https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2014/02/filip-nawrocki-1.jpg

Filip to wielki fan dinozaurów, który uparcie pokonuje przeciwności losu. Pierwsze lata jego życia to pobyty w szpitalach i Domach Małego Dziecka. Chłopiec znalazł kochającą rodzinę, jednak wciąż zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi: z niedowładem, ma problemy z widzeniem, a obecnie jest diagnozowany w kierunku autyzmu. Rodzice Filipa wierzą, że Marzycielska Poczta doda mu wiary w siebie, we własne możliwości oraz znajdzie przyjaciół, których bardzo mu brakuje. Możemy na Was liczyć?

Filip Nawrocki
Jenkowice 76
56-400 Oleśnica

Imię dziecka:
Filip Nawrocki

Zainteresowania:
Filipek to fan dinozaurów, smoków, płazów i gadów. Ma już całkiem sporą kolekcję figurek i książek o dinozaurach, w wolnych chwilach lubi je przeglądać i prosi, żeby mu poczytać.

Wiek:
9 lat, ur. 11 czerwca 2007 r.

Rodzice:
Janette, Artur

Choroba:
FAS – alkoholowy zespół płodowy, niedowidzenie, wiotkość mięśni, zaburzenia czucia głębokiego, niedowład lewostronny, diagnostyka w kierunku autyzmu.

Rodzeństwo:
Starszy brat Kuba, młodsza siostra Lena.

Filipek jest z nami od czerwca 2009 roku, pierwsze dwa lata swego życia spędził w szpitalach i Domach Małego Dziecka, tam właśnie my odnaleźliśmy nasz Skarb. Urodził się 11.06.2007 jako wcześniak z niską wagą urodzeniową, problemami z oddychaniem i pięcioma punktami w skali Apgar. Od kiedy jest z nami nasze dni wypełnione są rehabilitacją. Korzystamy z pomocy logopedów, psychologów, pedagogów, rehabilitantów i fizjoterapeutów.

Na co dzień Filipek boryka się z wiotkością mięśni, dużą niedowagą, niesprawnością prawej rączki na skutek zrostu kości promieniowo łokciowej, niedowładem lewostronnym, ma również zaburzenia czucia głębokiego. W 2010 roku przeszedł operację zeza oka prawego. Niestety, mimo ćwiczeń i kontroli specjalistów stan oczka się pogarsza, w chwili obecnej nosi okulary ze względu na niedowidzenie.

Głównym problemem Filipa jest FAS – alkoholowy zespół płodowy. Wiemy, że jest to choroba nieuleczalna, a jej objawy są bardzo różnorodne i pojawiają się w różnych okresach życia dziecka. Wierzymy, że dzięki wytrwałej pracy, rehabilitacji i miłości zmniejszymy jej skutki. Dzięki temu Filipek będzie mógł lepiej funkcjonować w otaczającym nas świecie.

Dlaczego Marzycielska Poczta? Gdyż wierzymy, że warto mieć marzenia i czekać na ich spełnienie. Wierzymy, że dzięki Marzycielskiej Poczcie Filipek znajdzie przyjaciół, których mu bardzo brakuje i że dzięki nim wzrośnie jego wiara w siebie i własne możliwości. To wsparcie da mu siłę do dalszej walki.

guest
386 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Natalinka
Natalinka
6 lat temu

Witam :XO:
Nie za fajnie wyszło z tym szpitalem :down: :down:
Pomodlę się aby badania wyszły dobrze!
Zdróweńka Filip :XO: .

Ela Ausobska
6 lat temu

Cześć, jak będziecie we Wrocławiu dajcie wcześniej znać. Janette napisz mi na priv podam ci nr telefonu, przekażę wtedy paczuszkę dla Filipka. Buzialki ela

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu
Reply to  Ela Ausobska

Elu buziaki i sto lat od Filipka

We wroclawiu jesteśmy we wtorki i czwartki, podaje ci moj nr telefonu odezwij się to się jakoś umówimy i bardzo chętnie Cię poznamy 503 800 211

Jakub
Jakub
6 lat temu

Co się dzieje z Filipem?

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu
Reply to  Jakub

Z Filipkiem coraz lepiej , mam nadzieję wszystko wyjaśni rezonans

filia nr 6 biblioteki w Policach
filia nr 6 biblioteki w Policach
6 lat temu

Witaj Filipku.
Jesteśmy paniami bibliotekarkami z Polic, niedaleko Szczecina.
Niedawno przeczytałyśmy o Tobie i nabrałyśmy chęci, żeby do Ciebie napisać.
Chciałyśmy Ci powiedzieć, że to super, że czytasz książki, bo to czyni życie ciekawszym i dużo bardziej kolorowym.

a oto wiersz dla Ciebie
Filip to chłopak morowy.
zawsze uśmiechnięty i do zabaw gotowy.
dinozaury go zabawią , a inne książki
w świat magii wprowadzą.

Życzymy CI zdrowia i cierpliwości. pozdrowienia dla całej twojej rodzinki.
Panie Ola, Marysia i Danusia z Filii nr 6 Biblioteki w Policach

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

Super wierszyk dziękuje i przesylam buziaki

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

Tworzymy książkę z bajek wujka Jakuba więc dziękujemy i prosimy o więcej

Jakub
Jakub
6 lat temu

Bulinowe przygody W dawnych czasach różne rzeczy się działy. Śpiące księżniczki, waleczni rycerze, smoki, czy krasnoludki – historie o nich dzieci, wszystkie dzieci znają bardzo dobrze. Nie znają jednak historii o bulinach. Dlaczego? O bulinach nikt nie opowiada. Nic dziwnego. Nikt ich nie widział i nikt nawet nie podejrzewa, że istnieją. Ale przecież krasnoludków też nikt nie widział, a mimo to wszystkie dzieci o nich wiedzą i napisano o nich wiele bajek. Aby to zmienić dzisiaj bajka będzie o bulinach. Kim zatem są tajemnicze bulimy? Są stworkami niedużymi, ale bardzo sprytnymi. Wielkością przypominają krasnoludki, jednak różnią się. Są całe zielone.… Czytaj więcej »

Jakub
Jakub
6 lat temu

Upominanie słońca Słońce wstaje rano. Bardzo rano. Ma jednak również swoje humory. Latem wstaje wcześniej, ale zimą dużo później. – Skąd takie grymasy u naszego słoneczka? – zastanawiała się Kasia. Mama budzi ją codziennie rano o tej samej porze, tak by zdążyła na godzinę ósmą do szkoły. Zdarza się, że w zimowy poranek Kasia wstaje wcześniej niż słońce. A gdy za oknem jest jeszcze ciemno, to nie ma się ochoty wstawać. Kasia jest jednak bardzo zdyscyplinowana. Wstaje punktualnie i nie grymasi. Postanowiła upomnieć słońce za jego spóźnienia. Zaczęła malować obrazek, który przedstawiał rozpromienione słońce, w którego środku były wskazówki zegara.… Czytaj więcej »

Jakub
Jakub
6 lat temu

Pszczółka Nena Gdy wiosną w ogrodzie zakwitną kwiaty, jest w nim bardzo kolorowo. Słychać w nim również odgłosy pracy. To pszczółki, latając z kwiatka na kwiatek, zbierają słodki pyłek. Właśnie uwija się jak może mała pszczółka Nena. Usiadła na róży. Zagląda do pąka, a tam pusto. Pyłku nie ma. Leci do stokrotki. Patrzy, też pusto. Z boku tulipan, czerwony, dorodny. Zerka do jego kielicha. Tym razem jest uradowana. Na dnie widzi dużo pyłku. Wlatuje do środka. Zbiera, zgarnia do woreczków ile tylko unieść może. Gdy poczuła, że już więcej nie uniesie, przygotowała się do odlotu. Patrzy w górę, a tu… Czytaj więcej »

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu
Reply to  Jakub

Dziękujemy księga rośnie

Jakub
Jakub
6 lat temu

Buziole dla sympatycznego najwspanialszego Filipka

Jakub
Jakub
6 lat temu

,,Motylek Filipek” Motylek Filipek ze smutkiem spogląda, bo jego skrzydełko inaczej wygląda. Jest mniejsze i cieńsze i takie słabiutkie, jest inne od wszystkich – jest bardzo malutkie. Już takie urosło i nie chce być inne, jest chore, dlatego jest dużo mniej zwinne. Filipek zapłakał, swe łezki ociera, na chore skrzydełko ze smutkiem spoziera – i żal ma, bo przez nie pofrunąć nie może. A chciałby pofrunąć wysoko nad zboże. Jak wszystkie motylki chce tańczyć nad łąką, przyglądać się z góry kwiatuszkom i pąkom. I marzy, że leci wysoko do góry, że skrzydła go niosą wysoko aż w chmury. Uśmiechnął się… Czytaj więcej »

madzialena
6 lat temu

Cześć Skarby :XO:
co tam słychać u Was? jak zdrówko?
listy i karteczki napływają? 🙂
Przesyłam ogromniaste buziaki :XO: :XO: :XO: :XO:

Klaudia
Klaudia
6 lat temu

Cześć Filipku! Zabieram się za pisanie listu do Ciebie. Wyślę go jeszcze dziś 🙂

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

No i mamy jakiegoś wirusa, gorączka, ból garda, brzuszka pewnie znowu czeka nas pare dni w domku i lóżeczku
Życzymy wszystkim milego dnia i przesylamy buziaki

Jakub
Jakub
6 lat temu
Reply to  Filip Nawrocki

Hej misiaczku mój pluszowy,
daj znać czy ty jesteś zdrowy,
czy Ci humor dopisuje,
i gardełko nie szwankuje.

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

Może dzisiaj do wujka dotrze przesylka od Filipka, czekamy na informacje

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

Gorączka spadla jesteśmy w domku więc mamy czas na dziękowanie wszystkim dobrym duszyczkom o wielkich gorących sercach Dziękujemy i ślemy buziaki Cioci Bożenie z Kasinki Malej za cieple slowa i piękne rysunki smoków Magdzie z Gdańska za wszystkie mile slowa Agnieszce za życzenia urodzinkowe Mai za super dinusiową kartkę Dosi za cudne kociaki Wujkowi Jakubowi za wszystko Sylwii za cieple slówko Liliam za super karteczkę Monice przesylam duże buziaki (moje dinozaury świętowaly swój dzień) Asi z Warszawy Andrzejowi z Budziska wkrótce do Ciebie napiszę Gosi za tyle slońca Cioci Anecie za pięknego diplodoka Gabrysi, Mikolajowi, Sandrze, Jakubowi, Amelii, Lukaszowi ze… Czytaj więcej »

Jakub
Jakub
6 lat temu

Pozdrawiam ciebie Filipeczku z całego serca

Jakub
Jakub
6 lat temu

Był sobie słoń, wielki – jak słoń. Zwał się ten słoń Tomasz Trąbalski. Wszystko, co miał, było jak słoń! Lecz straszny był zapominalski. Słoniową miał głowę I nogi słoniowe, I kły z prawdziwej kości słoniowej, I trąbę, którą wspaniale kręcił, Wszystko słoniowe – oprócz pamięci. Zaprosił kolegów – słoni – na karty Na wpół do czwartej. Przychodzą – ryczą: „Dzień dobry, kolego!” Nikt nie odpowiada. Nie ma Trąbalskiego. Zapomniał! Wyszedł! Miał przyjść do państwa Krokodylów Na filiżankę wody z Nilu: Zapomniał! Nie przyszedł! Ma on chłopczyka i dziewczynkę, Miłego słonika i śliczną słoninkę. Bardzo kocha te swoje słonięta, Ale ich… Czytaj więcej »

Jakub
Jakub
6 lat temu
Elżbieta
Elżbieta
6 lat temu

Cześć Filipku 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
Cieszę się, że rękawica się przydała :up: .
Smuci mnie jednak fakt, że z twoim zdrówkiem coś dzieje się niedobrego. Życzę Ci dużo wytrwałości i uśmiechu – uśmiech bardzo pomaga 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 .
Pozdrowienia dla rodziców, Kuby i Leny.

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

Dziękuje Kornelce za śliczną kolorową karteczkę i naklejki Buziaczki

Kornelia
Kornelia
6 lat temu
Reply to  Filip Nawrocki

Proszę 😀 😀 😀 😀 Cieszę się że dotarło :XO:

MAGDA G.
6 lat temu

Cześć Filipek. 🙂
Jak się masz? 🙂 Jak minął Ci piątek ? 🙂
Życzę Wam udanego weekendu! 🙂 :XO: :XO:

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu
Reply to  MAGDA G.

Hej hej Madziu
weekend minąl fajnie, chociaż pogoda się zepsula. W sobotę bylem na dniach otwartych nowej szkoly i bardzo mi się podobala może jak się dostanę to będę tam chodzil a potem pojechaliśmy nad rzekę topić marzannę ktorą sami zrobiliśmy i bylo bardzo fajnie
Buziaki i milego tygodnia

Martyna
Martyna
6 lat temu

Czy mogę prosić maila do Filipka? 🙂

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu
Reply to  Martyna

Pewnie Martynko filipek07@gazeta.pl
Pozdrawiamy i życzymy milego tygodnia

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

Dzisiaj Pan Listonosz byl dla nas bardzo hojny, z calego serduszka dziękujemy Pani Ani Kubeckiej z gr.OB SP nr 3 w Żorach i 6 latkom Oliwii, Oli Nowak, Oliwierowi, Milej, Jakubowi, Adasiowi, Emilce Krawczyk, Klaudii, Oliwii Wolny, Bartkowi, Dawidowi, Sonii, Kacperkowi, Antosiowi i Karolowi, Oliwce, Marcie Żbik Przesylam Wam masę uścisków i buziaków, prace są piękne i staną się ilustracjami książki którą tworzymy z bajek wujka Jakuba Dziękuję i ślę buziaki i przytulaki Ani z Delhi w Indiach Lidzi Skowronek z Boczowa za super list i dinusia (masz talent Lidziu) Agnieszce z Irlandii Klaudii Karbowniak zakladka na pewno się przyda,… Czytaj więcej »

Asiaya
Asiaya
6 lat temu
Reply to  Filip Nawrocki

Cieszę się, że dotarła kartka z Delhi – pozdrawiamy i życzymy zdrówka!
Polki w Delhi

Jakub
Jakub
6 lat temu

Milutki Filipku
Wczoraj byłem w teatrze,było bardzo zabawnie.
Ściskam cię z całych sił
wujek Jakubek

Jakub
Jakub
6 lat temu

Ja bardzo lubię teatr i chciałbym zostać aktorem.Te zdjęcie co mam na facebooku jest ze spektaklu ,,Olbrzym w czerwonych skarpetkach” grałem tam chińskiego czarownika

Przesyłam ci gorące buziaki
Twój serdeczny wujek Kubuś

Jakub
Jakub
6 lat temu

Jak dojdzie do ciebie przesyłka to daj znać

Jakub
Jakub
6 lat temu

Kłótnia poduszek Na sofie w salonie, w widocznym miejscu, leżały dwie poduszki. Jedna z lewej strony, druga z prawej strony. Leżały daleko od siebie, bo były na siebie obrażone. Poduszki pokłóciły się o to, która z nich jest piękniejsza. Poduszka z lewej strony miała na sobie kolorowe grochy. Poduszka z prawej strony miała na sobie kolorowe pasy. Która ładniej wyglądała, rozstrzygnąć nie mogły. Oto co na siebie wygadywały. – Te pani szlaczki są bez gustu. Od razu widać, że brakuje pani klasy. – Te pani grochy to już dawno wyszły z mody. Niech pani prędko czymś je przykryje. – Może… Czytaj więcej »

Jakub
Jakub
6 lat temu

RUMACZEK WYŚMIEWACZEK BIEGAŁ SOBIE PO PASTWISKU RUMACZEK WESOŁY, NIE MIAŁ CZASU BY SIĘ UCZYĆ I CHODZIĆ DO SZKOŁY. – TO NIE DLA MNIE JEST ZADANIE – TA JAKAŚ NAUKA, NIECH TAM CHODZI SOBIE SMUTAS GDY ROZRYWKI SZUKA. – JA WSZAK JESTEM KONIEM DUMNYM, PEŁNEJ, CZYSTEJ RASY I NIE DLA MNIE JEST SIEDZENIE W ŁAWKACH SZKOLNEJ KLASY. PO TO SIĘ WSZAK URODZIŁEM I ŻYJĘ NA ŚWIECIE, BY MNIE WSZYSCY PODZIWIALI – SAMI ZRESZTĄ WIECIE. MIJA WIOSNA, LATO, JESIEŃ A PRZECHWAŁKI TRWAJĄ, JUŻ ZWIERZAKI SPORYM ŁUKIEM RUMACZKA MIJAJĄ, A TEN ZMIENIŁ SWĄ METODĘ, Z INNYCH SIĘ WYŚMIEWA, WIĘC KTO MOŻE TEN PRĘDZIUTKO… Czytaj więcej »

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

Dziękujemy za kolejną porcję bajek, książka rośnie z każdym dniem.
Milego dnia dla Marzycieli

filia nr 6 biblioteki w Policach
filia nr 6 biblioteki w Policach
6 lat temu

Cześć Filipie
tutaj znowu Panie z biblioteki w Policach.
Tradycyjnie, żeby umilić Ci dzień napisałyśmy wiersz:

czy dzis słońce mocno świeci?
zapytał Filip innych dzieci

Ach Filipie ach Filipie to słoneczko dzisiaj świeci
dla Ciebie i innych dzieci
żeby humor dopisywał, a braciszek dokazywał
siostrzyczka nie płakała, tylko szczery uśmiech miała

samych pogodnych dni życzą Panie z Polic.

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

Ślicznie dziękujemy za kolejny wierszyk, przesylamy buziaki i uściski

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image