Ludzie listy pisząFestiwal Aniołów razem z Marzycielską Pocztą

26 grudnia 2010autor M. J.5
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2010/12/festiwal-aniolow.jpg

Minął już rok od poprzedniego spotkania…. I znów spotkaliśmy się po raz piąty – 12 grudnia w sali rehabilitacyjno- sportowej, by uczcić Święto Aniołów. Ten dzień, jak zawsze, jest dniem szczególnym, pełnym magii, radości i wzruszeń przy wielkim zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Każdemu z poprzednich Festiwali przyświecał określony cel, każdy niósł konkretne przesłanie. Podobnie i obecne spotkanie miało swą myśl przewodnią, która brzmiała: „Anioł – mój nieodłączny przyjaciel”.

„Festiwal Aniołów” – ta nazwa zobowiązuje, dlatego staramy się z roku na rok podnosić jego poziom oraz poszerzać zasięg oddziaływania. Chcieliśmy, by tegoroczny Festiwal stał się imprezą o charakterze ogólnopolskim. Z tego też powodu staliśmy się elementem składowym akcji pod nazwą „Marzycielska poczta”. Akcji, której głównym przesłaniem jest niesienie radości dzieciom nieuleczalnie chorym.

Organizatorów Festiwalu wzruszyła historia dziesięcioletniej dziewczynki – Oliwii Frost. Każdy mógł stworzyć kartkę malując lub pisząc życzenia czy pozdrowienia i wrzucając do „anielskiej skrzynki pocztowej.” Pod koniec imprezy kartki zostały zebrane i włożone do wielkiej koperty, którą osobiście zaadresowała p. Dyrektor SP1 i vice dołączając do niej upominki, a także płytę DVD z nagraniem naszego spotkania. Mamy nadzieję, że sprawią radość dziewczynce.

Tradycyjnie odbył się konkurs na najpiękniejszy anielski strój, konkurs literacki i plastyczny. Każdy uczestnik otrzymał upominek. Można było zakupić ozdoby na choinkę, sięgnąć po los (każdy wygrywał), usiąść w kafejce i skosztować pyszne ciasta upieczone przez rodziców czy posilić się zupą gulaszową oraz uczestniczyć w warsztatach.

Natomiast zaproszeni goście mogli skorzystać z poczęstunku, przygotowanego w przyjemnej aranżacji, w sali konferencyjnej.

Spotkanie urozmaiciły występy milusińskich z Przedszkola Nr1, dzieci z SP w Barnówku , kolędy śpiewane przez nasze dzieci, występ grupy tanecznej przy SP1 oraz zespołów muzycznych Wrak, Razz and Gatzeck.

Największą furorę zdobył wspólny taniec nauczycielek z dziećmi. Oczywiście, jak co roku, nauczyciele przygotowali przedstawienie -z morałem. Tym razem był to „Czerwony Kapturek ”w najnowszej wersji. Wywołał dużo śmiechu i braw, ponieważ brały w nim udział m.in. Pani Dyrektor i vice Dyrektor. Na zakończenie Festiwalu można było wspólnie pokolędować z zespołem Radka Nowickiego „ Łobuzy Jezusa”.

Jak każdego roku Festiwal umilają „Anielscy Sponsorzy”. Dzięki Nim jest bardziej kolorowo, przyjemnie i anielsko dobrze. Są to ludzie o wielkim i szczodrym sercu. Bez Nich nasz Festiwal nie świeciłby pełnią blasku. Uczestnicy, a przede wszystkim dzieci, mogły się cieszyć upominkami, słodkościami oraz wspaniałymi nagrodami.

Oto lista „Anielskich Darczyńców”:

Esbud Myślibórz, Drukarnia Pol – Graf, Edbud Dębno, Hurtownia Daro, Paweł Jeliński, TOPAZ, Sklep owocowo- warzywny Maciej Żyliński, Nadleśnictwo Dębno, Janusz Suliga, Bogumił Ircha, Stanisław Łokietek, Leszek Moszej, Barbara Górka, Wojciech Frąckowiak PLUS, Miejsko – Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Tadeusz Wiśniewski-Piekarnia, Sklep Rolmet, Zbigniew Marszałek – Hydrosprzęt, Kazimierz Kasprowiak, Mirosław i Zbigniew Zubala- Ekodarpol, Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Starostwo Powiatowe w Myśliborzu, Beata i Grzegorz Martin- księgarnia Miś, Krystyna Adamczuk – Papirus, J.Cz.R. Franków, GBS Barlinek o. w Dębnie, Masarnia Łukasz Pisz, Sebastian Kmieć.

– op. M.J

5
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
aCiaaa

Fajnie, jest tak wejść i zobaczyć, poczytać o ludziach, którzy tyle robią dla tych dzieci;]]

Basia Opas (Gocyła)
Basia Opas (Gocyła)

to musiał być wspaniały dzień. uśmiech

Weronika Mazurkiewicz
Weronika Mazurkiewicz

Piękny gest uśmiech

Julka
Julka

Piękna inicjatywa… Festiwal Aniołów specjalnie dla Oliwki uśmiech

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image