Ludzie listy pisząKlasa 2b ze Szkoły Podstawowej w Chomęcicach

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2017/01/klasa-2b-ze-szkoly-podstawowej-w-chomecicach.jpg

W czwartek 15 grudnia klasa 2 b włączyła się do pięknej, ogólnopolskiej akcji, jaką jest Marzycielska Poczta. Akcja polega na wysyłaniu kartek i listów do chorych dzieci. Ten gest sprawia adresatom przesyłek ogromną radość. Dzieciaki otrzymują nie tylko nasz list, ale też życzliwość i wsparcie.

Pisanie listów było poprzedzone rozmową na temat chorób, niepełnosprawności, a także tym, w jaki sposób możemy pomóc i wesprzeć takie dzieci.

Spośród wszystkich podopiecznych wybraliśmy czwórkę dzieci – Nikolę, Tobiasza, Krystiana i Martynkę. Uczniowie sami zdecydowali do kogo chcą napisać. Na początek przeczytaliśmy informacje na temat dzieci, poznaliśmy ich zainteresowania, ulubione bajki oraz marzenia. Wszyscy bardzo zaangażowali się w tworzenie. Uczniowie pisali listy i ozdabiali je rysunkami. Po skończonej pracy zaadresowaliśmy koperty i udaliśmy się wysłać listy. Jeszcze w drodze powrotnej uczniowie dyskutowali na temat poznanych historii oraz dzielili się swoimi przeżyciami.

Razem doszliśmy do wniosku, że pisanie listów było świetnym pomysłem, aby sprawić chorym dzieciom radość.

Mamy nadzieję, że Nikola, Martynka, Tobiasz i Krystian ucieszą się z naszych przesyłek i wywołamy tym uśmiech na ich twarzach!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image