Aktywne profileEwa Dąbrowska

19 marca 2012autor Ewa2770
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2012/03/ewa-dabrowska.jpeg

Czternastoletnia Ewa, u której zdiagnozowano przepuklinę oponowo-rdzeniową uwielbia niespodzianki w postaci przesyłek pocztowych. Czytanie listów jest dla dziewczynki odskocznią od świata choroby, dlatego zdaniem mamy Ewy, Marzycielska Poczta będzie idealnym lekarstwem na wszelkie smutki.

Ewa Dąbrowska
ul. Kościelna 41/3
05-200 Wołomin

Imię dziecka:
Ewa Dąbrowska

Zainteresowania:
Szermierka, gry planszowe. Więcej…

Wiek:
17 lat, ur. 14.12.2001

Rodzice:
Mama Małgorzata

Choroba:
Przepuklina oponowo rdzeniowa, niedowład kończyn dolnych, wodogłowie

Rodzeństwo:
Ania, Agnieszka, Rafał

Ewa jest od urodzenia niepełnosprawna, urodziła z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Choć nic nie zapowiadało tego, że Ewunia urodzi się chora, tak też niestety się stało. Ewa bardzo lubi rozmawiać z ludźmi, bawić się z dziećmi, bardzo lubi też pomagać innym. Mimo swojej choroby ma w sobie dużo pozytywnej energii, jednak często jest odrzucana wśród rówieśników ze względu na swoją chorobę, dlatego Marzycielska Poczta daje jej tyle radości. Ma tutaj Przyjaciół, których brakuje jej w szkole, którzy zawsze wesprą ją dobrym słowem.

2770
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Ewa
Ewa

Witam Na zawodach było około. 4-5 drużyn. Walki poszły w miarę dobrze, ale niestety nie udało się nic wygrać,ponieważ były to walki z osobami dorosłymi, niejednokrotnymi medalistami , ale pomimo tego, że nie udało się wygrać zawodów to i tak jestem zachwycona, że mogłam uczestniczyć w takim doniosłym wydarzeniu, jakim były Mistrzostwa Polski w szermierce na wózkach. Przy okazji była to dla Mnie dobra lekcja, gdyż można było podpatrzeć technikę walki medalistów. W Szkole jest dość trudno i ciężki materiał,ale z dużym trudem jakoś daję radę. Nauczyciele są wymagający,ale bardzo fajni, natomiast koleżanki i koledzy są po prostu super. Atmosfera… Czytaj więcej »

Basia
Basia

Witam, cieszę się z tych miłych informacji i gratuluję udziału w tych zawodach Ewie, była świetna. Powodzenia życzę Ewie w szkole i na co dzień, dużo zdrowia, radości. Ewcia jest super dziewczynką. Zainspirowała mnie do napisania tego wierszyka (znowu piszę wiersze, dla dzieci- wierszyki dla dzieci.pl). Pozdrawiam z deszczowych Mazur. Ewciu odpoczywaj. To dobrze, że masz fajnych kolegów. Sympatyczna szpadzistka Ewcia mieszka w Wołominie, z pięknego uśmiechu słynie. Przyjacielska wobec innych jest, z dobrych manier zda test. Kocha i szanuje rodzinę, razem tworzą ciekawą spoinę. Pasję niezwykłą ma Ewa, na nikogo się nie gniewa. Bardzo lubi szermierkę, ma we mnie… Czytaj więcej »

Ewa
Ewa

Witam uśmiech
Dziękuję serdecznie Pani Basi za przepiękny wiersz o mnie. bardzo mi się on spodobał, mojej Mamie i Siostrom również. Ma Pani ogromny talent. Warto by było,aby Pani artystyczny talent nie poszedł na marne-wydać jakiś tomik z wierszykami. Sprawiła mi Pani ogromną radość,niezwykle miło mi się czytało :). Mam nadzieję.że napisze Pani więcej takich ładnych wierszy i Pani kariera pisarki będzie się rozwijała. Mimo chłodnej pogody bardzo cieplutko pozdrawiam. Ewunia z rodziną uśmiech

Basia
Basia

Witam, dziękuję bardzo za miłe słowa, za uznanie, cieszę się, że się wiersz podobał, zasługujesz Ewo na piękne słowa, na radość i szczęście i Twoja rodzina też, cieszę się, że sprawiłam Ci radość. Robi się coraz zimniej, coraz więcej liści leci, jest ponuro, ale taka pora i jesień musi być, ja dziś byłam na małym spacerze. Wszystkiego dobrego Ewo, jesteś mądrą, wrażliwą i wyjątkową osobą. Pozdrawiam i Dobrej Nocy życzę. uśmiech

Ewa
Ewa

Witaj kochana imienniczko:) Jak w sercu, tak na zewnątrz, wobec czego życzę Ci, abyś wierzyła w marzenia, bo one się spełniają. Pozdrawiam kochana:)

Basia
Basia

Ewciu, dasz radę i nie rezygnuj z marzeń, warto marzyć, powodzenia w szkole dobrze, że masz fajnych kolegów. Wszystkiego dobrego życzę. Pozdrawiam. uśmiech

aga i gosia
aga i gosia

Cześć Ewciu,
tak nauka teraz najważniejsza i zdrówko.Zaczęła się już jesień i trzeba uważać, aby się nie przeziębić.Ja niestety po 1 listopada załapałam katar.Wprawdzie katar to nie jakąś straszna choroba, ale jest dość uciążliwy.Cieszę się, że masz nowych fajnych kolegów i koleżanki i jesteś zadowolona z otoczenia w którym jesteś:).Może wróży to na parę fajnych znajomości czy nawet super przyjaźni:).Moja córka troszkę mi marudzi, że jest zmęczona jest szkołą , bo ciągle są jakieś kartkówki, prace klasowe itd.Fakt jest ciężko, ale jeszcze trochę wysiłku i będzie świąteczny odpoczynek a później ferie.Pozdrawiam Cię Ewciu.

BasiaSz
BasiaSz

http://www.kartki.pl/pl/showCard/milego-dnia-17
Ewciu Kochana, odpoczywaj, relaksuj się, powodzenia w szkole Ci życzę i w szermierce, ogólnie powodzenia, w kontaktach z ludźmi, nie poddawaj się. Jesteś wyjątkowa. Pozdrowienia dla Ciebie i całej Twojej rodziny, dobrze, że macie siebie. Pa. :XO:

zbigniew
zbigniew

Ewciu Kochana, odpoczywaj, relaksuj się, powodzenia w szkole Ci życzę i w szermierce, ogólnie powodzenia, w kontaktach z ludźmi, nie poddawaj się. Jesteś wyjątkowa. Pozdrowienia dla Ciebie i całej Twojej rodziny, dobrze, że macie siebie. Pa. kciuk do góry

zbigniew
zbigniew

powodzonka uśmiech kciuk do góry

Lena
Lena

Kochana wracaj do zdrowia szypko

DAWIDex i Jasio
DAWIDex i Jasio

Witaj! Jestem DAWIDex i Jasio chciałbym Ci życzyć powodzenia, dużo zdrowia, szczęścia i samego uśmiechu! mrugnięcie kciuk do góry uśmiech

ol
ol

Hej Ewa pozdrawiamy ze szkoły nr 75
Ida z Ola Krakowa

aga i gosia
aga i gosia

Ewciu cieszę się, że jesteś w radosnym humorze i aurze :)tak trzymać:)W szkole wiem jak Ci idzie a jak w szermierce?Myślisz już o świętach ?bo ich zapach już czuć w powietrzu:)
pozdrawiam Cię mocno

BasiaSz
BasiaSz

http://www.kartki.pl/pl/showCard/dasz-rade-6
Ewo, nie poddawaj się. Jesteś wyjątkowa. Wszystkiego dobrego.
Pozdrawiam i życzenia spokojnej nocy a jutro dobrego dnia zostawiam. uśmiech

BasiaSz
BasiaSz

Ewo, wprawdzie urodziny masz za 2 dni, ale teraz mogę pisać, to napiszę Ci życzenia, myślę że to też jest ważne, a więc:
Wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia, radości, spełnienia marzeń życzę, niech Ci się wiedzie jak najlepiej, pamiętam o Tobie, powodzenia życzę. Pewnie nie możesz się doczekać już urodzin. Pozdrowienia dla Ciebie i całej rodziny. uśmiech
https://www.google.pl/search?q=kartki+na+urodziny&rlz=1C1GGRV_plPL758PL758&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjZzYm5roTYAhUhIJoKHdt9BWAQsAQIJg&biw=1738&bih=936#imgrc=cSPVPFDgTHK5jM:

BasiaSz
BasiaSz

http://www.kartki.pl/pl/showCard/kwiaty-dla-ciebie-44
Jesteś Ewciu super nastolatką. Buziaki. uśmiech

agnieszka i gosia
agnieszka i gosia

Ewciu, kochanie piszę już dzisiaj urodzinowe życzonka ,ponieważ jutro wyjeżdżam.Życzę Ci duuuużo zdrówka, radości z rzeczy małych i tych dużych, spełnienia się w tym co lubisz i spełnienia wszelkich marzeń, spotkania na swej drodze wielu wspaniałych ludzi.Ściskam mocno .Agnieszka i Gosia
P.S nie otwierają się te zdjęcia które są zamieszczone wyżej.nie wiem tylko u mnie?

BasiaSz
BasiaSz

http://www.kartki.pl/pl/showCard/wszystkiego-co-najlepsze-2
Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego Ewo, Pani Agnieszka napisała piękne życzenie, też życzę Ci tego samego. Mam nadzieję, że jesteś zdrowa, i że w szkole jest dobrze oraz na zajęciach szermierki, też. Życzę miłego dnia urodzin. Pozdrawiam Ciebie i rodzinę z białych, wietrznych Mazur. Trzymaj się ciepło. :XO:

iza
iza

Cześć Ewa! Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chciałybyśmy życzyć Ci dużo prezentów pod choinkę, bogatego mikołaja i szczęśliwego Nowego Roku. 8) uśmiech

agnieszka i gosia
agnieszka i gosia

Ewciu,
pięknych radosnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodzinnym, dużo uśmiechu , cieszących Cię prezentów i wszelkich łask Bożych oraz szczęśliwego Nowego Roku.
Wszystkiego dobrego dla całej Twojej rodziny.

BasiaSz
BasiaSz
Agnieszka
Agnieszka

Życzymy zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia!
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni serca spokojem i radością!
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszy przez całe życie,
a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe
życzenia spełniają się w każdym momencie!!!

Agnieszka i Krzysztof Krawczykowie

BasiaSz
BasiaSz

Witaj Ewo, Ewo jesteś niezwykłą młodą damą, Tobie i Twoim bliskim życzę Wszystkiego dobrego na ten stary rok i w Nowym Roku wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego. Dziękuję za wszystkie miłe komentarza. Pozdrawiam. :XO:
http://www.kartki.pl/pl/showCard/dla-ciebie-1429
Różowy goździk symbolizuje wieczną pamięć o osobie obdarowanej!

aga i gosia
aga i gosia

Witaj Ewciu, w Nowym roku życzę Ci dużo zdrówka, szczęścia aby Cię spotykało jak najczęściej, radości ,wspaniałych chwil spędzonych z cudownymi ludźmi i wszystkiego co sobie tylko wymarzysz .Jak spędziłaś święta i sylwestra?U nas pogoda była beznadziejna lało, wiało wypogodziło się dopiero w drugi dzień świąt .Na szczęście rodzinka i dobre humory dopisywały więc udało zniwelować się braki w pogodzie.Sylwester też był udany tylko tyle, że nasze kochane psisko strasznie się bało wystrzałów.Biedulek cały się trząsł i płakał.Jeszcze w pierwszy i drugi dzień nowego roku bał się chodzić na spacerek, ale już jest dobrze.Ewciu , masz też chyba pieska?jak on… Czytaj więcej »

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image