Kacper to ośmioletni podopieczny Łódzkiego Hospicjum, który choruje na Rdzeniowy Zanik Mięśni. Chłopiec z powodu częstych infekcji zmuszony jest do spędzania czasu w domu, jego całym światem są filmy przyrodnicze i bajki. Kacper stara się być dzielnym i pogodnym chłopakiem, jednak jak każdy potrzebuje kontaktu z rówieśnikami. Wasze przesyłki mogą sprawić, że przestanie czuć się samotny.

Kacper Pająk
ul. Kunickiego 211
97-425 Zelów

Imię dziecka:
Kacper Pająk

Zainteresowania:
Kacper kocha lwy i bajkę Król Lew. Interesuje się przyrodą oraz zwierzętami. Lubi też spędzać czas z kolegami i koleżankami z klasy. Więcej…

Wiek:
12 lat, 24.09.2004

Rodzice:
Anna i Przemysław

Choroba:
Rdzeniowy Zanik Mięśni

Rodzeństwo:
Bartuś 7 lat, Filipek

Kacper jest mądrym, a przede wszystkim dzielnym chłopcem, który w swoim życiu przeszedł wiele operacji i wielokrotnie przebywał w szpitalu. Syn choruje na Rdzeniowy Zanik Mieśni (SMA) typu drugiego. Jest to choroba genetycznie uwarunkowana spowodowana płodowym uszkodzeniem rogów przednich rdzenia kręgowego.

Kacperek jest od czterech lat podopiecznym Łódzkiego Hospicjum dla dzieci i dorosłych. Tak naprawdę dzięki ich pomocy Kacper jeszcze jest z nami. To hospicjum nam pomogło, kiedy płuca przestawały działać, to oni udostępnili nam sprzęt, który ratuje życie Kacpra. Syn od początku wie, że jest chory i potrzebuje pomocy najblższych. Jest świadomy wszystkiego, co się z nim dzieje. Póki co nie istnieje lek, który pomoże Kacprowi, jednak pomaga nam rehabilitacja ruchowa oraz oddechowa.

Nasz synek mimo swojej choroby jest pogodnym i radosnym dzieckiem, które większość czasu spędza w domu z powodu częstych infekcji. Światem naszego syna jest oglądanie bajek, a szczególnie Króla Lwa i filmów przyrodniczych. My jako rodzice Kacperka jesteśmy z niego bardzo dumni, że pozostaje taki dzielny i radosny.

Dzięki Marzycielskiej Poczcie Kacper przestanie być samotny. Co więcej, Marzycielska Poczta pozwoli nam na poznanie nowych ludzi, co nas bardzo cieszy.  uśmiech