Archiwalne profileJulia Mielnicka

27 lipca 2010autor Julia2219
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2010/07/julia-mielnicka2.jpg

Julka to podopieczna Koszalińskiego Hospicjum dla Dzieci z filią w Szczecinie, która mimo choroby pozostaje w dalszym ciągu bardzo radosnym i szczęśliwym dzieckiem. Często pyta swoją mamę, czy przyszedł do niej jakiś list i kiedy tylko usłyszy negatywną odpowiedź mówi: „Nikt nas nie kocha”. Mam nadzieję, że już wkrótce Julka zostanie zasypana Waszymi przesyłkami i stanie się jeszcze bardziej radosna niż dotychczas!

Julia Mielnicka
ul. Zubrzyckiego 1b/1
75-333 Koszalin

Imię dziecka:
Julia Mielnicka

Zainteresowania:
Hello Kitty

Wiek:
9 lat, ur. 13.01.2004

Rodzice:
Marlena, Bartłomiej

Choroba:
Mukowiscydoza

Rodzeństwo:
Siostra Olimpia

Julia urodziła się 13 stycznia 2004 w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Jako noworodek rozwijała się prawidłowo bez zastrzeżeń zdrowotnych. W wieku 4 miesięcy trafiła do szpitala w Koszalinie z powodu pogarszającego się z dnia na dzień zdrowia. Wstępne podejrzenia kierowane były ku zakażeniu dróg układu moczowego. Jednakże nasilające się obrzęki kończyn i twarzy, nieustanna senność i inne objawy dały podstawy do przeprowadzenia bardziej kompleksowych badań. Wyniki wykazały stan septyczny (zakażenie cytomegalią), wahania stężenia glukozy, bradykardię z obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi oraz niedoczynność tarczycy.

Julia w stanie krytycznym została przewieziona do Szpitala w Szczecinie. O życie Julii walczono ponad 4 tygodnie. Wykonano badania genetyczne i one potwierdziły podejrzenia lekarzy-Julia cierpi na nieuleczalną chorobę mukowiscydozę. Od tamtego czasu trwa nasza walka o jak najdłuższe życie naszej córki. Terapii musi być poświęcona znaczna część codziennego czasu na wykonanie wszystkich niezbędnych zabiegów.

Jednakże Julia pozostaje w dalszym ciągu bardzo radosnym i szczęśliwym dzieckiem. W codziennym życiu stosuje zasadę Coelho – cieszy się bez powodu, jest ciągle czymś zajęta i ze wszystkich sił domaga się tego czego pragnie. Julia pomimo świadomości istnienia choroby jest szczęśliwym dzieckiem czerpiącym z każdego dnia wszystko to co najlepsze – radość życia.

Julia jest pod opieką Matio Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę jak i Koszalińskiego Hospicjum dla Dzieci z filią w Szczecinie.

Julia uwielbia dostawać listy, te wpływające do naszej księgi gości na stronce Julii jak i takie „przychodzące” pocztą. Zawsze gdy schodzę do skrzynki na listy i wracam Julia pyta – „Mamo był jakiś list?” Jak mówię, że nie to ona odpowiada: „Nikt nas nie kocha”.

2219
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Ewa
Ewa

Cześć Julka! Mam zaszczyt jako pierwsza przywitać Cię na Marzycielskiej Poczcie śmiech Super,że dołączyłaś do grona tych cudownych dzieciaków. Postaram się jak najszybciej wysłać do Ciebie list, wkrótce zostaniesz nimi zasypana i przysporzysz pracy listonoszowi mrugnięcie Pozdrowienia dla całej Twojej rodzinki :* Trzymaj się cieplutko i zaglądaj często na swój profil! uśmiech

Usmiech Dziecka

Cześć Julka uśmiech
Miło mi Cię poznać, mam na imię Magda. Ale masz piękne długie włosy :love: Mam nadzieję, że już niedługo dostaniesz swoje pierwsze wymarzone listy, oby było ich jak najwięcej ! uśmiech Jak spędzasz wakacje ?

Pozdrawiam,
Magda. całuję

eve
eve

Julciu, z taka radoscia i optymizmem jaka z ciebie plynie potrafisz rozweselic kazdego czlowieka, masz dopiero 6 lat a uroda juz przesciglas hanne montane uśmiech zycze duzo zdrowia, radosci, milosci i zapchanej skrzynki pocztowej:) pozdrawiam cie bardzo serdecznie z londynu

Maciek

_____▄███▓███▓█▄
___▄___█▓▓▓██▓▓█▓██
___█__█▓▓▓▓▓▓██████
__██ █▓▓▓▓▓██▓▓▓▓▓█
▄ ██▓▓▓▓▓██▓▓▓▓▓▓█__ ▄
██ █▓▓▓▓██▓▓▓▓▓▓▓█ ███
_██▓▓█▓██▓▓▓▓█▓▓ ████
__██▓██▓██▓▓▓██▓████
____███ ███████████
______███ ███ ███_____▄
________█_██ ██_____████
______▄____██ █____██████
_____ ███____██___████ ███
_____██ ██___██__█████ ███
_____███ ███_██_█████ ███
▒____ ███ ██__ ██_███ ████
_▒▒____███ ██__██__█████
_▒▒______███ ██ ███ ██
__ ▒▒__________▒▒ ███
JULIO TO DLA CIEBIE
fajnie że dołączyłaś do marzycielskiej uśmiech ja też tu jestem śmiech buziaki całuję

krysia
krysia

Witaj Julko!
Fajnie,ze dołączyłaś do wspaniałej załogi Marzycielskiej Poczty:) Tu znajdziesz prawdziwych przyjaciół i na pewno nie będziesz czuła się samotna.Przesyłam Ci moc serdeczności i trzymam kciuki śmiech Pozdrowienia dla całej Twojej cudownej rodzinki.

Ela

Witaj Julio. uśmiech Na początek to po cichu Ci powiem, że takie imię chciałam mieć – jest śliczne. A teraz witamy Cie gorąco i z radością wśród grona aniołków na marzycielskiej poczcie. Na pewno odnajdziesz tu wielu przyjaciół, I jak zawsze należy uprzedzić listonosza, że już mu się skończyły wakacje, bo do Ciebie będzie przynosił torby z poczta. Gorące całuski ślę z Wrocławia :love:

Julia

Witam Was wszystkich Kochani w imieniu Julii.Piszę za nią,ponieważ Julia nie potrafi jeszcze pisać.Jesteście cudowni i Julia bardzo,bardzo dziękuje za tak wspaniałe powitanie.
Julia wakacje niestety spędza w domu.Walczymy z okrutnymi bakteriami w płucach ale robimy też małe „wypady nad morze,bo mamy bardzo blisko:)
Jeszcze raz gorąco dziękujemy za przywitanie i pozdrawiamy Was cieplutko. uśmiech uśmiech uśmiech

Aneta
Aneta

Witaj Julio! Mam na imie Aneta i mieszkam niedaleko Koszalina w Sławnie. Bardzo się cieszę, że do nas dołączyłaś. Możesz być pewna, że już niedługo dostaniesz tyle listów i kartek, że listonosz będzie musiał sobie kupić większą torbę:D
Pozdrawiam Ciebie i całą Twoją rodzinkę.

Julia

Dziękujemy Wam serdecznie za bardzo miłe słowa.Julia bardzo się
ucieszyła,gdy powiedziałam jej,że jej profil ukazał się na Marzycielskiej Poczcie.Właśnie wychodzimy do lekarza na kontrol.Jestem pełna obaw ,bo Julia pomimo antybiotyku nadal kaszle.Trzymajcie kciuki.Napiszemy jak wrócimy.Buziaczki całuję całuję całuję

Ewelina_Andrzej
Ewelina_Andrzej

Czesc Julka! Dzisiaj zarejestrowalismy sie na Marzycielskiej Poczcie i juz zabieramy sie do pisania listow 8) Mamy nadzieje, ze dostaniesz ich bardzo wiele! Sciskamy Cie goraco ze slonecznej Warszawy!

Julia

Witamy Warszawę:)Julia mam babcię w Warszawie i często u niej bywa uśmiech Raz na pół roku jeździmy również do IMiD.Pozdrawiamy z Koszalina całuję

Aga Kizinkiewicz

Cześć Julka. uśmiech
Ja jestem Aga. Bardzo ucieszyłam się gdy pojawił się Twój profil.
Mogę zapytać się jakiej muzyki słuchasz?
Ja głównie słucham hip-hopu.
Masz może jakiś ulubionych aktorów? Piosenkarzy? uśmiech
Pozdrawiam serdecznie.
Aga

Julia

Witaj Aga.Julia również lubi HIP-HOP.Tańczyć HIP-HOP-u uczy Julię starsza siostra Olimpia.Julka również chciała uczęszczać na naukę tańca ale lekarze nie wyrazili na to zgody smutek .

Sylwia

Julka przykro mi moze ja opowiem Ci moja historie w 2006 roku na pasach potrącił mnie samochód i uciekł ja zapadłam na 7 miesięcy w śpiączkę odszkodowania nie dostałam,bo on się cały czas wymiguje,bo wyszło na to,że ja mu wbiegłam tylko jak to jest możliwe jak się schodzi to już trwa prawie 4 lata teraz nie chodzę i nie mówię wyraźnie pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia śmiech śmiech

Sylwia

z jednym to zły email podałam

Julia

Kochana Sylwio.Julka bardzo posmutniała jak przeczytałam jej Twoją historię.Powiedziała”mamo napisz niech walczy,ja też walcze-damy radę będzie wszystko dobrze”.Ja również w to wierzę.Buziaki całuję

Sylwia

Julka przykro mi moze ja opowiem Ci moja historie w 2006 roku na pasach potrącił mnie samochód i uciekł ja zapadłam na 7 miesięcy w śpiączkę odszkodowania nie dostałam,bo on się cały czas wymiguje,bo wyszło na to,że ja mu wbiegłam tylko jak to jest możliwe jak się schodzi to już trwa prawie 4 lata teraz nie chodzę i nie mówię wyraźnie pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia śmiech śmiech

Martyna
Martyna

Cześć Juleczko! uśmiech Mój pierwszy list, który napiszę dla Marzycielskiej Poczty pofrunie prosto do Ciebie! Postaram się jak najszybciej dotrzeć na pocztę, by go wysłać uśmiech Buziaki i uściski dla całej rodzinki! :love:

Julia

Właśnie wróciłyśmy od lekarza.Niestety na płucach słychać jeszcze zmiany,mamy przedłużony antybiotyk i ilość inhalacji ale damy radę śmiech Dziękujemy za komentarze.Jesteście cudowni całuję :love: całuję

Martyna
Martyna

Na pewno dacie radę, najważniejsze, to się nie poddawać! uśmiech Buziaki! całuję

Aga
Aga

czesc Julka

ja mam synka Juliusza, który ma teraz 15 mcy. Straszny z niego rozrabiaka. Też bywamy na wizytach w IMiD wiec moze kiedy sie tam spotkamy.
Moj Julek również uwielbia muzyke, choc na razie nie potrafi dobrze skoordynowac ruchow uśmiech Te jego tany tany sa raczej smieszne dla nas :)))

Serdecznie Cie pozdrawiamy!
mama Julka i Julek uśmiech

Ewa
Ewa

Hej Julka,właśnie napisałam do Ciebie list uśmiech Jutro pójdę na pocztę i wyślę. Szkoda,że na płucach są jeszcze zmiany, ale wierzę,że dzielnie znosisz inhalacje, prawda? uśmiech Trzymaj się cieplutko, buziaki :*

Małgorzata Maria

Witaj Slicznotko o przepięknym imieniu. Spisuję twój adres i wyślę ci jakiś plastyczny liścik.
Mocno całuję całuję

Basia Opas (Gocyła)

Julka Witamy Cię w Gronie dzieciaków z MP uśmiech
już niedługo Twoja mama będzie przynosić ze skrzynki dużo listów.. teraz są wakacje i dużo ludzi i dzieci gdzieś podróżuje więc trochę i tutaj na marzycielskiej jest spokojniej… ale zobaczysz że jak tylko zacznie się znów szkoła to listów będzie szybko przybywać uśmiech :love:

Aga Kizinkiewicz

Cześć Julka, mogę zapytać się ile lat ma Twoja siostra?

Julia

Witaj Aga.Julii siostra Olimpia ma 11 lat:)

Mama Natana

Witamy Julkę na MP.Napewno doswiadczysz tutaj wiele miłosci a kartki i listy będa anpływały tak czesto,że zabraknie czasu na odpisywanie.Natan często zosatwia sobie te listy do czytania na wieczór.Pozdrawiamy Ciebie i cała Twoja rodzine:)

Karolina
Karolina

Witaj Julio! lol Bardzo się cieszę, że dołączyłaś do Marzycielskiej Poczty, poznasz tu wielu wspaniałych ludzi i na pewno z wieloma osobami się zaprzyjaźnisz a Twoja skrzynka na listy będzie pękać w szwach mrugnięcie Ja już zaraz zabieram się do szukania fajnej karteczki specjalnie dla Ciebie całuję Pozdrawiam serdecznie Ciebie i całą Twoją rodzinkę mrugnięcie

Sebastian

Witam Julcię w marzycielskim gronie. Ja jestem stałym tu bywalcem, więc powinniśmy się częściej wirtualnie spotykać. Muszę wybrać jakąś superową karteczkę. Pozdrowienia gorące. całuję

Sebek.

Julia

Dziękujemy Wam kochani za przemiłe słowa,za cudowne przywitanie. :love: :love: całuję
Życzymy wszystkim dobrej nocy i kolorowych snów.Do jutra śmiech śmiech śmiech

Katarzyna-mama Patryka

Witaj Juleńko cieszę się że jesteś z nami tutaj sa na prawdę wspaniali ludzie, Patrykowi bardzo pomogli
Pozdrawiamy :love: :love: :love:

Sebastian

Chciałbym się zapytać, czy numer konta bankowego na stronie www Julii prowadzony jest przez fundację MATIO? Chciałbym dokonać drobnej wpłaty na pomoc Julci i nie wiem, kogo wskazać jako adresata przelewu.

Julia

Witaj Sebastianie.Tak jest to Matio fundacja pomocy rodzinom i chorym na mukowiscydozę.Bardzo serdecznie dziękujemy całuję

Julia

Witamy Wszystkich i mówimy DZIEŃ DOBRY uśmiech śmiech uśmiech śmiech

rafał
rafał

witam ciebie bardzo serdecznie jestem z wałbrzycha ciesze sie ze malujesz ja pisze kiązki dla dzieci pastelowa krana radoci wez pastele do malowania namaluj swuj świat napiekiejeszy o przysły dzieci sie itegrerowac i malowac pastetali bardzo chetnie malowali tak bardzo ładnie napiekniej na świecie jak potrafli cieszylim sie promykiem kazdego dnia słoneczka bardzo wszyskim pomagali cieseli sie itegrowali sie wszy na powurkach ruznych spotykali sie nawazej ruzne przygody siebie malowali nabardziej na świcie sie cieszyli przyjazniom

Basia Opas (Gocyła)

Dzień Dobry Julcia ! uśmiech jak podoba Ci sie na Marzycielskiej? :love:

Julia

Basiu całuję Czytam Julii wszystkie wpisy z MP a ona słucha ich bardzo uważnie i bardzo się cieszy jest ogromnie szczęśliwa.Widzę,że sprawia jej to ogromną radość.Wczoraj wybrałyśmy się do sklepu , Julcia kupiła
sobie ozdobne pudełeczko na listy.Teraz czeka i co chwilkę mówi”mamo sprawdź,moze ktoś napisał na MP do mnie lol Pozdrawiam serecznie

Pauulis
Pauulis

Witaj Julcia. Widzę, że listonosz będzie miał ciężką torbę !! uśmiech

1 2 3 58
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image