https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2014/02/filip-nawrocki-1.jpg

Filip to wielki fan dinozaurów, który uparcie pokonuje przeciwności losu. Pierwsze lata jego życia to pobyty w szpitalach i Domach Małego Dziecka. Chłopiec znalazł kochającą rodzinę, jednak wciąż zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi: z niedowładem, ma problemy z widzeniem, a obecnie jest diagnozowany w kierunku autyzmu. Rodzice Filipa wierzą, że Marzycielska Poczta doda mu wiary w siebie, we własne możliwości oraz znajdzie przyjaciół, których bardzo mu brakuje. Możemy na Was liczyć?

Filip Nawrocki
Jenkowice 76
56-400 Oleśnica

Imię dziecka:
Filip Nawrocki

Zainteresowania:
Filipek to fan dinozaurów, smoków, płazów i gadów. Ma już całkiem sporą kolekcję figurek i książek o dinozaurach, w wolnych chwilach lubi je przeglądać i prosi, żeby mu poczytać.

Wiek:
9 lat, ur. 11 czerwca 2007 r.

Rodzice:
Janette, Artur

Choroba:
FAS – alkoholowy zespół płodowy, niedowidzenie, wiotkość mięśni, zaburzenia czucia głębokiego, niedowład lewostronny, diagnostyka w kierunku autyzmu.

Rodzeństwo:
Starszy brat Kuba, młodsza siostra Lena.

Filipek jest z nami od czerwca 2009 roku, pierwsze dwa lata swego życia spędził w szpitalach i Domach Małego Dziecka, tam właśnie my odnaleźliśmy nasz Skarb. Urodził się 11.06.2007 jako wcześniak z niską wagą urodzeniową, problemami z oddychaniem i pięcioma punktami w skali Apgar. Od kiedy jest z nami nasze dni wypełnione są rehabilitacją. Korzystamy z pomocy logopedów, psychologów, pedagogów, rehabilitantów i fizjoterapeutów.

Na co dzień Filipek boryka się z wiotkością mięśni, dużą niedowagą, niesprawnością prawej rączki na skutek zrostu kości promieniowo łokciowej, niedowładem lewostronnym, ma również zaburzenia czucia głębokiego. W 2010 roku przeszedł operację zeza oka prawego. Niestety, mimo ćwiczeń i kontroli specjalistów stan oczka się pogarsza, w chwili obecnej nosi okulary ze względu na niedowidzenie.

Głównym problemem Filipa jest FAS – alkoholowy zespół płodowy. Wiemy, że jest to choroba nieuleczalna, a jej objawy są bardzo różnorodne i pojawiają się w różnych okresach życia dziecka. Wierzymy, że dzięki wytrwałej pracy, rehabilitacji i miłości zmniejszymy jej skutki. Dzięki temu Filipek będzie mógł lepiej funkcjonować w otaczającym nas świecie.

Dlaczego Marzycielska Poczta? Gdyż wierzymy, że warto mieć marzenia i czekać na ich spełnienie. Wierzymy, że dzięki Marzycielskiej Poczcie Filipek znajdzie przyjaciół, których mu bardzo brakuje i że dzięki nim wzrośnie jego wiara w siebie i własne możliwości. To wsparcie da mu siłę do dalszej walki.

guest
386 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek
1 rok temu

Witaj Filipie, mam na Maciek. Mam 10 lat i chodzę do 4 klasy . Gram na Xboxie i bardzo lubię grac w FortNite. Rodzice nie pozwalaja mi grać zbyt często ponieważ to ich zdaniem szkodzi mojemu zdrowiu. W poniedziałek jadę na wycieczkę szkolną. To będzie pierwszy raz kiedy będę nocował poza domem. Proszę trzymaj za mnie kciuki. Mam nadzieję, że na wycieczce będzie fajnie. Ta wycieczka będzie trwała 5 dni i bedziemy zwiedzać okolice Zamościa. Będę mieszkał w ośrodku który jest niedaleko rzeki Tanew. Czytałem, że lubisz dinozury = mam kilka figurek i bardzo mi sie podobają. Napisz proszę do… Czytaj więcej »

Marek
Marek
10 miesięcy temu

Witaj Filipku życzę Ci żebyś wrócił do zdrowia żebyś mógł zobaczyć dinozaury i figurki 🙂 🙂

Kasia
Kasia
9 miesięcy temu

Cześć Filipku! :przytulam: Bardzo się cieszę, że mogę do Ciebie napisać.Życzę Ci dużo zdrowia i uśmiechu na Twojej twarzy :angel: Wierzę bardzo w Ciebie i pozdrawiam Cię.Kasia z Krakowa :angel:

Martyna
Martyna
9 miesięcy temu

Cześć Filipku!
Życzę Ci byś mógł rozwijać swoje pasje, poznawać nowe dinozaury.
Martyna z Krakowa. :przytulam: :przytulam:

Jakub
Jakub
9 miesięcy temu

Cześć Filipie

Mam na imię Kuba. Mam 13 lat i chodzę do 7 klasy.
Niedługo święta z tego powodu życzę Ci wszystkiego najlepszego, prezentów, z których będziesz zadowolony, żebyś spędził ten czas z Twoją najukochańszą rodziną. Mam nadzieję, że będziesz cieszył się każdą chwilą pomimo Twojej choroby. Rozwijaj swoje pasje poznawaj nowe dinozaury i rób to co naprawdę lubisz.

Pozdrawiam
Kuba 🙂

Kacper
Kacper
9 miesięcy temu

Życzę ci wszystkiego dobrego i szybkiego powrotu do zdrowia 🙂 🙂 🙂 🙂

Ola
Ola
9 miesięcy temu

Hej Filipek. Pozdrowienia z Krakowa, trzymaj się!

Agnieszka
Agnieszka
8 miesięcy temu

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
składam najpiękniejsze życzenia pięknych
i niezapomnianych chwil w gronie rodziny!
Niech przyniosą one radość i wzruszenie
oraz wzajemną życzliwość i optymizm
w nadchodzącym Nowym Roku!!!

Kamil
Kamil
5 miesięcy temu

Witaj Filipie

Mam na imię Kamil, mam 10 lat i chodzę do 4 klasy.
Lubię grać na xboxie w FORTNITE. Nie mogę grać zbyt często bo to szkodzi zdrowiu.
Życzę ci żebyś szybko wyzdrowiał i poznał jeszcze więcej dinozaurów

Kamil z Ładzy

Basia Sz
Basia Sz
3 miesięcy temu

Witaj Filipie. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, zdrowia, szczęścia, radości i spełnienia marzeń życzę. Pozdrawiam. 🙂

1 8 9 10
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image