Archiwalne profileKacper Pietrzyk

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2014/11/kacper-pietrzyk-1.jpg

Kacper to podopieczny Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Chociaż chłopiec ma problemy z mięśniami i nie chodzi, a w oddychaniu pomaga mu respirator, to jednak na co dzień radzi sobie znakomicie. Od września tego roku jest uczniem pierwszej klasy szkoły podstawowej. Największym marzeniem Kacpra jest to, że kiedyś wyzdrowieje i będzie mógł biegać. Wasze dobre słowo na pewno doda mu motywacji do dalszych ćwiczeń.

Kacper Pietrzyk
ul. Ziemowita 7/2
92-413 Łódź

Imię dziecka:
Kacper Pietrzyk

Zainteresowania:
Klocki, gry planszowe, autka, układanie puzzli, granie w wyścigi samochodowe i piłkę nożną na Xbox. Więcej…

Wiek:
8 lat, ur. 26.02.2008

Rodzice:
Katarzyna i Andrzej

Choroba:
Zespół Dziecka Wiotkiego

Rodzeństwo:
Starszy brat Bartek

Mam na imię Kacperek, urodziłem się 26 lutego 2008 roku jako zdrowy maluszek. Ważyłem 3.750 kg, a mierzyłem 56 cm. Dostałem maksymalną ilość punktów Apgar. Rozwijałem się prawidłowo, nie miałem żadnych problemów zdrowotnych. Do 6. tygodnia życia wszystko było dobrze, aż mój rozwój fizyczny zaniepokoił moich rodziców. Zaczęły się problemy z moimi rączkami, a dokładniej mówiąc z mięśniami. Nie znamy dokładnych przyczyn, ale wpływ na to miało prawdopodobnie szczepienie. Z biegiem czasu nadal nie potrafiłem sam przytrzymać główki, chociaż miałem już około trzech miesięcy. Dlatego też rodzice zapisali mnie na rehabilitacje, które w pewien sposób mi pomagały, ale nie dały 100% efektów. Kto by przypuszczał, że to dopiero początek mojej walki z chorobą, której nikt się nie spodziewał.

Był październikowy wieczór, miałem wtedy siedem miesięcy, gdy trafiłem pierwszy raz do szpitala z oznakami duszności. Zostawiono mnie w szpitalu na obserwację i założono mi maskę tlenową na buźkę. Pogorszenie mojego stanu zdrowia nastąpiło nad ranem i zostałem wtedy podłączony pod respirator na 5 dni. W sali szpitalnej spędziłem 10 dni, po czym trudności z oddychaniem ustąpiły. Lekarze postawili diagnozę, miałem wirusa RSV, który był przyczyną mojego stanu. Zalecili rodzicom domowe inhalacje.

Po powrocie do domu mój rozwój fizyczny stanął w miejscu. Nadal nie utrzymywałem główki, moje rączki robiły się bezwładne, nie siadałem, nie raczkowałem. Chodziliśmy na rehabilitacje, które dawały słabe efekty. Minęły dwa miesiące. Rodzice myśleli że wyjdę z tego, że to nie może być nic groźnego, przecież urodziłem się zdrowy, dlaczego miałbym być aż tak chorym chłopcem.

7 grudnia znowu przestałem oddychać. Rodzice natychmiast zawieźli mnie do szpitala, gdzie podłączono mi respirator. Moje pierwsze Święta i Sylwestra spędziłem w szpitalu. W styczniu 2009 roku lekarze założyli mi PEG (Przezskórna Endoskopowa Gastrostomia), przez który jestem karmiony do dzisiejszego dnia. Tak mijały dni, tygodnie. W połowie marca wykonano u mnie zabieg tracheostomii. Moim rodzicom udało się wypożyczyć w Łódzkim Hospicjum Dla Dzieci respirator, dzięki któremu mogłem wrócić w końcu do domu. 31 marca 2009 roku mój dom stanął dla mnie otworem. Byłem najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Zostałem podopiecznym Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Lekarze, pielęgniarki i pracownicy tej placówki przyjeżdżają do mnie i kontrolują stan mojego zdrowia do dnia dzisiejszego.

Obecnie mam już 6 lat i nadal sam nie oddycham, moje funkcje życiowe są podtrzymywane przez respirator. Przechodzę domowe rehabilitacje, które dają pozytywne efekty. Potrafię już poruszać rękoma i nogami. Bawię się zabawkami, układam klocki i maluje kredkami. Potrafię mówić i idzie mi to całkiem płynnie. Od września tego roku jestem uczniem klasy pierwszej w SP 205 w Łodzi. Mam głęboką nadzieję, że kiedyś w końcu wyzdrowieje. Chciałbym poczuć jak to jest chodzić, biegać, grać w piłkę z tatą, chodzić na zakupy z mamą i bawić się z moim braciszkiem. Kiedyś w końcu stanę o własnych siłach. Będę ćwiczył i ćwiczył i próbował żyć sam o własnych siłach. To moje największe marzenie!

Kacperek bardzo lubi dostawać kartki pocztowe i listy. Ma wtedy w oczach wielką radość i każe czytać sobie po kilka razy, co jest napisane.

203
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek
Elżbieta
Elżbieta

Cześć Kacperku śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech śmiech

Jako pierwsza mam zaszczyt przywitać Cię w naszej wielkiej rodzince marzycieli. Znajdziesz tu wielu prawdziwych przyjaciół. Od dziś wyglądaj Pana Listonosza bo jako nasz nowy Przyjaciel nie opędzisz się od karteczek z życzeniami. Ślę Ci dużo zdrówka i słodkie buziaczki. Spotkamy się na pewno jeszcze nie raz. ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: ::-*:
Pa ciocia Ela

Kacper
Kacper

Ciociu Elu dziękuję serdecznie za tak miłe przywitanie uśmiech
Pozdrawiam bardzo serdecznie i przesyłam buziaczki :*

Edyta
Edyta

Kacperku!
Witamy u Marzycieli! śmiech
Uwierz mi, nie pożałujesz, że do nas dołączyłeś uśmiech
Na pewno w najbliższym czasie wyślę do Ciebie liścik. mrugnięcie
Trzymaj się, Skarbie. uśmiech

Kacper
Kacper

Witam serdecznie uśmiech
Bardzo się cieszę, że mogłem dołączyć do Marzycielskiej Poczty uśmiech
Pozdrawiam Bardzo Serdecznie uśmiech

Marysia
Marysia

Cześć Kacperku!
Witam Cię serdecznie. Mam nadzieję, ze na marzycielskiej poczcie ci się spodoba. uśmiech
Marysia

Kacper
Kacper

Witam uśmiech
Właśnie dopiero dzisiaj zaczęliśmy z mamusią odpisywać na wszystkie komentarze i je czytać uśmiech Bardzo się cieszę, że tyle osób do mnie napisało.
Pozdrawiam Bardzo Serdecznie uśmiech

Ilona
Ilona

Kacperku, razem z moja 4letnia córką Laurką, życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia i nieustającej radości i pogody ducha! Wierzymy w Ciebie, że pokonasz chorobę i będziesz spełniał swoje marzenia! Przytulamy

Kacper
Kacper

Witam Pani Ilonko uśmiech
Dziękuję Serdecznie i mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś taki dzień, że wygram ze swoją chorobą. Stanę o własnych siłach, na własnych nóżkach i zrobię pierwsze kroczki uśmiech Wiara czyni cuda i ja wierze, że mi się uda uśmiech
Pozdrowienia dla Pani i Laurki uśmiech

Dominika
Dominika

Cześć Kacperku! śmiech
Kartka już napisana, jutro wysyłam!
Pozdrawiam! uśmiech

Kacper
Kacper

Witam uśmiech
Bardzo Serdecznie dziękuję i już nie mogę się doczekać pierwszych karteczek uśmiech
Pozdrawiam bardzo mocno uśmiech

Lucyna

śmiech śmiech śmiech CZEŚĆ MAŁY PRZYJACIELU WITAMY CIĘ SERDECZNIE NA MP NA PEWNO BARDZO CI SIĘ TU SPODOBA ZNAJDZIESZ WIELU PRZYJACIÓŁ ZRESZTĄ SAM SIĘ PRZEKONASZ kciuk do góry kciuk do góry JUŻ NIEDŁUGO POFRUNIE KARTECZKA OD NAS ::-*: ::-*: ::-*: ::-*: BUZIAKI DLA CAŁEJ TWOJEJ RODZINY

Kacper
Kacper

Witam serdecznie uśmiech
Dziękuję za miłe przyjęcie. Mam nadzieję, że znajdę tu wiele znajomych.
Pozdrawiamy całą Rodzinką i przesyłamy Buziaczki uśmiech

Zenona
Zenona

Drogi Kacperku,
pozdrawiamy Cie serdecznie z dalekiego Kirgistanu. Mieszkamy daleko od Polski – prawie 6 tys. km, ale mamy Polske w sercu. Chcemy ci zyczyc wytrwalosci i duzo sil. Wierzymy, ze ci sie uda zwalczyc chorobe i spelnic swoje marzenia. Moze nawet kiedys do nas zawitasz? Sciskamy cie mocno i twoich najblizszych. Buziaki od dzieci polonijnych z Kirgistanu

Kacper
Kacper

Witam Serdecznie uśmiech
Dziękuję za życzenia wytrwałości i dużo siły. Mam nadzieję, że siła która posiadam i wiara w to, że uda mi się pokonać chorobę nie zawiodą mnie i nie miną. Przyjdzie taki moment, że mi się uda.
Dziękuję za pozdrowienia z Kirigistanu i również Pozdrawiamy.

Basia Sz
Basia Sz

Witaj Kacperku, to T jesteś zodiakalną Rybką jak ja! Super, że dołączyłeś do Marzycielskiej Poczcie, mnie zawsze cieszy jak nowe dziecku ma tu założony profil. Tu jest naprawdę fajnie. Dużo zdrówka i uśmiechu Ci życzę dzielny Kacperku. Pozdrawiam Cię gorąco z Mazur!

Kacper
Kacper

Witam.
Tak jestem zodiakalną Rybką. Cieszę się, że mogłem dołączyć do Marzycielskiej Poczty, Dziękuję za miłe słowa.
Pozdrawiam Bardzo Serdecznie uśmiech

Basia Sz
Basia Sz

Witaj „Rybko”, hi, hi. To super, że cieszysz się, że dołączyłeś do Marzycielskiej Poczty, ja piszę tu już 4 lata. Trzymaj się.

Magda
Magda

Cudowny Młody Człowiek do nas dołączył! Witaj Kacperku! Są tutaj naprawdę miłe osoby które zadbają o uśmiech na Twojej twarzy. Bardzo się cieszymy, prosimy o UŚMIECH! śmiech

Kacper
Kacper

Witam uśmiech
Dziękuję za miłe słowa, staram się uśmiechać cały czas i mam nadzieję, że nie będzie inaczej.
Serdecznie Pozdrawiam i wielki uśmiech zostawiam śmiech

ewelina
ewelina

Hejjj, jesteś cudowny uśmiech Pozdrawiam z Wrocławia uśmiech

Kacper
Kacper

Witam
Dziękuję.
Pozdrowienia przesyłam z Łodzi uśmiech

Ewa
Ewa

Witaj Kacperku, serdecznie pozdrawiam Ciebie i Twoją Rodzinę.

Kacper
Kacper

Witam
Dziękujemy za pozdrowienia i również serdecznie pozdrawiamy uśmiech

Weronika

witaj przyjacielu! cieszę sie że nasza marzycielska rodzinka się powieksza mrugnięcie życze ci wielu wspanialych przyjazni :XO: :XO:
pozdrawiam cieplutko!

Kacper
Kacper

Witam
Również się cieszę uśmiech
Pozdrawiam Serdecznie i dziękuję

Marta
Marta

Witam Cię Kacperku. Mam nadzieje, że Twoje marzenie się wkrótce spełnią i będziesz mógł biegać mrugnięcie
Pozdrawiam Marta uśmiech

Kacper
Kacper

Witam uśmiech
Dziękuję i również mam nadzieję, że moje największe marzenie o zrobieniu swoich pierwszych kroczków już za niedługi czas się spełni.
Pozdrawiam Serdecznie

Ewelina
Ewelina

Cześć Kacperku!
Tak jak i Ty jestem nowa na Marzycielskiej Poczcie. Mam nadzieję, że obydwoje się tutaj zaklimatyzujemy. uśmiech
Z pewnością mój pierwszy list powędruje do Ciebie, a na początek życzę Ci jak najwięcej uśmiechu i pozytywnych chwil!
Uściski, Ewelina śmiech śmiech

Kacper
Kacper

Witaj Ewelinko uśmiech
Super bardzo się cieszę, że również dołączyłaś do Marzycielskiej Poczty i tak samo jak Ty mam nadzieję, że szybko się tu zaklimatyzujemy, Właśnie wysłałem Ci swoje pierwsze zaproszenie do znajomych uśmiech
Serdecznie Pozdrawiam i Wielki uśmiech taki Specjalnie dla Ciebie pozostawiam uśmiech

Marzanna
Marzanna

Witaj Kacperku. Jestem bardzo szczęśliwa że mogę do Ciebie napisać. Pracuję w przedszkolu więc jutro moje ,,Biedronki będą do Ciebie rysowały listy. Pozdrawiam cieplutko Ciebie i Twoją rodzinę. śmiech

Kacper
Kacper

Witam
Cudownie bardzo się cieszę, że napisała Pani do mnie, cieszę się również z tego, że dostanę listy od Biedronek uśmiech
Przesyłam pozdrowienia dla Pani i Biedronek uśmiech

Natalinka
Natalinka

Witaj Kacperku śmiech
Fantastycznie że tu dołączyłeś- na pewno poznasz wielu wspaniałych ludzi, dzięki którym na Twojej buźce uśmiech zagości jeszcze częściej! mrugnięcie
Życzę Ci jak najwięcej kartek, listów, paczek i oczywiście przyjaciół, niech wszystkie Twoje marzenia się spełnią.
Pozdrawiam cieplutko

Kacper
Kacper

Witam uśmiech
Również się cieszę , że tu dołączyłem.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie uśmiech

Kamila
Kamila

Widzę, że mamy wspólne zainteresowania mrugnięcie . Odezwę się jutro. Pozdrawiam. Kamila 😛 mrugnięcie

Kacper
Kacper

Witam
Cieszę się
Serdecznie pozdrawiam i uśmiech zostawiam śmiech

Baska
Baska

Drogi Kacperku uśmiech witamy Cię w naszym gronie i cieszymy sie bardzo serdecznie, pozdrawiam cieplutko śmiech śmiech

Kacper
Kacper

Witam
Cieszę się, że dołączyłem do Waszego grona uśmiech
Pozdrawiam serdecznie i cieplutko uśmiech

Emilia
Emilia

Cześć Kacperku uśmiech czy zbudowałaś dziś wysoka wieżę z klocków?, albo wielki garaż samochodowy? bo my właśnie sprzątamy klocki i idziemy spać:) pozdrawiamy serdecznie Emilka i Jaś

Kacper
Kacper

Witam
Ostatnio buduję częściej garaże gdyż bawię się autami. Dużo zacząłem kolorować. Chociaż w ostatnim czasie już troszkę mniej czasu na zabawę gdyż zaczął się czas, że mam więcej obowiązków, zadawane prace domowe, dodatkowe rehabilitacje i inne rzeczy. Jednak z braciszkiem zawsze troszkę czasu znajdziemy.
Pozdrawiam Bardzo Serdecznie uśmiech

Basia Sz
Basia Sz

Witaj Kacperku i jak wrażenia na Marzycielskiej Poczcie? Widzisz ile masz wpisów, ile osób do Ciebie napisało! Cieszę się.
Pozdrawiam Cię gorąco, brata i rodziców również. Wszystkiego dobrego.

Kacper
Kacper

Witam
Dużo osób do mnie napisało i jest mi bardzo miło z tego powodu uśmiech i bardzo się cieszę.
Dziękujemy Serdecznie i również pozdrawiamy uśmiech

Basia Sz
Basia Sz

Witaj i super, że ludzie do Ciebie, piszą, bo jesteś fajnym chłopcem! Ślę Ci buziaki, a dziś jest całuśne święto- Dzień Pocałunku. Pozdrawiam z pochmurnych i chłodnych Mazur. Miłego weekendu. Odpoczywaj.

Maryla z Wrocławia
Maryla z Wrocławia

Uśmiechaj się lol do innych, tak jak inni myślą i pamiętają o Tobie 💡 Kacperku. :XO: !!! Wszystkiego najlepszego nie tylko w dzień Życzliwości !!!

Kacper
Kacper

Witam
Dziękuję staram się uśmiechać cały czas.
Pozdrawiam Bardzo Serdecznie uśmiech

Irena
Irena

Bądź pozdrowiony gościu nasz
w szczęśliwe nasze progi wejdź.
My zapalimy zamiast lamp,
szczęśliwe ognie naszych serc.

Witaj Kacperku uśmiech

Dorota :)
Dorota :)

Cześć Kacper! śmiech
Pozdrowienia z lubelskiego, trzymaj się ciepło <3

Radek
Radek

Cześć Kacper
Super, że jesteś teraz członkiem marzycielskiej poczty, też niedawno dołączyłem lol Życze ci dużo szczęścia uśmiechu i przyjaciół, którzy będą zawsze przy tobie, a także szybkich postępów w rehabilitacji

Ania
Ania

Cześć Kacper uśmiech
Witam Cię serdecznie i życzę Ci spełnienia Twoich marzeń.
Uśmiechaj się jak najczęściej, bo masz bardzo fajny uśmiech – nawet oczka Ci się śmieją.

Agnieszka
Agnieszka

Cześć, Kacperku! Miło mi Cię poznać. Ale z Ciebie super chłopak! Pomimo wszystkich trudności jesteś taki radosny! Naprawdę Wspaniale, że trafiłeś na Marzycielską uśmiech Na pewno poznasz wielu przyjaciół! uśmiech uśmiech uśmiech śmiech

Miłosz Lewandowski
Miłosz Lewandowski

Cześć Kacperek pozdrawiam z Działoszyna
Miłosz lewandowski

Ewelina
Ewelina

Cześć Kacper! uśmiech
Co u Ciebie słychać ? Jak idzie Ci w szkole ? Mam nadzieję, że wszystko w porządku i że otrzymałeś mój list
Buziaki uśmiech

jozjag
jozjag

Kacper chciałbym żeby twoje życie zmieniło się a raczej wywróciło do góry nogami a zdrowie wróciło. Może ten czas przed świąteczny to uczyni. Pozdrawiam Blue Knights Poland VI cool http://www.blueknights6.pl/news.php

Mama Wandzi z MiśMisia
Mama Wandzi z MiśMisia

Kacperku witamy Cię serdecznie My tez mieszkamy w Łodzi i od 5 lat utrzymujemy kontakt z Marzycielską Pocztą Wczoraj MiśMisiaki razem z dzieciakami z pogotowia opiekuńczego odwiedziły krainę baśni,Chcemy by stworzona przez nas zaczarowana księga z tej krainy powędrowała do Ciebie ,Mamy nadzieje,że wkrótce się to uda

1 2 3 6
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/mp-logo-malutkie-2-1.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image