https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2014/02/filip-nawrocki-1.jpg

Filip to wielki fan dinozaurów, który uparcie pokonuje przeciwności losu. Pierwsze lata jego życia to pobyty w szpitalach i Domach Małego Dziecka. Chłopiec znalazł kochającą rodzinę, jednak wciąż zmaga się z wieloma problemami zdrowotnymi: z niedowładem, ma problemy z widzeniem, a obecnie jest diagnozowany w kierunku autyzmu. Rodzice Filipa wierzą, że Marzycielska Poczta doda mu wiary w siebie, we własne możliwości oraz znajdzie przyjaciół, których bardzo mu brakuje. Możemy na Was liczyć?

Filip Nawrocki
Jenkowice 76
56-400 Oleśnica

Imię dziecka:
Filip Nawrocki

Zainteresowania:
Filipek to fan dinozaurów, smoków, płazów i gadów. Ma już całkiem sporą kolekcję figurek i książek o dinozaurach, w wolnych chwilach lubi je przeglądać i prosi, żeby mu poczytać.

Wiek:
9 lat, ur. 11 czerwca 2007 r.

Rodzice:
Janette, Artur

Choroba:
FAS – alkoholowy zespół płodowy, niedowidzenie, wiotkość mięśni, zaburzenia czucia głębokiego, niedowład lewostronny, diagnostyka w kierunku autyzmu.

Rodzeństwo:
Starszy brat Kuba, młodsza siostra Lena.

Filipek jest z nami od czerwca 2009 roku, pierwsze dwa lata swego życia spędził w szpitalach i Domach Małego Dziecka, tam właśnie my odnaleźliśmy nasz Skarb. Urodził się 11.06.2007 jako wcześniak z niską wagą urodzeniową, problemami z oddychaniem i pięcioma punktami w skali Apgar. Od kiedy jest z nami nasze dni wypełnione są rehabilitacją. Korzystamy z pomocy logopedów, psychologów, pedagogów, rehabilitantów i fizjoterapeutów.

Na co dzień Filipek boryka się z wiotkością mięśni, dużą niedowagą, niesprawnością prawej rączki na skutek zrostu kości promieniowo łokciowej, niedowładem lewostronnym, ma również zaburzenia czucia głębokiego. W 2010 roku przeszedł operację zeza oka prawego. Niestety, mimo ćwiczeń i kontroli specjalistów stan oczka się pogarsza, w chwili obecnej nosi okulary ze względu na niedowidzenie.

Głównym problemem Filipa jest FAS – alkoholowy zespół płodowy. Wiemy, że jest to choroba nieuleczalna, a jej objawy są bardzo różnorodne i pojawiają się w różnych okresach życia dziecka. Wierzymy, że dzięki wytrwałej pracy, rehabilitacji i miłości zmniejszymy jej skutki. Dzięki temu Filipek będzie mógł lepiej funkcjonować w otaczającym nas świecie.

Dlaczego Marzycielska Poczta? Gdyż wierzymy, że warto mieć marzenia i czekać na ich spełnienie. Wierzymy, że dzięki Marzycielskiej Poczcie Filipek znajdzie przyjaciół, których mu bardzo brakuje i że dzięki nim wzrośnie jego wiara w siebie i własne możliwości. To wsparcie da mu siłę do dalszej walki.

guest
386 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub
Jakub
6 lat temu

Muzykanci z Bremy Pewien chłop miał osła, który już od wielu lat nosił worki do młyna. W końcu jednak zwierzę nie było zdolne do pracy i powoli zaczęło opadać z sił. Jego pan myślał jak się go pozbyć, lecz osioł domyślił się wszystkiego i uciekł w kierunku Bremy, wielkiego miasta. Chciał tam zostać muzykantem. Po pewnym czasie ujrzał na drodze leżącego psa myśliwskiego, zmęczonego i dyszącego ciężko. – Dlaczego tak dyszysz? – zapytał osioł. – Stary jestem – odparł pies – nie nadaję się do polowania, a mój pan chciał się mnie pozbyć, więc mu uciekłem. Tyle tylko, że teraz… Czytaj więcej »

Jakub
Jakub
6 lat temu

Trzech chłopców Pewnego dnia ojciec postanowił zabrać Artura na polowanie. Usłyszawszy o tym chłopiec nie mógł się doczekać wyprawy. Kiedy przybyli na miejsce i nagonka ruszyła, pognał jak strzała za młodym jelonkiem. Nie wiedział ile czasu go gonił, ani kiedy ucichły wszystkie głosy polowania. Dopiero gdy zgubił zwierzynę zatrzymał się i rozejrzał wokół. Dookoła nie było nikogo z myśliwych. Same drzewa, a do tego powoli zapadał mrok. Przestraszony chłopiec zaczął krzyczeć i jeździć w kółko. Zrezygnowany po paru godzinach wdrapał się na drzewo i tam zasnął. Miał nadzieję, że obudzi się z tego złego snu w swoim łóżku. Jakaż była… Czytaj więcej »

Jakub
Jakub
6 lat temu

O dobrym rycerzu Pośród zielonego bluszczu wijącego się po ścianach wielkiej zamkowej wieży można było dojrzeć tylko jedno okno. Należało ono do pewnego rycerza o imieniu Patryk. Był on znany wszystkim z wielkiej odwagi, siły oraz z tego, że nie potrafił nikomu odmówić, gdy ktoś go o coś poprosił. Zawsze przystawał na propozycję proszącego. Dzięki okazywanej dobroci szczęście mu sprzyjało. Pewnego dnia do jego drzwi zapukał wędrowiec. Giermek wpuścił obładowanego wędrowca do środka. Rycerz z giermkiem nie zdążyli jeszcze obejrzeć dobrze swego gościa, gdy ten od razu zaczął zachwalać swoje towary, które trzymał zawinięte w tobołkach. – Jestem kupcem. Może… Czytaj więcej »

Jakub
Jakub
6 lat temu

O sowie W głębi ogromnego lasu na jednym z prastarych dębów mieszkała pewna sowa. Podobnie jak wszystkie ptaki z jej gatunku dorastała w tym lesie. Niestety nie czuła się tu najlepiej. Zawsze jej czegoś brakowało. Przede wszystkim nie czuła się dobrze w towarzystwie sów i innych ptaków. Uważała się bowiem za mądrzejszą i szlachetniejszą od innych. Rzadko latała na wspólne przyjęcia, unikała spotkań, a całymi dniami sprzątała swoją dziuplę i czyściła skrzydła. Cały czas myślała, że jej przyjaciółmi powinni być ludzie albo przynajmniej szlachetne jelenie, królowie tego lasu. Dlatego trochę pogardliwie traktowała inne sowy uważając, że nie jest to dla… Czytaj więcej »

Jakub
Jakub
6 lat temu

Dom przy skale Za wieloma rzekami, jeziorami i górami obok wielkiej skały nad potokiem, stał drewniany domek. Mieszkało w nim małżeństwo, które miało czwórkę dzieci: trzech synów i bardzo piękną córkę. Bracia, bardzo silni, zawsze troszczyli się o swoją młodszą siostrę. Gdy podrośli zostali drwalami, tak jak ich ojciec. Kiedy oni szli do lasu ścinać drzewa, ich siostra razem z matką dbały o dom. Pewnego razu nad potok przybył tajemniczy młodzian. Kiedy poił swojego konia spostrzegł piękną dziewczynę, która pomagała matce w praniu. Od razu się w niej zakochał i postanowił poznać ją bliżej. Dziewczyna również zakochała się w pięknym… Czytaj więcej »

Jakub
Jakub
6 lat temu

Co tam u ciebie Filipku słychać?
Pozdrawiam

Ela Ausobska
6 lat temu

😀 Witajcie moi kochani.
Wczoraj było przesympatyczne spotkanie. Marzycielska cioteczka Ela spotkała się z Filipkiem i jego mamą. To chyba miłość :XO: :XO: :XO: od pierwszego ujrzenia. 😎 Filip jest przecudowny. Były całuski i przytulaski. :up: :up:
A ja przekazałam Filipkowi podusie przytulankę. O taką: http://elau66wr.blogspot.com/2014/03/poduszka-dinozaur.html

Jak ja lubie Was poznawać w realu YUPI. :mrgreen: :mrgreen:
Z Filipkiem pewnie spotkam się jeszcze nie raz. 😕 Janette całuski ślę

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu
Reply to  Ela Ausobska

Kochana Elu ślicznie dziękujemy za super spędzony czas i piękną podusię oraz karteczkę. Filipek pokochal Ciocię od pierwszego wejrzenia, wszystkim o Tobie opowiada, że poznal Ciocię Elę Marzycielkę,która dala mu wyjątkową podusię odganiającą wszystkie zle sny i tylko jego no i oczywiście że nikt nie ma takiej samej.
Ślemy masę buziaków i do zobaczenia

Jakub
Jakub
6 lat temu

ŻYCZĘ MIŁEGO WIECZORU JA IDĘ DZIASIAJ NA 19 NA DROGĘ KRZYŻOWĄ

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

Buziaki dla wujka Jakuba za kolejną porcję bajek i oczywiście za śliczne bajki Andersena, które przyniósl Filipkowi Pan Listonosz i które czytamy przed snem

Jakub
Jakub
6 lat temu

Cześć Filip

Dzisiaj idę do teatru na premierę ,, Zemsta” na godzinę 19:00. Również dzisiaj odbędzie się Gala 60 lecia mojego teatru.

A ty co będziesz dzisiaj porabiał?

Pozdrawiam

wujek Jakubek

Jakub
Jakub
6 lat temu

Dla ciebie składam życzenia z okazji 200 komentarzy na Marzycielskiej Poczcie

Życzę Ci drogi przyjacielu odwagi słońca, które, mimo nędzy i ogromu zła tego świata, dzień po dniu wschodzi i obdarza nas blaskiem i swoim ciepłem.

Jakub
Jakub
6 lat temu

Co się z tobą Filipie dzieje,że ciebie nie ma na marzycielskiej poczcie?
pozdrawiam
Jakub Majewski

Elżbieta
Elżbieta
6 lat temu

Cześć Filipku.
Dawno nie zaglądałam tutaj bo dopadło mnie jakieś przebrzydłe choróbsko. Ale bardzo, bardzo się cieszę, że ty czujesz się już choć odrobinkę lepiej. Widziałam jakiego pięknego dinozaura dostałeś od Eli. Z przyjemnością poczytałam również bajeczki od Jakuba. Masz wspaniałych przyjaciół Filipku bo sam jesteś bardzo wyjątkowym chłopcem. Jeśli spotkam książeczkę o dinozaurach zdobędę ja z myślą o tobie.
Pozdrawiam, mój Mały Kolego.

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu
Reply to  Elżbieta

Mamy nadzieję że choróbsko już odpuścilo, przesylamy masę buziaków

Elżbieta
Elżbieta
6 lat temu
Reply to  Filip Nawrocki

Kochany Filipku Twoje buziaczki czynią cuda – już czuję się lepiej. Całej Twojej wspaniałej Rodzince też przesyłam całuski. Jest już późno więc dobranoc mój Mały Kolego. Śpij spokojnie.

Basia Sz
Basia Sz
6 lat temu

Witaj Filipku, super, że spotkałeś się z ciocią Elą, to cudowna osoba, to dobrze, że miło spędziłeś czas i dostałeś piękną podusię. Życzę Ci dużo zdrowia. Pozdrawiam serdecznie. Miłego dnia.

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu
Reply to  Basia Sz

Tab bylo naprawdę super i podusia jest taka fajna
Przesylam buziaki

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

Witajcie Marzyciele chwilkę mnie nie bylo, bo pogoda taka piękan, że szkoda siedzieć w domu. Pomagalem tacie naprawiać oczko wodne, które zniszczyla wichura jakiś czas temu, a w sobotę bylem z moimi psiakami u pani weterynarz na szczepieniach, oczywiście byly bardzo dzielne. W tym tygodniu nie chodzę do przedszkola bo za tydzień jadę do Katowic na ważne badanie i muszę być zdrowy.
Buziaki i milego tygodnia

Jakub
Jakub
6 lat temu
Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

I kolejna porcja podziękowań, buziaków i uścisków dla Marzycielskich Przyjaciól Marcela i Szymona Ostrycharza z SP w Raciszynie za cieplutki, list, plakat i kolekcje dinozaurów :XO: :XO: :XO: Kacpra Bialek z SP w Raciszynie za mily list i rysunek :XO: :XO: :XO: Igora i Przemka z SP w Raciszynie za super rysunki dinozaurów :XO: :XO: :XO: Buziaki wysylam również Cioci Ewie z Ostrowca Świętokrzyskiego za śliczny list, kartkę i zdjęcia dinusiów z Baltowa :XO: :XO: :XO: Cioci Asi z Warszawy za super kartkę :XO: :XO: :XO: Cioci Sylwii Galce z Rudy śląskiej za kolorowy list i super bajeczkę :XO: :XO:… Czytaj więcej »

Jakub
Jakub
6 lat temu

,,Małpa w kąpieli” Aleksander Fredro Rada małpa, że się śmieli, Kiedy mogła udać człeka, Widząc panią raz w kąpieli, Wlazła po stół – cicho czeka. Pani wyszła, drzwi zamknęła; Małpa figlarz – nuż do dzieła! Wziąwszy pański czepek ranny, Prześcieradło i zwierciadło – Szust do wanny! Dalej kurki kręcić żwawo! W lewo, w prawo, Z dołu, z góry, Aż się ukrop puścił z rury. Ciepło – miło – niebo – raj! Małpa myśli: „W to mi graj!” Hejże! Kozły, nurki, zwroty, Figle, psoty, Aż się wody pod nią mącą! Ale ciepła coś za wiele… Trochę nadto… Ba, gorąco!… Fraszka! Małpa… Czytaj więcej »

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu
Reply to  Jakub

Dziękujemy Wujkowi Jakubowi za kolejną porcję przyjemności, do Koszalina leca mocne uściski

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

Uściski i buziaki lecą do Cioci Mai za super bajeczkę o Tyranozaurze Franku, a a mama gratuluje super pomyslu Filipkowi oczka się świecily jak oglądal i czytaliśmy :XO: :XO: :XO:

I do Cioci Magdy z Drezna za sliczną karteczkę i cieple slowa

Jak mam nauczy się wklejać zdjęcia to pochwalimy się wszystkimi cudeńkami

Maja
Maja
6 lat temu

Cześć Filipku:-). Cieszę się, że karteczka sprawiła Ci radość:-):-). Jeszcze „kilka” karteczkowych pomysłów na pewno się znajdzie, więc niedługo coś z przyjemnością, do takiego super chłopaka wyślę:-):-). Filipku co u Ciebie słychać? U mnie piękna pogoda, słoneczko świeci od rana więc chętnie skorzystam z ciepła i wybiorę się na długi spacer z moim psiakiem:-):-). Filipciu przesyłam cieplusie pozdrowionka i życzę wspaniałego popołudnia

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu
Reply to  Maja

A jakiego masz pieska

Jakub
Jakub
6 lat temu
MAGDA G.
6 lat temu

Cześć Filipku, jak się masz?
Udało Wam się dostać na ten rezonans?
Ściskam mocno i miłego weekendu życzę. :XO: :XO: :XO: :XO:

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu
Reply to  MAGDA G.

Witaj Madziu, jutro rano jedziemy na rezonans do Katowic, a malo nas na MP bo Lenka jest bardzo chora w piątek musiala jechac w nocy do szpitala bo nie mogla oddychac, teraz ma inhalacje i jest troszkę lepiej, ale mama nie ma czasu żeby pisać

Przesylamy wszystkim buziaki i trzymajcie za mnie jutro kciuki bo troszkę się boję. Wczoraj tatuś kupil mi figurlę Lorda Vadera, którą bardzo chcialem mieć, a teraz bedzie mi dodawal odwagi. Zabieram też podusię od Cioci Eli

Jakub
Jakub
6 lat temu

Co tam u ciebie słychać?
Koniecznie odpisz
wujek Jakub z Koszalina
😉 😉 😉

filia nr 6 biblioteki w Policach
filia nr 6 biblioteki w Policach
6 lat temu

hej hej
trzymamy za ciebie kciuki i przesyłamy promienne buziaki z Polic
mamy nadzieję, że twoja siostrzyczka lepiej się czuje.

wierszyk na dzisiaj:

nadeszła już wiosna i Filip się cieszy
,że słońce jest większe
że kwiaty piękniejsze
jak dobrze powitać dziś ptaszki za oknem
,gdy wiosna rozkwita płyną puszyste dziś chmury,
więc trzymaj się mały i głowa do góry

tak mówią i myślą
bibliotekarki z Polic.

Maja
Maja
6 lat temu

Cześć Fifi:-):-). Jak po badaniach? Mocno trzymałam kciuki, żeby wszystko było ok. Pewnie byłeś bardzo dzielny i niczego się nie bałeś:-). A jak Lenka? Mam nadzieję, że czuje się już lepiej. Pozdrawiam, buziaki:-):-)

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

Witamy Marzycieli po krótkiej przerwie
my już po rezonansie Filipek byl bardzo dzielny, na szczęście okazalo się że wszystko jest ok, teraz dalej szukamy kogoś kto zrozumie problemy Filipka, bo niestety FASD to w Polsce temat tabu

Przesylamy buziaki i siadamy do czytania listów

filia nr 6 biblioteki w Policach
filia nr 6 biblioteki w Policach
6 lat temu

Filipku ponieważ niedługo Wielkanoc przesyłamy
Tobie i Twojej rodzince życzenia

Kolorowych jajeczek
wacianych owieczek
rozkicanych króliczków
pyszności w koszyczku
a przede wszystkim
udanego uciekania w dniu ” wielkiego lania”

smacznej szynki i jajeczka
w ten świąteczny ranek
a w koszyku wielkanocnym
samych niespodzianek

życzą Panie
Ola, Danusia i Marysia z Polic

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu

Serdecznie dziękujemy, przesylamy buziaki i uściski oraz cieplutki życzenia wszystkich marzeń spelnienia

Kornelia
Kornelia
6 lat temu

Hejka Filip ! 😀 😀 😀
co tam u ciebie ? 😆
U nas łądna pogoda
pozdrawiamy Paaa 🙂 🙂 🙂

Filip Nawrocki
Filip Nawrocki
6 lat temu
Reply to  Kornelia

Kornelko już pozdrowieliśmy dzisiaj piękna pogoda i powoli szykujemy sie do Świąt Buziaki

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image