6 października 2017 roku obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to jest obchodzone w każdy pierwszy piątek października. Szukasz pomysłu jak można uczcić ten dzień, a przy tym sprawić uśmiech wielu chorym dzieciom?

Scenariusz na Dzień Uśmiechu w przedszkolu, szkole czy uczelni czyli piszemy listy i tworzymy kartki dla chorych dzieci

Od wielu lat w placówkach edukacyjnych przez wychowawców lub uczniów są organizowanie akcje wsparcia na rzecz naszych dzieciScenariusz zazwyczaj jest podobny: Uczniowie poznają historie swoich rówieśników, piszą wspólnie listy, malują laurki lub tworzą własnoręcznie kartki. Następnie wszystkie prace są pakowane do kopert i wysyłane bezpośrednio pod adresy pocztowe chorych dzieci – często wychowawcy razem z dziećmi udają się na pocztę lub do najbliższej skrzynki pocztowej.

Z tak zorganizowanej akcji można nam przesłać relacje i zdjęcia poprzez tą stronę. Wszystkie dodane w ten sposób relacje zamieszczamy natomiast tym dziale. Są tam ich setki, a jeżeli szukasz scenariusza na takie wydarzenia to tam znajdziesz na pewno mnóstwo inspiracji. Za przeprowadzenie każdej akcji wydajemy dyplomy.

Jak przeprowadzić akcję z okazji Dnia Uśmiechu?

Zorganizowanie takiej akcji jest bardzo proste. Nie wymagamy żadnego wcześniejszego zgłoszenia czy pozwolenia na organizację wydarzenia, a inicjatywa nie jest ograniczona czasowo tylko do tego święta. Najważniejsze we wszystkim są chęci. O całym procesie przeprowadzenia takiej akcji napisaliśmy zwięźle w tym dziale. Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału!

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 33 w Gorzowie Wlkp. z gotowymi przesyłkami

Honorowy Patronat nad akcją:

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image