Co ma wspólnego malowanka z pocztą? Zapewne bardzo niewiele. Sytuacja zmienia się jednak, kiedy słowo Malowanka napiszemy wielką literą i przedstawimy ją jako ośmioosobową grupę 2,5 latków z Niepublicznego Przedszkola Ciuciubabka w Poznaniu, która z zapałem zaangażowała się w akcję Marzycielska Poczta.

W dniach od 10 do 14 października obchodziliśmy Tydzień Pisania Listów. Dzieci uczyły się o pracy listonosza, działaniu poczty, a przede wszystkim poznały trójkę Marzycieli – Nikolę Kowalik, Natalkę Sidło i Kubę Ostasza – i wykonały dla nich prace plastyczne (znaczki z sercami z wiórków kokosowych i kolorowe prace plastyczne malowane folią bąbelkową), które później, razem z listem napisanym przez wychowawcę, wrzuciły do skrzynki.

Marzycielska Poczta zawitała do naszej grupy, do naszego przedszkola, po raz pierwszy. Z pewnością nie będzie to jednak ostatni udział w akcji. Może następnym razem uda się zaangażować inne grupy i wspólnie wywołamy u dzieci uśmiechy równie duże, jakie towarzyszyły i nam.

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie i do „napisania” wkrótce! uśmiech