W mroźny, poranek 9 grudnia 2012 r. odwiedził Zielonki św. Mikołaj. Dzieci poszukiwały świętego w murach kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, wiedzione tekstem edukacyjnej rymowanki, której celem było zapoznanie najmłodszych mieszkańców Zielonek z elementami architektury i wyposażenia zieloneckiej świątyni.

Po zabawie i rozdaniu prezentów, dzieci i ich rodzice z aplauzem przyjęły inicjatywę wysłania kartek z pozdrowieniami z Zielonek do chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne kartki i listy. Dla ułatwienia organizator imprezy – Sołectwo Zielonki – wręczył każdemu chętnemu nalepkę adresem podopiecznego Marzycielskiej Poczty.

Kartki wysłały nie tylko dzieci uczestniczące w „queście”, ale i rodzice maluszków, dwu i trzylatków, którym w ramach zabawy mikołajkowej oprócz prezentów i sesji fotograficznej z Mikołajem zaproponowano ułożenie puzzli przedstawiających zielonecką świątynię. Do grupy wysyłających kartki włączyła się także młodzież pomagająca w obsłudze imprezy oraz sam organizator. Kartki przedstawiające zabytkowy kościół w Zielonkach trafią do 35 dzieci.

Radość niedzielnego poranka przyniosły zatem nie tylko prezenty i spotkanie ze świętym Mikołajem, ale także możność sprawienia radości innym.

Z informacji uzyskanych po imprezie, od rodziców wiadomo, że dzieci chciały dowiedzieć się kim jest adresat wysyłanej kartki, odwiedzano zatem stronę Marzycielskiej Poczty.pl.

Zapewniam, jako inicjator mikołajkowego przedsięwzięcia, że nie będzie to jednorazowy gest mieszkańców Zielonek, którzy o dzieciach z Marzycielskiej Poczty.pl już nie zapomną.

Korzystając z okazji pragnę pogratulować Tomkowi Chmielowi i Weronice Mazurkiewicz pomysłu założenia tak cudownej poczty. Wolontariuszom, w tym Karolinie Muchli, dziękuję za bezinteresowną i sprawną pomoc w obsłudze projektu w Zielonkach.

Wszystkim uczestnikom akcji, wysyłających listy i kartki w tym dzieciom i ich rodzicom z Zielonek dedykuję myśl Johanna Wolfganga von Goethego „Przyjaciele są tą częścią rodzaju ludzkiego, przy której łatwiej być człowiekiem” oraz George Santayana „Nie możesz niczym bardziej przysłużyć się swym przyjaciołom, jak tym, że nie popsujesz im ich radości, owszem, powiększysz ją, biorąc w niej udział„.

Na koniec, niech mi będzie wolno życzyć podopiecznym Marzycielskiej Poczty.pl, samych wspaniałych doznań z lektury listów i kartek, tysiąca przyjaciół, siły w zmaganiach z przeciwnościami losu i chorobą, uśmiechu mimo wszystko i na przekór wszystkiemu, a rodzicom dzieciaków z Marzycielskiej Poczty pl. radości każdego dnia z bycia rodzicem.