Emilia to urocza 16-latka, która cierpi na ciężką formę dziecięcego porażenia mózgowego.

Emilia Kocurek
ul. Podlaska 5/1
81-325 Gdynia

Imię dziecka:
Emilka Kocurek

Zainteresowania:
Emilka Kocurek dziś to 16 latka, której zainteresowania są nieco inne niz kiedyś. co prawda wciąz uwielbia bransoletki, Weterynarza Freda, Listonosza Pata i Leniuchowo, ale teraz pasjonuje ją również życie w serialach paradokumentalnych. Jej ulubione to Szkoła i Szpital. Myślimy, że dla Emilki to namiastka prawdziwego życia, którego nie ma. Emilka to prawdziwa nastolatka. Lubi makijaże, pomalowane paznokcie, fajne ciuchy i wyprawy do galerii handlowych. Uwielbia jeździć na turnusy rehabilitacyjne do Zabajki 2 i uczyć się nowych rzeczy.

Wiek:
17 lat – 24.06.2001

Rodzice:
Aleksandra i Robert

Choroba:
Mózgowe porażenie dziecięce, zastawka Pudenza, stan po operacji obu bioder, jaskra, zaćma i ślepota jednego oka.

Rodzeństwo:
Halinka, Krzyś, 13 lat. Krzyś to pasjonat komputera i rysunku artystycznego.

O Emilce

Niestety wylew okołoporodowy (częsta przypadłość u wcześniaków – urodziłam je w 29 tygodniu ciąży) spowodował wodogłowie pokrwotoczne i założono jej zastawkę do główki (pracuje do dziś). Niestety nie przymrożono jej oczek i dziś ma retinopatię wcześniaczą i efektem jest jaskra. Po zabiegu w AM w Gdańsku Emilka nie widzi w ogóle na jedno oko. Drugie to szkło -5 dioptrii. Ma czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce w bardzo ciężkiej formie: nie siedzi, nie ma kontroli głowy, nie mówi, ma zmienne napięcie mięśniowe. Jest po operacji wywichniętego biodra. Potrzebuje cały czas opieki osoby drugiej. Zastawka w główce to pomoc w normowaniu ciśnienia płynu mózgowego, jej zapchanie (zdarzyło się już 2 razy) powoduje realne zagrożenie życia i konieczność natychmiastowej ciężkiej operacji neurochirurgicznej.

Jednocześnie rozumie, wspaniale pracuje przy komputerze, zaczynamy wdrażać komunikację pozawerbalna – komunikatory. Jest wciąż uśmiechnięta i radosna. Słodko się uśmiecha i chyba wszyscy ją lubią, nie sprawia problemów w szkole czy wcześniej w przedszkolu. Obecnie chodzi do 1 klasy szkoły specjalnej.