https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/03/irminka.jpg

Poznajcie Irminę, która od urodzenia dzielnie walczy z przeciwnościami losu. Dziewczynka boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym z wadą serca, czy brakiem grasicy. W wyniku przebytego udaru Irmina ma uszkodzony ośrodek mowy i nie może mówić, dlatego porozumiewa się za pomocą gestów. Jeśli chcecie zaczarować świat Irminki to do dzieła!

Irmina Rychlicka
Kłębowiec 48/7
78-600 Wałcz

Imię dziecka:
Irmina Rychlicka

Zainteresowania:
Irmina lubi tańczyć, malować, oglądać bajki.

Wiek:
6 lat 17.09.2009

Rodzice:
mama Anita

Choroba:
Zespół wad wrodzonych

Rodzeństwo:
brat Igor

Dnia 17.09.2009 r. przyszła na świat moja córeczka Irmina. Niestety, w trzeciej dobie po porodzie okazało się, że córka ma poważną wadę budowy układu wydalniczego. Od tych informacji zaczęła się nasza zła karma. W szóstej dobie życia Irminki przewieziono nas do Katedry i Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Onkologicznej w Szczecinie. Gdy córeczka była przygotowywana do zabiegu, lekarz poinformował mnie, że Irminka wymaga nie jednej operacji, ale trzech.

W lutym 2010 roku Irminka przeszła drugą operację układu wydalniczego. W czerwcu miał się odbyć ostatni, najmniej groźny zabieg. Wydawało się, że to już koniec kłopotów, tymczasem czekały nas kolejne niespodzianki. Córka doznała udaru mózgu, ogniska niedokrwienia w płacie czołowym, epilepsji i niedowładu lewostronnego. Została przewieziona na neurologię, gdzie leczono ataki padaczki.

Irminka na dzień dzisiejszy nie mówi. Udar mózgu, który przeszła uszkodził ośrodek mowy. Córka komunikuje się z nami za pomocą gestów. Irminka od września 2014 roku zaczęła chodzić do przedszkola integracyjnego. Uczęszcza też do specjalistów: neurologopedy, logopedy w poradni i logopedy w przedszkolu. Marzy mi się, że Irminka będzie biegać, zbierać kwiatki, wspinać się po drzewach i przeżywać swoje dzieciństwo pełne przygód i radości jak inne dzieci.

Chciałabym, żeby dzięki Marzycielskiej Poczcie historia Irminy dotarła do wielu życzliwych osób.

258
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Natalinka
Natalinka

Witamy wśród Marzycieli <3

Anita
Anita

Witam również

Annawro777
Annawro777

Bądź radosna Irminko uśmiech Nie jesteś sama, pamiętaj o tym :XO: . A jak Ci się zrobi smutno, to pooglądaj z Rodzicami tę wesołą bajeczkę z Misiem Uszatkiem https://www.youtube.com/watch?v=mgWlWuQiLws

Anita
Anita

dziękujemy przy odrobinie wolnej chwili na 100 % obejrzymy Irminka uwielbia bajki . A ostatnie czasy to Dora a jak widzi teletubisie to skacze z radości .

Basia Sz.
Basia Sz.

Witaj Irminko, masz piękne imię. Mieszkasz w ciekawym miejscu, ja niedługo wybieram się w Twoje strony, do sanatorium do Kołobrzegu. Też masz urodziny tak jak ja 17, fajnie, tylko ja mam je już niedługo, za kilka dni. Jesteś dzielna. Dużo zdrówka Ci życzę. Fajnie, że masz brata. Ja też lubię tańczyć i malować, masz ciekawe zainteresowania zatem, fajnie.
Wszystkiego dobrego. Jesteś wyjątkowa. Trzymaj się. Buziaki i pozdrowienia z Mazur dla mamy i dla brata.

Anita
Anita

Serdecznie dziękujemy życzymy miłego odpoczynku w sanatorium. POZDRAWIAMY .

Basia Sz.
Basia Sz.

Dziękuję. Pozdrawiam.

Marta
Marta

Kartka już wrzucona do skrzynki, może dojdzie w tym tygodniu śmiech

Anita
Anita

jest nam ogromnie miło

olek

trzymaj sie skarbie bedziesz jeszcze zdrowa wysylam ci kartke jak dojdzie dajcie znac uśmiech kciuk do góry mrugnięcie

Anita
Anita

Na pewno damy znać śmiech śmiech i dziękujemy :XO:

Patrycja
Patrycja

Bardzo mi przykro z powodu choroby …. Trzymam kciuki żeby marzenie rodziców SI spełniło medycyna idzie do przodu więc myślę że się uda . pozdrawiam piekną dziewczynkę uśmiech

Anita
Anita

Największym chyba moim marzeniem jest , żeby Irminka zaczęła mówić jak na razie mówi mama a resztę pokazuje gestami choć my ja rozumiemy to w przyszłości chciała bym żeby otoczenie również umiało ja zrozumieć i umiało się z nią skomunikować

Magdalena
Magdalena

Irminko,wiem,że los nie jest dla Ciebie łaskawy,ale Ty jesteś dzielną, silną i mądrą dziewczynką i na pewno sobie z wszystkim poradzisz,bo kto jak nie Ty??? Wyślę Ci super kartkę i mam nadzieję,że chociaż trochę przyczynię się do twojego uśmiechu !! Chciałabym pomóc wszystkim chorym dzieciom,ale niestety nie mam takiej mocy Walcz dzielnie o każdy dzień,jeszcze będziesz miała piękne dzieciństwo pełne radości i troski,będziesz biegać,skakać,wspinać się na drzewa..Ja w to wierzę,masz super mamusię,która o Ciebie walczy jak lew :* Dużo siły i wytrwałości w tym trudnym czasie,ale najpierw jest walka o sprawność o samodzielność,a potem to wszystko będziesz z mamusią miała… Czytaj więcej »

Anita
Anita

dziękujemy :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Anita
Anita

Witam serdecznie tu mama Irminki , kochani dziękuje za tak wiele pięknych i ciepłych słów . Wieczorem przy wolnej chwili opowiem jeszcze troszkę o Irmince uśmiech uśmiech uśmiech

Basia Sz.
Basia Sz.

Pani Anito, cieszę się, że tyle jest komentarzy na profilu Irminki, naprawdę Marzycielska Poczta jest niezwykła, pomaga, cieszy, wszystkiego dobrego. Całusy dla Irminki. Pozdrawiam serdecznie.

Anita
Anita

Jest mi ogromnie miło , ze wzięliście nas pod swoje skrzydła śmiech śmiech śmiech

Basia Sz.
Basia Sz.

Ja też się cieszę, że Irminka ma swój profil na Marzycielskiej Poczcie, powiem Pani, że piszę tu już chyba z 6 lat i nie żałuję.
Pozdrawiam.

mama Patrycji
mama Patrycji

Witam nową marzycielkę na Marzycielskiej Poczcie mam na imię Aneta i jestem mamą Patrycji ale my już się znamy z forum ludzi serca bardzo się cieszę że Irminka jest w Marzycielskiej Poczcie bardzo się cieszę a tu profil mojej córki Patrycji na Marzycielskiej Poczcie https://marzycielskapoczta.pl/patrycja-ostaszewska/

Anita
Anita

Witam serdecznie dokładnie Pati to super dziewczyna przesyłam buziaczki :XO: :XO:

Joanna
Joanna

Cześć Irminko! Jesteś śliczną i silną dziewczynką!!! :* Przykro, że takie dzieci spotyka taka ogromna krzywda, ale ważne, że się nie poddajecie i walczycie uśmiech trzymam za Was kciuki!!!!!!!! kciuk do góry kciuk do góry kciuk do góry mrugnięcie mrugnięcie mrugnięcie

Anita
Anita

Witam ponownie , Irminka już śpi więc mogę co nieco napisać . Irminka uczęszcza do [przedszkola integracyjnego na początku się obawiałam jak to będzie, ale okazało się to najlepsza decyzją . Irminka uwielbia również spędzać czas z dziećmi w przedszkolu . Rano pierwsze co wstaje pokazuje na czapkę i na okno i już wiadomo , że młoda chce do przedszkola . Dzisiaj Irminka wstała o 3:35 ostatnio ma takie wczesne godziny wstawania . niebawem 17 wyruszamy spowrotem na 1 dniowy pobyt w szpitalu w szczecinie na podaż immunoglobulin .

Basia Sz.
Basia Sz.

To życzę Irmince kolorowych snów, prędko wstała, ja kiedyś wstawałam przed 4 jak dojeżdżałam dalej do pracy, ach. To dobrze, że lubi spędzać czas z dziećmi, to ważne, kontakt z rówieśnikami. To już dziś trzymam kciuki za ten pobyt w szpitalu. Pozdrawiam serdecznie. Życzę miłego wieczoru.

Anita
Anita

Dziękuje również życzę spokojnego wieczoru śmiech śmiech Jeśli są jakieś pytania do mnie w sprawie Irminki to proszę pytać chętnie odpowiem na wasze pytania :* :* :* :*

Basia Sz.
Basia Sz.

Dziękuję. Pozdrawiam.

niki124
niki124

Witaj Irminko masz piękne imię i fajnie że masz brata na pewno lubisz bawić się ze swoim bratem a teraz mam dla ciebie i twojej mamy niespodziankę widzę że lubisz bajki tu masz link do bajek które możesz ściągnąć na mp3 życzę ci miłego słuchania bajek śliczna Irminko http://dzieci.epapa.pl/piosenki/6/ Bajki do sluchania

Ania i Marek
Ania i Marek

witaj Irminko uśmiech Jesteś ślicznie uśmiechniętą dziewczynką i taką pozostań. Nigdy się nie poddawaj, bo wszystko jeszcze przed – wszystko się może zdarzyć. Trzymamy za Ciebie kciuki i wysyłamy kartkę pocztową. :XO:

Anita
Anita

Super ja dawno szukałam bajek , które mogę ściągnąć Irminka słucha bajek mi się udało kiedyś znaleźć zaledwie parę i puszczam jej bajki do słuchania , ale ciężko jej jest przesłuchać bajki jak biega po całym domu , próbowałam jej bajki czytać ale co kawałek jej przeczytam np. 1 strony to przewraca na 5 stronę i co chwile na inną stronę . Ale zawsze cos posłucha .

Anita
Anita

Irminka od braciszka bardzo dużo się uczy to jest braciszka tupciuś tak Igorek mówi na siostrę my niebawem również mamy wizytę u pani psycholog ale będziemy pisać na bieżąco :XO: :XO:

Szymek

Witaj Irminko, mam na imię Szymek. Mam trochę więcej lat niż Ty, jednakże, to raczej plus, ponieważ więcej widziałem i wiem. Zdaje sobie sprawę, jak bardzo musisz czuć się niepewna dalszego losu. To zrozumiałe. Jednakże, jest to również i wyzwanie! Nic tak nie cieszy człowieka, jak spełnianie swoich marzeń, a najbardziej takich, do których idzie się bardzo, bardzo długo i jeszcze, dodatkowo się o nie walczy. Czasami na granicy zwątpienia. Gdy jednak przyglądam się swojemu życiu z dystansu, to widzę, iż najwięcej frajdy, radości i szczęścia, jest w dążeniu do celu. Celem mogą być nowe buty, flet poprzeczny, dopięcie na… Czytaj więcej »

Patryk
Patryk

Irminka pomimo, że jesteś małą dziewczynką tak duzo przeszłaś. Ale dzięki temu jestes o wiele silniejsza niż twoi rówieśnicy. Pamiętaj nigdy nie wolno sie poddawać mimo przeciwności losu. Masz jakeś zainteresowania, to świetnie należy je rozwijać. Maluj i tańcz dalej będzie ci szło coraz lepiej. Jestes uśmiechnięta dziewczynka i taka masz pozostać, zeby uśmiech towarzyszył ci zawsze. Musisz byc optymistyczne nastawiona do swiata. Pozdrawiam cię ciepło.

Anita
Anita

Witamy u nas chorobowo Irminka załapała ropne zapalenie uszów oby dwóch , wiec leczymy antybiotykiem , dzisiaj wizyta była u lekarza na razie do przedszkola nie pójdzie . Serdecznie dziękujemy już za pierwszą kartkę , która dzisiaj do nas dotarła( D) . Tak była podpisała . My się będziemy teraz parę dni kurować mnie tez chwyciło przeziębienie smutek

Basia Sz.
Basia Sz.

Witam, ojej, to niedobrze, mam nadzieję, że ten antybiotyk pomoże, bo inaczej się raczej nie da. A gorączki Irminka nie ma?
Tak, lepiej jak zostanie w domu, wygrzeje się, wykuruje. A jak apetyt?
To super, że Irminka dostała kartkę, na pewno będzie ich więcej.
Ojej i Pani chora, niedobrze, to niech Pani się leczy, zdrowia życzę. Proszę się kurować, pić ciepłą herbatę, sok malinowy.
Wszystkiego dobrego. Pozdrawiam.

Anita
Anita

na szczęście bez jakiejś większej gorączki choć była dzisiaj ciepła tak 37, 8 ale sytuacje opanowujemy . Apetyt taki sobie najgorzej jest rano ponieważ Irminka bardzo wcześnie wstaje a o 3: 30 już jest na nogach .
Miejmy nadzieję , że jak antybiotyk zacznie działać będzie spała dłużej . Wstała dzisiaj z krzykiem wiec podejrzewam że mogło boleć ja uszko bo wydzieliny było sporo potem pojawiła się w drugim uchu . smutek

Basia Sz.
Basia Sz.

Witam, to dobrze, że pokonujecie chorobę Pani Anito, naprawdę wcześnie wstaje Irminka, ja już odzwyczaiłam się od tak wczesnego wstawania. To oby ten antybiotyk pomógł, a ból ucha faktycznie bywa bardzo bolesny. To życzę i Irminie, i Pani dużo zdrowia, by dziś było lepiej. Pozdrawiam.

Anita
Anita

Tak Irminka od jakiegoś czasu bardzo wcześnie wstaje , ale dzisiaj wstała godzine później wiec miejmy nadzieje , ze dłużej będzie spała . Ucho niestety dobrze nie wygląda roba w dużych ilościach wypływa . smutek

Basia Sz.
Basia Sz.

Witam, a ile godzin przesypia Irminka, budzi się czasem w nocy? Ja niestety tak czasem mam. O, to dobrze, że dziś dłużej pospała, to z uchem poważna sprawa, ach, zobaczy Pani jak dalej będzie, może lekarz będzie musiał Ją znowu obejrzeć.
Życzę Irmince dużo zdrowia, Pani również, pozdrawiam serdecznie Waszą trójkę.

Anita
Anita

Irminka budzi się w nocy , niestety nie przesypia całych nocy . Czekamy na działanie antybiotyku 3,4 dni musi brać żeby zaczął działać.

Basia Sz.
Basia Sz.

O, to niedobrze, najlepiej jak sen jest nieprzerwany, ale co zrobić. Naprawdę mam nadzieję, że antybiotyk pomoże. Pozdrawiam.

Szymek

Miłego dnia! uśmiech

1 2 3 8
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image