Na stronie Marzycielskiej Poczty pojawiłam się dzięki jednemu z wpisów w sieci. Wpadłam na pomysł, aby taką akcję przeprowadzić również i w naszym Gimnazjum. Kartki tworzone w jej ramach byłyby znakomitym pomysłem na zajęcia artystyczne. Po jakimś czasie doszliśmy do porozumienia z Dyrekcją i 23 marca rozpoczęliśmy pisanie listów do chorych dzieci.

W akcji wzięło udział 12 klas, którym Samorząd Uczniowski dostarczył wydrukowane wcześniej profile maluchów. Uczniowie z zapałem rozpoczęli tworzenie kartek – cięli papiery kolorowe, wklejali naklejki i pisali same miłe słowa. Fotograf szkolny uwiecznił akcję na zdjęciach. Już w piątek do inicjatorów całej akcji napłynęło wiele listów, a po weekendzie przybyło ich jeszcze więcej. W czwartek, 29 marca, wysłaliśmy kartki udając się na naszą medycką pocztę. Łącznie było ich 51 – każde dziecko otrzymało co najmniej jeden list. Akcja ta była dla nas lekcją „miłości do bliźniego”. Tak pozornie nic nie znaczący gest przyczynił się do pojawienia się uśmiechu na twarzach dzieciaków, których profile widnieją na stronie.

Mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie tego typu działanie i obiecujemy, że Gimnazjum w Medyce kiedyś ponownie weźmie udział w takiej akcji. Pozdrawiamy ciepło dzieci, ich rodziców, a także administratorów tej strony! uśmiech

– Marlena Polak, przew. SU