Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży ma na celu nie tylko przybliżać młodych ludzi do Boga, wspierając ich rozwój duchowy, lecz także uczyć postaw prospołecznych i otwartości na innych. „Przez cnotę, naukę i pracę, służyć Bogu i Ojczyźnie gotów? Gotów” – to wezwanie KSM-u. Jako oddział z parafii św. Józefa w Tczewie staramy się więc wciąż działać.

Akcja Marzycielska Poczta wzbudziła nasze zainteresowanie, bo pokazuje, jak niewiele wystarczy, by wywołać uśmiech na twarzy dziecka, które przecież przez chorobę radość z życia ma zdecydowanie utrudnioną. Na pomysł włączenia się w to dzieło wpadła Bogna, jedna z naszych członkiń. Swoim entuzjazmem zaraziła resztę oddziału i na naszym cotygodniowym spotkaniu wzięliśmy się do pracy.

W ruch poszły kredki, mazaki, nożyczki, naklejki i co tylko komu przyszło do głowy. Postanowiliśmy przygotować kartki urodzinowe dla 11-letniej Nikoli, chorej na zanik mięśni.

Choć większość z nas plastycznych talentów nie posiada, w pracę włożyliśmy całe swoje serca. Każda z kartek jest inna, odzwierciedla nieco osobowość autora. Kartka z balonami autorstwa Bogny jest, jak jej wykonawczyni, bardzo „poukładana”; dzieło Natalki, obdarzonej zainteresowaniami artystycznymi, ozdobione jest takimi elementami, jak obłoki, czy korona; zawsze miła Kinga przykleiła na kartkę przeurocze naklejki z pieskami; Angelika popisała się pocztówką, która przypomina zapakowany prezent, a Krzysztof, ceremoniarz, na swojej umieścił znak krzyża – w wierze chrześcijańskiej znak zwycięstwa.

Przesłaliśmy Nikoli życzenia pełne ciepła i radości, mając nadzieję, że nasze kartki te właśnie uczucia w niej wywołają.

Życzymy wszystkiego dobrego!