Ludzie listy pisząKlasa IIb Gimnazjum w Dobranowicach

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2016/03/klasa-iib-gimnazjum-w-dobranowicach.jpg

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” -Jan Paweł II

Już od początku gimnazjum nasza klasa stara się uczestniczyć w organizowanych przez szkołę akcjach charytatywnych. W tym roku szkolnym postanowiliśmy wesprzeć naszych młodszych kolegów w ich codziennym zmaganiu się z przeciwnościami losu i ich chorobami. Po zapoznaniu się z zasadami działania „marzycielskiej poczty” i wieloma profilami chorych dzieci, które czekają na listy od innych, postanowiliśmy napisać listy wsparcia do Kasi Krupy i Krzysia Majki.

Na zajęciach godziny wychowawczej, pod okiem naszej wychowawczyni, napisaliśmy parę ciepłych słów i wykonaliśmy kartki i obrazki. Do naszej przesyłki dołożyliśmy kilka skromnych upominków. Myślimy, że nasze działanie nie tylko pomoże wywołać uśmiechy na twarzach chorych dzieci, ale też integruje nasz zespół klasowy w słusznym celu.

Może dla kogoś to tylko zwykłe kartki, ale wychodzimy z założenia, że jak powiedział Władysław Loranc „Nawet skromna pomoc jest zawsze lepsza od wielkiego współczucia„. Ponadto my, czasami zbuntowani i krnąbrni, w takich chwilach uczymy się pokory wobec życia i dostrzegamy, że są młodzi ludzie tacy sami jak my, mający podobne do nas potrzeby, ale niekoniecznie możliwości, aby je realizować.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image