Wspaniali Pomysłodawcy „Marzycielskiej Poczty”! Kochane Dzieci – te małe i te całkiem duże!

To znowu my, uczniowie Gimnazjum nr 4 im. A. Kamińskiego w Legionowie. W tym niezwykłym czasie Bożego Narodzenia, sprzyjającym refleksjom o sensie naszego życia, chcemy – choćby myślami – zjednoczyć się z Wami wszystkimi. Życzymy Wam, by dobro, które świadczycie, zawsze do Was wracało, żebyście byli dla innych jasnym światłem nadziei i miłości. Niech Wasze życie będzie piękne i owocne, każdy dzień niech przynosi akceptację dla tego, czego zmienić nie możecie i siłę do walki z przeciwnościami losu.

Kochani, bardzo staraliśmy się nagłośnić Waszą akcję „Świąteczna Kartka”. 14 grudnia br. uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Legionowie w sali widowiskowej Ratusza Miejskiego wystawili przedstawienie muzyczne pt. „Bo cuda dzieją się…” z piosenkami z filmów W. Disney’a. Mieszkańcy Legionowa dzięki naszemu występowi usłyszeli o „Marzycielskiej Poczcie”. Rozdawaliśmy ulotki informacyjne i prosiliśmy o włączenie się do wspaniałej akcji. Stosowne informacje zamieściliśmy też na stronie Urzędu Miasta w Legionowie. Na naszym przedstawieniu spotkało się kilka pokoleń mieszkańców miasta. Na widowni obok przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zasiedli ich rodzice i dziadkowie. Urzekająca historia księżniczki Wioletty i Artura pokazana na tle współczesnych realiów – mimo baśniowej otoczki – skłaniała do poważnych refleksji nad sensem życia, stosunkiem do innych ludzi, odpowiedzialnością za realizowane zadania.

Niezwykła atmosfera spotkania pomogła w propagowaniu idei „Marzycielskiej Poczty”. Zmobilizowaliśmy też wszystkich uczniów naszej szkoły do pisania kartek świątecznych, ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejsze ich wykonanie. Wybrane kartki wysłaliśmy do Moniki, Natalii, Małgosi i Maćka – naszych przyjaciół z „Marzycielskiej Poczty”.

W tym świątecznym czasie jesteśmy z Wami. Wierzymy, że „Bóg staje się człowiekiem, aby spotkać każdego z nas. Pozwólmy, aby ta wielka tajemnica przemieniała nasze życie„.

Agnieszka Jakubowska – Dyrektor Zespołu Szkół w Legionowie,
Ewa Zalewska – opiekunka grupy uczniów piszących do dzieci z „Marzycielskiej Poczty”,
uczniowie klasy 3a z Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego