17 czerwca 2011 roku w Gimnazjum w Perlejewie (woj. podlaskie) odbyła się „Akcja pisania listów i kartek do chorych dzieci” realizowana w ramach projektu edukacyjnego przez uczniów klasy IIa. Ci uczniowie to: Ewelina Bożyk, Agnieszka Boguszewska, Kacper Porzeziński, Weronika Wojtkowska, Aneta Zdunek. Opiekunem tego przedsięwzięcia była pani Elżbieta Baltaziuk

Mottem przewodnim spotkania był cytat: „Dobroć to jedyna inwestycja, na której nie można stracić.”

W tę akcję zaangażowało się wielu uczniów, jak i nauczycieli, pisząc kartki i listy do dzieci. Każdy, kto wsparł tę inicjatywę otrzymał drobny upominek, jakim był piernik w kształcie serduszka z karteczką – podziękowaniem. Akcja trwała kilka godzin, zakończyła się pomyślnie.

Ostatecznie wszystkich kartek i listów razem było 60. W tym po jednej kartce od organizatorów przedsięwzięcia. Do M. Jabłońskiej wysłaliśmy 13 kartek i listów, do T. Wilewskiego 7, do M. Stawińskiej 15, do M. Skoczylasa 15, a do T. Radomskiego 10.

PS. Tekst napisała Aneta Zdunek. Zdjęcia zrobiła Ewelina Bożyk, a relację przesyłam ja – n-l jęz. polskiego – Elżbieta Baltaziuk.

Zdjęcia: