O akcji

Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Jak możesz pomóc?

Napisz list

Dzieci codziennie zaglądają do swoich skrzynek i wyczekują listonosza. Po prostu kochają dostawać listy i kartki. Adresy pocztowe dzieci znajdują się w ich profilach.

Zorganizuj akcję

Czy wiesz, że możesz zorganizować akcję pisania listów w każdej grupie ludzie, np. w szkole lub klasie? To niezwykle proste.

Podziel się adresem

Wiele osób po odwiedzeniu Marzycielskiej Poczty decyduje się na napisanie listu lub kartki do dziecka. Dlatego przekazanie informacji o akcji – nawet jednej osobie – ma wielkie znaczenie.

Dołącz
do nas

Jeżeli chcesz nam pomóc w prowadzeniu akcji i umiesz się wykazać własną inicjatywą to bardzo prosimy o kontakt.
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/myszki-pisza-1.png
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/balonik-z-listem-1.png

Ludzie listy piszą

Każdy może zorganizować w swoim granie akcję pisania listów i kartek do dzieci. To bardzo proste – wystarczy wydrukować wybrane profile, napisać listy, a potem w jednej kopercie wysłać pod adresy pocztowe dzieci. Tak zorganizowaną akcję można udokumentować i przesłać na nasz adres, a z radością zamieścimy ją na stronie. Dotychczas takie akcje miała miejsce w tysiącach szkół i klas, choć nie tylko…

Najnowsze relacje

Częste pytania
Czy po wysłaniu kartki otrzymam odpowiedź od dziecka lub jego rodziców?

Jeśli wysyłając kartkę, podałeś/-łaś im swój e-mail lub adres zwrotny to taka odpowiedź jest możliwa. Ale prosimy – nie oczekuj jej zbyt mocno. Najczęściej są to rodziny, które dużo czasu spędzają w szpitalach czy innych placówkach medycznych. Dzieci mogą otrzymywać dużo listów i odpowiadanie na wszystkie nadesłane wiadomości może stanowić wielką trudność. Poza tym, odpowiadanie na każdą wiadomość może być także kosztowne dla kieszeni rodzica, a często są to rodziny, którzy walczą o każdy grosz na leczenie swojego dziecka. Warto dodać, że kontakt z dziećmi oraz ich rodzicami często jest możliwy poprzez stronę: w profilu poszczególnego dziecka. Rodzice oraz dzieci pozostawiają komentarze dziękując za poszczególne listy i kartki i to również jest piękne. 🙂

Czy wszystkie adresy pocztowe oraz profile dzieci są aktualne?

Adresy dzieci zawsze są aktualne, a każde dziecko, które ma profil na stronie niezmiennie potrzebuje wsparcia. Niektóre informacje zawarte w profilach nie zawsze mogą być aktualne, ale w miarę możliwości razem z rodzicami staramy się je aktualizować.

Nie wiem czy mój list dotarł do dziecka...

Nie otrzymałeś/-łaś żadnego potwierdzenia o dotarciu przesyłki? Mogą być tego różne przyczyny, ale najprościej dodać komentarz w profilu dziecka i zapytać czy dotarła przesyłka. Jeśli przesyłka jest bardzo ważna i potrzebujesz szybkiego potwierdzenia to skontaktuj się z nami, a spróbujemy Ci pomóc.

Czy muszę mieć pozwolenie, aby zorganizować akcję pisania listów?

Zorganizowanie akcji pisania listów nie wymaga z naszej strony pozwolenia – również jeśli chcesz taką inicjatywę nagłośnić w mediach.

Jak zgłosić dziecko do akcji?

Zorganizowanie akcji pisania listów nie wymaga z naszej strony pozwolenia – również jeśli chcesz taką inicjatywę nagłośnić w mediach.

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image