Ludzie listy pisząBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Dębnie

17 stycznia 2012autor Milena Szewczyk2
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2012/01/biblioteka-publiczna-miasta-i-gminy-w-debnie.jpg

Kiedy dowiedzieliśmy o akcji charytatywnej fundacji „Marzycielskiej Poczty”, bez wahania postanowiliśmy dołączyć do grona osób wspomagających tak szczytny cel.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Oddziale Dziecięcym Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Dębnie w dniu 20 grudnia, obyła się akcja promująca działalność fundacji „Marzycielska Poczta” – która działa na rzecz chorych dzieci.

Myślą przewodnią akcji, jest niesienie tak bardzo potrzebnej ulgi chorym dzieciom, poprzez pisanie do nich listów. Te wydawałoby się mało atrakcyjne w dzisiejszych czasach listy, pisane przez zdrowe dzieci niosą im samym wiele satysfakcji, natomiast chorym podopiecznym fundacji dodają otuchy i wsparcia – przede wszystkim dodają im siły do walki z trudną i ciężką chorobą.

Małym czytelnikom Oddziału Dziecięcego naszej biblioteki, nie jest obojętny ból dzieci i ich cierpienie, więc po raz kolejny aktywnie angażują się w akcję wspierającą i niosącą pomoc chorym dzieciom. Tym razem, zaangażowanie się w akcję fundacji „Marzycielskiej Poczty”, na stałe wpisało się w swoisty kalendarz wydarzeń, organizując comiesięczny cykl spotkań ze swoimi najmłodszymi czytelnikami, w ramach akcji.

Pierwsi uczestnicy, którzy mieli przyjemność – a zarazem wielki zaszczyt otworzyć cykl akcji w siedzibie naszej biblioteki – byli sześciolatkami z przedszkola nr 1 w Dębnie. Tym razem listowną opieką otoczono ośmioro dzieci, które otrzymały piękne świąteczne kartki z gorącymi życzeniami od dzieci i od nas – pracowników biblioteki.

Zajęcia przy pisaniu i dekorowaniu kartek były wielką przyjemnością, a świadomość niesienia pomocy potrzebującym dzieciom – bezcenna.

Kolejne spotkanie z „Marzycielską Pocztą” już w styczniu, zatem gorąco namawiamy wszystkich, dużych i małych, do pisania pięknych, ciepłych, radosnych i bezcennych listów, trafiających do dziecięcych serc.

Czytanie to odnajdywanie i poznawanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów… Dajmy możliwość odnajdywania i poznawania świata tym, którzy sami tego zrobić nie mogą, piszmy do nich piękne listy…

Z gorącymi życzeniami dyrektor biblioteki
Janina Tylman z pracownikami

guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Julka
Julka
8 lat temu

Jakie grzeczne i pracowite dzieciaczki! Brawo 🙂

Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)
8 lat temu

To już któraś z kolei Biblioteka która wsparła Naszą akcję 🙂 Dziękujemy Wam dzieciaczki !

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image