Nasza szkoła, jako pierwsza w Kłodzku przystąpiła do akcji „Marzycielska Poczta”. Ma ona na celu pisanie tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci.

Akcja w naszej szkole rozpoczęła się 29.03.2010. Każda klasa otrzymała informacje na temat „Marzycielskiej Poczty”. Na „zadanie domowe” uczniowie mieli zapoznać się z historiami chorych dzieci, których profile są na Marzycielskiej Stronie oraz wybrać do kogo chcieliby napisać. Na stronie internetowej są umieszczone wzruszające historie chorych, ale bardzo dzielnych dzieci, które potrzebują wsparcia od rówieśników chociażby pod postacią listów i kartek z ciepłymi życzeniami.

Na szkolnym korytarzu pojawiły się plakaty – informacje na temat akcji – poszczególne kroki, które prowadzą do wykonania i wysłania kartki, a tym samym spowodowania uśmiechu na dziecięcych twarzach.

Uczniowie z zapałem wzięli się do pracy. Dzień później w naszym Gimnazjum zaczęły się pojawiać własnoręcznie wykonane kartki, głównie o tematyce wielkanocnej, do wybranych przez uczniów dzieci.

Wszystkie dzieła naszych gimnazjalistów zostały wysłane do Marzycielskich Dzieci. Ta akcja, nie jest akcją jednorazową, z okazji Świąt Wielkanocnych. W każdej chwili można napisać list lub pocztówkę do dziecka, do którego czujemy, że po prostu musimy napisać.

Można także wkleić banner lub link do strony na swoja stronę internetową, albo dołączyć do fanów Marzycieli na portalu „nasza – klasa” lub „Facebook”. W ten sposób możecie zainteresować akcją swoich znajomych i poszerzyć grono ludzi, którzy „listy piszą”.

Więcej informacji o akcji i dzieciach można znaleźć na Marzycielskie Stronie:
www.marzycielskapoczta.pl

– Koordynatorki akcji: Małgorzata Szkwarek, Justyna Kasperek

ŹRÓDŁO: http://sugim1klodzko.w.interia.pl/marzycielska10.htm