W dniach od 9 do 15 października pod hasłem „Ludzie listy piszą” obchodzono w Zespole Nr 5 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krupem Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów.

W tym roku święto to było jeszcze czymś więcej – okazją do pomocy chorym dzieciom. Samorząd Uczniowski szkoły przygotował wystawki i konkursy, które miały przybliżyć wszystkim historię święta ustanowionego z myślą o pokoju na świecie, dzisiaj będącego przede wszystkim okazją, by odkryć na nowo magię pisania listów.

Z tej okazji ogłoszono miedzy innymi konkurs dla wszystkich klas szkoły na napisanie „Najśmieszniejszego listu do przyjaciela” (zwyciężyła klasa III gimnazjum). Jako, że 9 października przypadał również Dzień Znaczka Pocztowego zorganizowano wystawę filatelistyczną, na której uczniowie szkoły mogli pochwalić się swoimi zbiorami. Zorganizowano także konkurs na zaprojektowanie „Najoryginalniejszego znaczka pocztowego” (zwyciężyła Emilia Kostrzanowska z klasy I gimnazjum).

Jednak najważniejszym momentem w obchodach tego święta było przyłączenie się szkoły do akcji „Marzycielska Poczta„, której celem jest pisanie tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Uczniowie naszej szkoły nie tylko napisali listy do chorych dzieci, ale również obdarowali je upominkami. Emocje, które towarzyszyły pakowaniu listów i prezentów do nich były czymś niezwykłym, a chęć niesienia pomocy i sprawiania radości innym, dodała wszystkim energii do dalszej pracy i padały stwierdzenia, że koniecznie należy powtórzyć ją za rok.

Komentarze

Dodaj komentarz

Biggrin Uśmiech Sad  Confused  Surprised Eek  Cool LOL  Mad  Razz Płacz  Evil Twisted Rolleyes  Wink Up Down Redface Halo Idea Neutral Kiss Exclaim Question  Pieniążki  Bardzo zły  Miłość  Mr. Green