Postanowiliśmy napisać list do dziecka z Marzycielskiej Poczty. Zastanawialiśmy się całą klasą do kogo, wybór był niełatwy. Pragnęlibyśmy wesprzeć wszystkie dzieci. Jednak należało podjąć decyzję. Spośród wielu dzieci wybraliśmy Szymona, chłopca z zespołem Downa. Przeczytaliśmy uważnie jego profil, aby go poznać. Dowiedzieliśmy się w jakim jest wieku, jaki jest, jakie ma problemy, czym się interesuje.

Na tablicy, razem z panią, pisaliśmy list i podawaliśmy swoje zdania, jako propozycje do napisania w liście. Gdy napisaliśmy zgłosił się nasz kolega, aby pięknie przepisać list., pod którym wszyscy złożyliśmy swoje podpisy.

Kolejnym etapem było wykonanie kartek z pozdrowieniami. Wzięliśmy kolorowy papier i zaczęliśmy wyczarowywać różne ozdoby, które uznaliśmy, że będą podobać się Szymonowi. Były piłki i piłkarze, zwierzęta i inne kolorowe przedmioty. Podczas wycinania, klejenia, kolorowania robiliśmy zdjęcia, aby Szymon mógł zobaczyć kto zrobił mu niespodziankę.

Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcie ze wszystkimi kolorowymi kartkami. Ułożyliśmy je w kształcie serca, a ramkę zrobiliśmy z naszych dłoni. Nasza koleżanka zaadresowała wielką kopertę i 24 marca 2017ri list powędrował na pocztę, skąd został wysłany na adres Szymka.

Na szkolnym korytarzu zareklamowaliśmy Marzycielską Pocztę i zachęciliśmy innych uczniów naszej szkoły, aby włączyli się do akcji.

Zachęcamy wszystkich do wysyłania kartek. Poświęćcie kilka minut na ich wykonanie, a dziecko, które wybierzecie z Marzycielskiej Poczty będzie z pewnością przeszczęśliwe, a wy będziecie mieli jednego przyjaciela więcej.

W imieniu klasy 3 relację napisały Noemi i Kasia