kuba to bardzo dzielny chłopiec, który w swoim krótkim życiu przeszedł cykl 14 bloków chemioterapii. Choroba Kuby sprawiła, że nie może on chodzić do przedszkola, dlatego bardzo tęskni za kontaktem z innymi dziećmi. Wasze listy i kartki z pewnością pomogą mu przezwyciężyć samotność.

Kuba Chrabański
oś. Bratkowice 18/31
99-400 Łowicz

Imię dziecka:

Kuba Chrabański

Wiek:

7 lat, ur. 06.08.2006

Choroba:

Nowotwór mózgu, niedowład lewej strony ciała i poważny problem ze wzrokiem jako następstwo ucisku guza.

Zainteresowania:

Kuba uwielbia bajki Bob budowniczy, strażak Sam, Elmo, lubi lepić ciastolinę, czytać bajeczki i układać klocki, kocha pluszaki. Więcej...

Rodzice:

Maria, Robert.

Rodzeństwo:

Brak.

Nasz synek to pogodny i uśmiechnięty chłopczyk z dużym bagażem doświadczeń. W jego trzecie urodziny padła straszna diagnoza – nowotwór mózgu, ta choroba zmieniła całe nasze dotychczasowe życie.

Kuba przeszedł cykl 14 bloków chemioterapii, wiele tygodni spędził na Oddziale Onkologii w Warszawie, wiele ciężkich tygodni walcząc o własne życie. Ucisk guza spowodował niedowład lewej rączki i nóżki oraz poważne problemy ze wzrokiem. Życie Kuby podporządkowane jest ciągłej rehabilitacji ruchowej, terapii wzroku, wizytom na onkologii i badaniom.

Kubuś bardzo tęskni za normalnym życiem, pełnym radości i beztroskich zabaw. Synek marzy o tym, żeby żyć normalnie, chodzić do przedszkola i bawić się z rówieśnikami, jeździć na rowerze. To takie przyziemne, ale dla Kuby na daną chwilę nieosiągalne.

Guz się zmniejszył, ale nie jest usunięty całkowicie, w każdej chwili może być wznowa nowotworu i kolejna walka, wyrzeczenia, łzy.

Kuba żyje na bombie, która wybuchnie albo nie. Kiedy wstaje słońce i nadchodzi kolejny dzień, dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili, że Kuba budzi się obok nas, że jest, uśmiecha się, przytula do mnie mówiąc mamusiu kocham cię najbardziej na świecie, wtedy nie myślę o tym, co będzie tylko dziękuję za to, co mam.

Kuba nigdy nie chodził do przedszkola, ponieważ jako dziecko leczone chemioterapią miał obniżoną odporność, chemioterapia to silna ingerencja w organizm. Ten mały chłopczyk tęskni za dziećmi, do końca nie rozumiejąc dlaczego tak musi być, jedyny kontakt z rówieśnikami miał tylko w szpitalnej, onkologicznej świetlicy – uwielbiał tam być i bawić się z dziećmi. Listy od innych dzieciaków wywołają niejeden uśmiech na buzi Kubusia.

Komentarze

 1. Obraz profilowy Basia Sz

  Drogi Kubusiu, składam Ci spóźnione życzenia urodzinowe, byłam poza domem, bez dostępu do internetu, życzę Ci więc dużo szczęścia, zdrówka, uśmiechu, cudownych chwil, wspaniałych przyjaciół, spełnienia marzeń. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Obraz profilowy MarysiaMarysia

  Cześć Kubuś!
  My się jeszcze nie znamy, ale przykro mi, że od tak długiego czasu nie wchodzisz na Marzycielską Pocztę. Chciałabym Cię poznać. Trzymaj się cieplutko. :smile:
  Marysia

 3. zyza

  Dziś króliczek do koszyczka
  wrzucił ci złote jajeczka
  i powiedział dobrych świąt
  i żeby troski zniknęły stąd.
  Wesołych Świąt!
  życzy Martyna

 4. Obraz profilowy MarysiaMarysia

  Wita Was słoneczny ranek,
  tyle dzisiaj niespodzianek,
  tyle przygód czeka nas.
  Pierwszy czerwca ! Wstawać czas !
  Dzisiaj święto wszystkich dzieci –
  to szczególny dla nas dzień.
  Jasne złote słonko świeci,
  spoza chmur uśmiecha się.
  Dzisiaj święto wszystkich dzieci
  Niech nam pięknie słońce świeci
  Wszyscy śmieją się od rana
  Każda buzia roześmiana
  Czar zabawy dziś panuje
  Każde serce się raduje.
  Oj! Jak ptaszki dziś śpiewają
  Tak życzenia Wam składają…

 5. Martyna

  Dzień radosny, dzień jedyny dziś są Twoje urodziny. Pragnę złożyć Ci życzenia: dużo szczęścia, powodzenia. Gości wielu, kosza kwiatów, moc toastów i wiwatów.
  życzy Martyna :grin: :smile: :cool: :lol: :up: :wink: :halo: :idea: :XO:

Dodaj komentarz

Biggrin Uśmiech Sad  Confused  Surprised Eek  Cool LOL  Mad  Razz Płacz  Evil Twisted Rolleyes  Wink Up Down Redface Halo Idea Neutral Kiss Exclaim Question  Pieniążki  Bardzo zły  Miłość  Mr. Green