Ludzie listy pisząBytów pisze listy

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2017/06/bytow-pisze-listy.jpg

Zaczęło się od zgłoszenia szkoły do konkursy organizowanego przez Akademię Nowoczesnego Patriotyzmu. Jednym z zadań, które musieliśmy spełnić było przeprowadzenie akcji społecznej.

W naszych głowach narodził się pomysł pisania listów do chorych dzieci, ze względu, że mieliśmy mało czasu. Po za tym zrodziły się w nas pewne obawy, ponieważ podobna akcja skończyła się niedawno, również- na skalę całego miasta. Jednak od razu przystąpiliśmy do roboty, na jednej z górnych pozycji w wyszukiwarce pojawiła się Marzycielska Poczta. Do pomocy ochoczo zgodziły się trzy szkoły (ZSEU-nasza szkoła, SP nr 1 i Gimnazjum nr 2, wszystkie w Bytowie). W dwóch z nich akcja przebiegała w klasach na lekcjach języka polskiego. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na zainteresowania swoich adresatów, przyklejały im naklejki bohaterów, życząc sił i powrotu do zdrowia.

Po 5 dniach zebraliśmy ok. 60 przesyłek (w tym listów i pocztówek), a akcja w naszym mieście kończy się dopiero 25 maja! Chociaż liczby te nie są wielkie, cieszymy się, że sprawimy uśmiech na chociaż kilkunastu dziecięcych buziach oraz mamy nadzieję, że pisanie tradycyjnych listów wejdzie nam w nawyk. 🙂

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image