Julka to podopieczna Koszalińskiego Hospicjum dla Dzieci z filią w Szczecinie, która mimo choroby pozostaje w dalszym ciągu bardzo radosnym i szczęśliwym dzieckiem. Często pyta swoją mamę, czy przyszedł do niej jakiś list i kiedy tylko usłyszy negatywną odpowiedź mówi: „Nikt nas nie kocha”. Mam nadzieję, że już wkrótce Julka zostanie zasypana Waszymi przesyłkami i stanie się jeszcze bardziej radosna niż dotychczas!

Julia Mielnicka
ul. Zubrzyckiego 1b/1
75-333 Koszalin

Imię dziecka:
Julia Mielnicka

Zainteresowania:
Hello Kitty

Wiek:
9 lat, ur. 13.01.2004

Rodzice:
Marlena, Bartłomiej

Choroba:
Mukowiscydoza

Rodzeństwo:
Siostra Olimpia

Julia urodziła się 13 stycznia 2004 w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Jako noworodek rozwijała się prawidłowo bez zastrzeżeń zdrowotnych. W wieku 4 miesięcy trafiła do szpitala w Koszalinie z powodu pogarszającego się z dnia na dzień zdrowia. Wstępne podejrzenia kierowane były ku zakażeniu dróg układu moczowego. Jednakże nasilające się obrzęki kończyn i twarzy, nieustanna senność i inne objawy dały podstawy do przeprowadzenia bardziej kompleksowych badań. Wyniki wykazały stan septyczny (zakażenie cytomegalią), wahania stężenia glukozy, bradykardię z obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi oraz niedoczynność tarczycy.

Julia w stanie krytycznym została przewieziona do Szpitala w Szczecinie. O życie Julii walczono ponad 4 tygodnie. Wykonano badania genetyczne i one potwierdziły podejrzenia lekarzy-Julia cierpi na nieuleczalną chorobę mukowiscydozę. Od tamtego czasu trwa nasza walka o jak najdłuższe życie naszej córki. Terapii musi być poświęcona znaczna część codziennego czasu na wykonanie wszystkich niezbędnych zabiegów.

Jednakże Julia pozostaje w dalszym ciągu bardzo radosnym i szczęśliwym dzieckiem. W codziennym życiu stosuje zasadę Coelho – cieszy się bez powodu, jest ciągle czymś zajęta i ze wszystkich sił domaga się tego czego pragnie. Julia pomimo świadomości istnienia choroby jest szczęśliwym dzieckiem czerpiącym z każdego dnia wszystko to co najlepsze – radość życia.

Julia jest pod opieką Matio Fundacji Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę jak i Koszalińskiego Hospicjum dla Dzieci z filią w Szczecinie.

Julia uwielbia dostawać listy, te wpływające do naszej księgi gości na stronce Julii jak i takie „przychodzące” pocztą. Zawsze gdy schodzę do skrzynki na listy i wracam Julia pyta – „Mamo był jakiś list?” Jak mówię, że nie to ona odpowiada: „Nikt nas nie kocha”.