BlogDzień Życzliwości

9 listopada 2010autor Tomasz Chmiel9
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2010/11/swiatowy-dzien-zyczliwosci.jpg

21 listopada 2010 roku obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to jest z nami już od 1973 roku, ale w Polsce dopiero od kilku lat zdobywa popularność.

Obchodzenie tej uroczystości jest wyjątkowo miłe i przyjemne: wystarczy 21 listopada pozdrowić lub zrobić coś miłego dla dziesięciu osób.

Świętuj ten Dzień razem z nami:

Marzycielska Poczta doskonale wpisuje się w ideę Dnia Życzliwości: posłanie listu lub kartki z życzeniami do chorych dzieci, to na pewno jeden ze świetnych sposobów na uhonorowanie tego święta. 21 listopad jest tylko raz na rok, ale niesłychanie cieszy, że na Marzycielskiej Poczcie życzliwość jest obecna 365 dni w roku.

Historia Dnia Życzliwości:

Dzień Życzliwości został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day. W tym właśnie roku miał miejsce konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem: wojna ta stała się impulsem dla powołania święta przez dwóch młodych Amerykanów. W zamyśle, dzień ten ma uzmysławiać i przypominać, że wzajemna życzliwość to początek i podstawa w budowaniu pokoju i owocnych relacji międzyludzkich.

Pomysł dwójki braci fenomenalnie się przyjął i aktualnie Dzień Życzliwości jest obchodzony w 180 miejscach na Ziemi. Jest to święto bardzo otwarte i „dla każdego”, bo żeby wziąć w nim udział wystarczy zrobić coś miłego dla dziesięciu osób ze swojego otoczenia.

Nobliści o Dniu Życzliwości:

Idea tego święta została doceniona także przez 31 noblistów. Z naturalnych względów wypada tutaj przytoczyć słowa naszego noblisty do autorów akcji:

[author] [author_image timthumb=’off’]http://marzycielskapoczta.pl/obrazki/lech-walesa.jpg[/author_image] [author_info]
Lech Wałęsa
Gdańsk, 5 marca 1985:

Szanowni Panowie,
Pragnę wyrazić uznanie i szczery podziw dla Waszej akcji mającej na celu ugruntowanie świadomości potrzeby zachowania pokoju na świecie. Przyłączam się do waszej działalności dla pokoju i sprawiedliwości.

Zobacz skan pisma od Lecha Wałęsy
[/author_info] [/author]

Na oficjalnej stronie World Hello Day znajduje się także wiadomość od sekretarza Jana Pawła II, a idee święta poparły m.in. takie osobistości jak Dalajlama, Desmond Tutu czy śp. Ronald Reagan.

Dzień Życzliwości w Polsce

Dzień jest „najhuczniej” obchodzony we Wrocławiu. Miasto ma duży wkład w „nakręcaniu życzliwości” i każdego roku oferuje swoim mieszkańcom wiele ciekawych wydarzeń, które można podejrzeć na stronie TerazWrocław. Co jednak z resztą Polski? Nam pozostaje świętowanie głównie we własnym gronie. I jest jeszcze Marzycielska Poczta, do której każdy może się przyłączyć. uśmiech

Byłoby wspaniale gdybyście mogli powiedzieć o tym święcie swoim bliskim i znajomym – i w ramach kultywowania życzliwości – zaprosili ich do posłania w tym okresie kartki do chorych dzieci.

21 listopada już tuż, tuż, a do święta zabieramy się na gorąco. Mam nadzieję, że tak samo jak w przypadku ostatniego „Tygodnia Pisania Listów” tak i teraz to wydarzenie przyniesie dzieciom wiele dodatkowych pozdrowień, które przecież dodają im sił do walki z chorobą. uśmiech

W artykule wykorzystano zdjęcie autorstwa MEDEF.

9
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Julka
Julka

To doskonała okazja do świętowania! Warto być życzliwym, bo podobno każde dobro wraca do nas ze zdwojoną siłą uśmiech

Basia Opas (Gocyła)

Pomysł jak zwykle rewelacyjny ! uśmiech myślę że taki dzień to kolejna okazja aby Naszymi listami i kartkami na twarzy dzieci pojawił się uśmiech!
A gdyby akcję poparli znani ludzie może byłby lepszy efekt?
Tymczasem mobilizujmy siły tak jak podczas tygodnia pisania listów !!

Weronika Mazurkiewicz

Marzycielska poczta to rzeczywiście dzieło ludzkiej życzliwości, a taki dzień to jak 2. urodzinki w roku uśmiech Pełna mobilizacja .. ale pozostańmy życzliwi nawet w inne dni dla siebie uśmiech

aCiaaa

Każda okazja jest dobra, dla uśmiechu dziecka;))

muszelka
muszelka

8) lol Witajcie i oczekujcie listów ‚rysowanych” przez dzieci , z którymi pracuję. Pozdrawiam Hania

Wiktoria Konowada

Fajne święto !!!!
Już nie mogę się doczekać listów uśmiech

Ewa
Ewa

Wspaniałe święto, z okazji którego aż chce się zrobić coś dobrego – np. napisać do dzieciaków z MP śmiech Na pewno powiem swoim znajomym o Światowym Dniu Życzliwości uśmiech

Asia mama Natalki

Myślę, że fajnie byłoby gdyby takich Dni Życzliwości było 365 śmiech

karolajn
karolajn

oj tak zgadzam sie z mamom natalki śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image