Ludzie listy pisząKlasa 6a Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marynarki Wojennej w Świnoujściu

5 października 2018autor Dagmara Kubiak-Rosiak4
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2018/10/klasa-6a-szkola-podstawowa-nr-1-im-marynarki-wojennej-w-swinoujsciu.jpg

Jesteśmy klasą szóstą ze Świnoujścia, która uczy się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej. Nasze miasto chętnie wspiera działalność charytatywną na rzecz zwierząt i chorych mieszkańców. Działa u nas Drużyna Aniołów, która organizuje pomoc finansową na leczenie i rehabilitację dorosłych i dzieci (poprzez kiermasze, aukcje). Chętnie wspieramy schronisko i fundacje zajmujące się opieką nad bezdomnymi psami i kotami.

Nasz klasa również od dwóch lat włącza się w te akcje lub organizuje je na terenie szkoły. Nasze mamy uwielbiają piec ciasta na kiermasze szkolne, z których dochód przeznaczamy na rzecz chorych mieszkańców. Teraz właśnie organizujemy zbiórkę karmy dla kotów i psów, by wesprzeć przed zimą lokalną fundację Animals Przystań Świnoujście. Wiemy, że razem łatwiej jest pomagać.

Kiedy znaleźliśmy w sieci akcję Marzycielska Poczta, wiedzieliśmy od razu, że to jest to! Tradycja pisania listów od jakiegoś czasu zamiera, a tu można też uszczęśliwić drugą osobę. Jesteśmy liczną i dość gwarną 🙂 klasą, jednak przy tym zajęciu była w klasie ogromna cisza. W poniedziałek 24 września napisaliśmy 25 listów do wybranych dzieci, które poznaliśmy dzięki ich profilom. Oczarowały nas ich uśmiechy i optymizm, który jest w nich – mimo ich choroby. Dzieci opisywały swoje doświadczenia, szkolne przygody, smutki i radości. Dzieliły się swoimi pasjami i umiejętnościami. Martyna, Paweł, Wiktorie, Filip – stali się naszymi kolegami, którym możemy się zwierzyć i zapytać o radę. Wiele dzieci podało swoje adresy zwrotne, by móc utrzymywać kontakt. Na pewno do Marzycielskiej Poczty wrócimy, to doskonała inicjatywa wzbudzająca empatię i zrozumienie potrzeb drugiego człowieka.

PS. Największym wyzwaniem okazała się „obsługa” koperty. Gdzie adresat, a gdzie nadawca? Jak przykleja się znaczek? – to pytania na miarę XXI wieku. Zatem cały projekt jest jak najbardziej edukacyjny!

Wychowawca klasy 6a Dagmara Kubiak-Rosiak
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marynarki Wojennej w Świnoujściu

guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Tomasz Chmiel

Ślicznie dziękujemy!

Wiktoria
Wiktoria
1 rok temu

Bardzo dziękuję :kocham: :kocham: :kocham:

Dagmara
Dagmara
1 rok temu
Reply to  Wiktoria

Pozdrawiamy Cię serdecznie ze Świnoujścia!

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image