Wielkimi krokami zbliżały się najbardziej rodzinne spośród świąt – Święta Bożego Narodzenia. W natłoku przedszkolnych przygotowań do ich obchodów, zatrzymaliśmy się na chwilę, by wziąć udział w akcji pod hasłem „Świąteczna kartka. Wyślij świąteczną kartkę dla chorego dziecka„, propagowaną przez „Marzycielską Pocztę”.

Ponieważ już kilkakrotnie korespondowaliśmy z podopiecznymi „Marzycielskiej Poczty”, idea udzielania ciężko chorym dzieciom tej formy wsparcia nie była nam obca – przystąpiliśmy do niej z radością i zapałem. Efektem naszego zaangażowania było przygotowanie wielu niepowtarzalnych kartek świątecznych, do których dołączyliśmy najszczersze życzenia bożonarodzeniowe. Adresatami naszych kart uczyniliśmy trzynaścioro wspaniałych, zbliżonych nam wiekowo kolegów i koleżanek, zmagających się z nieuleczalną chorobą.

Nie zapomnieliśmy również o rodzinie Michałka Romaniuka, który 28 stycznia tego roku opuścił ten świat. Poprzez kartkę świąteczną oraz z serca płynące życzenia pragnęliśmy zapewnić jego rodziców i rodzeństwo, że ciągle pamiętamy o ich „dzielnym żołnierzyku”.

Jak zawsze zachęcamy wszystkich do nawiązywania kontaktów z dziećmi z „Marzycielskiej Poczty” – to wielka frajda i moc satysfakcji z pomocy drugiemu człowiekowi.