W kwietniu uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję pisania listów, które sprawiają radość chorym dzieciom, czyli Marzycielską Pocztę.

Rozpropagował ją Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami, umieszczając na stronie naszego gimnazjum artykuł i baner łączący z Marzycielską Pocztą. Wiele osób nie słyszało o tej akcji, więc dzięki temu uczniowie i rodzice oraz odwiedzający stronę poznali jej ideę.

Wydrukowane profile wszystkich dzieci zostały rozdane wychowawcom. Oni wraz z uczniami na godzinach wychowawczych pisali listy, kartki itp. Niektórzy indywidualnie nawiązali znajomość ze swoim adresatem, a inni pisali w imieniu całej klasy. Część uczniów przedstawiła życie w naszej szkole (humorystyczne sytuacje, ciekawe wydarzenia). Były też życzenia wielkanocne, mnóstwo kolorowych rysunków i wycinanek. Wszystkie kartki wykonane zostały przez naszych uczniów z entuzjazmem i zaangażowaniem, ponieważ wiedzieli oni, że sprawią tym przyjemność odbiorcom. Na niektóre z listów już dostaliśmy odpowiedzi. Marzycielska Poczta to wspaniały, dający dużo radości sposób na dzielenie się pozytywną energią.

Tego typu akcje to nie tylko niesienie pomocy innym, ale także nauka empatii i altruizmu. Mamy nadzieję, że w ten sposób młodzież nauczy się, że w życiu liczą się nie tylko pieniądze i sława, ale też takie wartości, których nie da się zmierzyć.

Wszystkim dzieciom życzymy dużo uśmiechu, radości, a ich rodzicom optymizmu. Pozdrawiamy.

Zdjęcia: