W we wtorek (14.07) w Stowarzyszeniu CREO seniorzy w ramach działań Klubu Starszaka podjęli się zrobienia oryginalnych kartek skierowanych do dwójki dzieci z Poznania – Zuzi i Michała. Pod czujnym okiem animatorki Martyny Badury poznali technikę plastyczną quillingu i stworzyli piękne kartki, które później wypisali.

Klub Starszaka to miejsce, w którym seniorzy spotykają się by na zajęciach warsztatowych – artystycznych i edukacyjnych pogłębiać swoją wiedzę na temat wolontariatu. Stowarzyszenie CREO dąży do tego, aby seniorzy włączyli się w różne inicjatywy wolontariackie.

Pierwszym działaniem wolontariackim dla seniorów z Klubu Starszaka było włączenie się do akcji Marzycielskiej Poczty, czyli robienia kartek dla ciężko chorych dzieci. Seniorzy przygotowali przepiękne kartki dla Zuzi i Michała.

W piątek 17 lipca członkowie Stowarzyszenia CREO wraz z animatorką Martyną odwiedzili również Dom Pomocy Społecznej na ul. Bukowskiej. Tam również przygotowywano kartki, ale tym razem dla Natalki. Seniorzy bardzo zaangażowali się w swoje zadanie wolontariackie, w efekcie czego powstały naprawdę imponujące kartki.