Dla rodziców

Drogi rodzicu, jeśli chcesz aby Twoje dziecko również otrzymywało listy i jego dane znalazły się na tej stronie to – bardzo prosimy – przeczytaj uważnie poniższe informacje.

Kim jesteśmy, a kim nie…

Aby nie było żadnych nieporozumień musimy najpierw nadmienić, że nad Marzycielską Pocztą pracuje bardzo małe grono ludzi. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami i nie otrzymujemy jakiegokolwiek wynagrodzenia za naszą pracę.

Mimo, że poświęcamy akcji każdą wolną chwilę, nie jesteśmy w stanie pomóc wszystkim dzieciom. Fizycznie jest to po prostu niemożliwe. Zamieszczenie profilu dziecka to nie wszystko: musimy pracować na rzecz każdego dziecka indywidualnie tak, aby otrzymało jak najwięcej wsparcia. Zarządzanie tak dużą akcją jest bardzo pracochłonne i niejednokrotnie wymaga wyrzeczeń w życiu osobistym.
Dlatego musimy bardzo restrykcyjnie podchodzić do zgłoszeń i czasami z bólem serca odmawiać. Są także kolejki w przyjmowaniu zgłoszeń, a pierwszeństwo mają dzieci, które znajdują się w najcięższej sytuacji zdrowotnej.

Jakie dzieci kwalifikują się do akcji?

  • Dzieci wyłącznie pomiędzy 4 a 17 rokiem życia, które pragną dostawać listy
  • Dzieci żyjące w Polsce
  • Dzieci, u których niedawno zdiagnozowano poważną/chroniczną, zagrażającą życiu dolegliwość
  • Dzieci, które ciągle poddawane są terapii (jak chemioterapia, radioterapia)
  • Dzieci przechodzące leczenie i/lub rehabilitację po obrażeniach zagrażających życiu albo tak poważnym, że wymagają długiego leczenia
  • Dzieci, pod opieką hospicyjną

Zgłoszenia

Kontaktem z rodzicami zajmuje się Weronika Mazurkiewicz. Bardzo prosimy o nie mówienie dzieciom o możliwości dołączenie do MP bez uprzedniej konsultacji z Weroniką.

weronika

Zamknij