W ostatnich dniach grudnia w SP im. Marii Konopnickiej w Starej Wsi ruszyła świąteczna akcja pisania kartek do chorych dzieci.

Wychowawcy każdej klasy otrzymali adresy dzieci oczekujących na listy.

Na apelu szkolnym przekazano uczniom informacje dotyczące wspierania chorych dzieci za pośrednictwem Marzycielskiej Poczty. Podano adres strony internetowej i gorąco zachęcano do pisania. Niektórzy uczniowie pisali za pośrednictwem internetu, inni woleli pisać listy i kartki z życzeniami.

Na korytarzu szkolnym ustawiono wielką czerwoną skrzynkę marzycielskiej poczty, no i się zaczęło.

W każdej klasie uczniowie wraz z wychowawcami wybrali po kilka adresów i napisane kartki wrzucano do skrzynki na korytarzu szkolnym. Następnie uroczyście otworzono skrzynkę i za pośrednictwem nauczycieli listy i kartki zostały wysłane. Wśród kartek były również ręcznie zdobione, do niektórych dzieci zostały również wysłane paczki ze skromnymi upominkami świątecznymi. Wszyscy wspólnie stwierdzili, że miło jest dawać – a nie tylko brać. Chorym dzieciom obiecujemy kontynuację tej znajomości i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

– Uczniowie wraz z nauczycielami ze SP w Starej Wsi.

Komentarze

 1. Krzysiek

  Naprawdę serce się raduje, że już tak małe dzieci z takim zapałem włączają się w tą akcję :) Stara Wieś zaczyna mnie zadziwiać, najpierw przedszkole potem szkoła podstawowa. Mam pewnośc, że w przyszłości z tak fajnych dzieciaków wyrosną fantastyczni ludzie :)

 2. Mama Moniki Renata

  Moniczka dziękuje za Wasze karteczki z całego serca:) Dobro, ktżre teraz przekazujecie innym wróci do Was z podwójną siłą…i tego Wam życzę :)

 3. Natan

  Czesc ja tez dostałem od Was kartki i wszystkie było kolorowe a niektore były samodzielne zrobione.Dostałem też listy ze zdjeciami.Dziękuje

Dodaj komentarz

Biggrin Uśmiech Sad  Confused  Surprised Eek  Cool LOL  Mad  Razz Płacz  Evil Twisted Rolleyes  Wink Up Down Redface Halo Idea Neutral Kiss Exclaim Question  Pieniążki  Bardzo zły  Miłość  Mr. Green