Nieaktywne profileDominik Turek

30 maja 2011autor Dominik2223
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/05/dominik-turek.jpg

Ośmioletni Dominik zmaga się z nieuleczalną chorobą genetyczną. Dominik już czeka na Wasze listy, które umilą mu dni spędzone w szpitalu.

Dominik Turek
ul. Batalionów Chłopskich 6/2
33-300 Nowy Sącz

Imię dziecka:
Dominik Jakub Turek

Zainteresowania:
Lubi układać puzzle, bawić się autami, malować. Ulubione postaci z bajekto Gormity, Spiderman i Ben 10, a kolory pomarańczowy i czerwony. Więcej…

Wiek:
10 lat, ur. 01.07.2004

Rodzice:
Katarzyna, Sławomir

Choroba:
Niedobór Dehydrogenazy Glukozo 6-cio fosforanowej oraz Niesferycytowa Anemia Hemolityczna

Rodzeństwo:
Siostra Wiktoria, 3,5 lat

Dominik urodził się w bardzo ciężkim stanie. Zaraz po urodzeniu miał wykonane dwie transfuzje krwi z powodu nasilającej się żółtaczki. Po wykonaniu serii badań w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu okazało się że syn choruje na Niedobór Dehydrogenazy Glukozo 6-cio fosforanowej oraz Niesferycytową Anemię Hemolityczną.

Choroby te są nieuleczalne, gdyż są uwarunkowane genetycznie. W związku z tym Dominik raz w miesiącu musi mieć dodawaną krew. Z powodu częstych transfuzji, w organizmie podnosi się poziom ferrytyny, która jest zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Dominik uczęszcza do klasy zerowej. Ze względu na częste pobyty w szpitalu na oddziale hematologicznym oraz częste infekcje górnych dróg oddechowych w szkole jest bardzo rzadko. Zdarza się, że widzimy na jego buzi smutek, kiedy nie może bawić się z rówieśnikami. Jako Rodzice chcemy jak najlepiej dla swojego dziecka i głęboko wierzymy, że każda kartka przysłana do Dominika sprawi, że na jego buźce ujrzymy uśmiech.

Dla każdego Rodzica najważniejsze jest szczęście dziecka, a Marzycielska Poczta jest tego przykładem. Jesteśmy przekonani, że Marzycielska Poczta sprawi Dominikowi wielką radość.

2223
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Marysia
Marysia

Cześć Dominiczku. Wujek z Pongiem kosili w ogródku trawę i Pongo wrócił zielono-żółty śmiech Jutro jedziemy na I Komunię Ani do Chełmca, mam nadzieję, że pogoda nam dopisze.Miłej soboty dla całej Twojej wspaniałej rodzinki :XO: A…. odwiedza Cię chociaż troszkę częściej listonosz???

Anna

Dominiu, miłych snów po miłym dniu (mam nadzieję) śmiech
http://zycze.ovh.org/images/kartki/d_40.jpg

Marysia
Marysia

No, no Dominiczek jeżdzi na rowerku na dwóch kółkach nie pochawalam My mieliśmy I Komunię Ani, troszeczkę było gorąco, ale wolę taką pogodę niż deszcz śmiech Nasze liściki prawie gotowe i na pewno odwiedzi Cię listonosz śmiech Uściski od nas , a od Ponga łapa :XO:

Basia Opas (Gocyła)

Cześć Dominik…
dawno mnie nie było.. ale mam nadzieję,że u Ciebie wszystko w porządku mrugnięcie
Pogoda coraz ładniejsza.. ale szkoda, że Ty z niej w pełni nie możesz korzystać..
Trzymaj się dzielnie mały przyjacielu :XO: :XO: :XO: :XO:

Marysia
Marysia

Hej Dominiczku spokojnej nocki :XO: :XO:

Marysia
Marysia

Dominiczku chcę Ci powiedzieć, że widziałam Cię wczoraj z autobusu nr. 23 śmiech Szliście z mamusią po Wiki śmiech Szkoda, że póżno Was zauważyłam, bo pogadalibyśmy sobie kciuk w dół Nie wracałam do domu i miałam dużo czasu do „specjalnego” autokaru.Pozdrowionka :XO: :XO:

Marysia
Marysia

Cześć Dominiczku co u Was słychać? Jak Wiki? Pozdrawiamy całą Twoją rodzinkę :XO:

Marysia
Marysia

Oj Dominiczku to niedobrze kciuk w dół Mam nadzieję, że nie dałeś się choróbsku. Spokojnej nocki :XO:

pantera
pantera

HIP HIP HURRAAA HALLO HALLO MAMY 1 CZERWCA-DZIEN DZIECKA :-)))
Z okazji Dnia Dziecka dzis Tobie Wyjatkowa Przesliczna Osobko wszystkiego co najlepsze w tym bezchmurnego nieba ,bajkowego dziecinstwa,mnostwa zabawek ,lwiego zdroweczka,wielu wspanialych przyjaciol i nigdy braku usmiechu na cudnej buziuni http://zdjecia.nurka.pl/images/img218.imageshack.us-img218-7215-dziendziecka.gif zyczy Panterka śmiech

Julka
Julka

Dominiku, wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka! uśmiech śmiech

Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska

Witaj Dominiku,
z okazji dzisiejszego święta przesyłamy e-karteczkę dla Ciebie i Wiktorii. Przesyłka w drodze.
http://kartki4u.eu/kartki/364/1/m/1555s.jpg
Iwona, Halina, Wiesław, Piotr i Marek

Marysia
Marysia

Dominiku dzięki za wczoraj śmiech śmiech śmiech Przesyłka poleciała śmiech Łapa od Ponga dla Ciebie i Wiki :XO: :XO: :XO:

Marysia
Marysia

Hej Dominiczku co u Was słychać???? Coś mało się odzywasz smutek Twoje ŚWIĘTO zbliża się dużymi krokami śmiech My dzisiaj najprawdopodobniej pojedziemy do Łagiewnik. Pozdrowienia od nas dla Was i łapa od Ponga :XO:

magdalena
magdalena

Witaj
Bardzo cieszymy się ,że przesyłka od nas dotarła. Przesyłamy moc pozdrowień i piąteczka dla Ciebie od Chłopaków. Magdalena, Michał, Hubert, Konrad Decyusz

Marysia
Marysia

śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image