„Tak naprawdę Boga nie należy szukać poza sobą, bowiem on jest w nas, w naszej dobroci, miłości i poczuciu braterstwa.”
– Edward Abramowski

Niespełna cztery miesiące temu klasy I-III naszej szkoły dołączyły do Marzycielskiej Poczty. Akcja polega na pisaniu i wysyłaniu listów do ciężko chorych dzieci, które ze względu na częste pobyty w szpitalach, lub przebywanie w hospicjach, mają ograniczony kontakt z rówieśnikami. Nasze listy mają przynieść im radość i codzienne, czasem przykre dni wypełnić uśmiechem.

Jak dotąd zorganizowaliśmy siedem takich akcji – w jednej z nich wzięli udział również nasi gimnazjaliści, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie.

07. czerwca był na naszym poziomie dniem szczególnym – Dniem Marzycielskiej Poczty. Dzięki współpracy całego poziomu, podczas tego jednego dnia wysłaliśmy do chorych dzieci ponad 150 listów. Tak wspaniały efekt osiągnęliśmy dzięki zaangażowaniu szeregu osób.

Na potrzeby akcji Poczta Polska umożliwiła nam zakup kopert i znaczków w szkole. Na specjalne zaproszenie przybyła do nas Pani listonosz, której przekazaliśmy przygotowane do wysłania listy. Całą akcję zrelacjonowała telewizja Asta.

Mamy nadzieję, że nasze przesyłki przyniosą chorym dzieciom wiele radości.

Piękna idea możliwa była dzięki wspólnemu wysiłkowi małych i dużych rąk. Serdeczne podziękowania składamy

  • Pani Naczelnik Urzędu Pocztowego w Pile
  • Pani Bożenie Fatydze – która jako delegacja Poczty Polskiej poświęciła swój czas umożliwiając maluchom zakup kopert i znaczków oraz przyjęła od nich listy
  • Telewizji Asta, w szczególności Pani Michalinie Pieczyńskiej, za nagłośnienie akcji w lokalnych mediach
  • Pani Wicedyrektor – Danucie Piotrowskiej – za pomoc logistyczną w przedsięwzięciu
  • Naszym Koleżankom z poziomu edukacji wczesnoszkolnej za zaangażowanie wszystkich klas

Na szczególne podziękowania zasługują przede wszystkim nasze wspaniałe dzieci, których piękne i kolorowe listy wyruszyły w Polskę niosąc chorym maluchom radość i nadzieję.

Małgorzata Staniszewska
Agnieszka Bałdyga