Ludzie listy pisząDzieci listy piszą… w Szkole nr 312 w Warszawie!

27 grudnia 2016autor Renata Zawadzka0
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/12/dzieci-listy-pisza-w-szkole-nr-312-w-warszawie.jpg

Dzień 12 grudnia w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 312 w Warszawie zdecydowanie wyróżnił się spośród innych- tego dnia dzieci ze świetlicy szkolnej nr 5 zaprosiły gości z innych grup świetlicowych i wzięły udział w akcji pisania listów i kartek pocztowych w ramach „Marzycielskiej Poczty”.

Zaczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat zasad i celów funkcjonowania Marzycielskiej Poczty. Przedstawiliśmy profile dzieci zgłoszonych do tej akcji, a także wyjaśniliśmy niektóre pojęcia medyczne nieznane dotąd uczniom. Po tym wstępie przystąpiliśmy do pracy; starsze dzieci pełniły funkcję asystentów, pomagając młodszym kolegom i koleżankom w przygotowaniu materiałów i napisaniu listu. Każdy napisał list do wybranego przez siebie dziecka lub własnoręcznie wykonał dla niego kartkę ze świątecznymi życzeniami.

Akcja „Marzycielska Poczta” spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że pisanie listów, zamiast potrwać- jak to było przewidziane- godzinę lub półtora, potrwało… dwa dni! Wciąż przybywało chętnych do pisania listów lub kartek. Gdyby nie obawa, że przesyłki nie zostaną doręczone przed świętami, akcja trwałaby pewnie dalej… Ostatnim etapem pracy było zapakowanie wszystkich listów i kartek do kopert, ozdobienie ich i wysłanie pocztą.

W wyniku naszej akcji stworzyliśmy 37 listów i kartek pocztowych, a także wiele mniejszych i większych rysunków. Mamy nadzieję, że wywołają one niejeden uśmiech na twarzach naszych adresatów!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image