Ludzie listy piszą1 Gromada Zuchowa „Zdobywcy Nibylandii” Hufiec ZHP Chrzanów

3 stycznia 2018autor Natalia Rzepka0
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2018/01/1-gromada-zuchowa-zdobywcy-nibylandii-hufiec-zhp-chrzanow-3.jpg

Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, w okresie około świątecznym, zdecydowaliśmy się kontynuować naszą tradycję tworzenia i wysyłania kartek do chorych dzieci – podopiecznych Marzycielskiej Poczty.

Taką akcję zorganizowaliśmy w naszej gromadzie już po raz ósmy! Tym razem, zbiegło się to w czasie, z realizowaniem przez nas cyklu sprawnościowego „Święty Mikołaj”. Na zbiórce 13 listopada podjęliśmy decyzję, że skoro „każdy może zostać Świętym Mikołajem…” to chcemy zostać nim i my! Przed Świętami pragniemy podarować innym trochę ciepła i radości, stąd realizacja naszego cyklu w dużej mierze opiera się na angażowaniu się i organizowaniu różnych przedsięwzięć mających na celu pomoc innym, w myśl dobrze nam już znanego zapisu „Wszystkim jest z zuchem dobrze”. Chcemy udowodnić przy tym, że aby pomagać wcale nie trzeba wiele posiadać! Wystarczy dobry pomysł oraz chęć do działania!

Spotkaliśmy się więc na zbiórce 27 listopada. Na początku zuchy, które są w gromadzie drugi lub trzeci rok, szybko opowiedziały innym dzieciom z krótszym stażem, czym jest „Marzycielska Poczta” oraz o czym marzą dzieci, które mają swoje profile na tej witrynie. Następnie zapoznaliśmy się z krótkimi charakterystykami Lenki i Pawełka. Nie wahając się ani chwili, podjęliśmy decyzję, że chcemy wykonać kartki z pozdrowieniami i życzeniami świątecznymi dla nich, by choć na chwilę zapomnieli o swojej chorobie i mogli cieszyć się kontaktem ze swoimi rówieśnikami.

Jak uradziliśmy, tak też zrobiliśmy. Zasiedliśmy więc do naszych stolików i bardzo mocno zaangażowaliśmy się w majsterkę. W ruch poszły kredki, nożyczki, kolorowe papiery i inne plastyczne ozdoby. Młodsze dzieci wykonały kartki – kolorowanki, starsze stworzyły świąteczne kompozycje z kolorowego papieru samodzielnie lub z wykorzystaniem szablonów. Wszystkie zuchy pracowały w skupieniu, dokładając wszelkich starań, by tworzona przez nich praca była piękna i staranna. Efekty naszej pracy prezentujemy na zdjęciach. Nie mogło przecież zabraknąć pamiątkowych fotografii, do naszej kroniki!

Gdy kartki były już gotowe uzupełniliśmy je życzeniami świątecznymi. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z nich się spełni, a kartki już niedługo za pośrednictwem poczty trafią do odbiorców, wywołując uśmiech na ich twarzach!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image