Krystian to pełen życia, zadający mnóstwo pytań chłopiec, który porusza się na wózku inwalidzkim z powodu przepukliny oponowo-rdzeniowej. Swoją energię pożytkuje biorąc udział w wyścigach osób niepełnosprawnych, lubi też układać puzzle, interesują go dinozaury. Krystian nie może się doczekać, kiedy pozna nowych przyjaciół, dlatego zachęcamy Was do pisania już teraz.

Krystian Greneczko
Zabłotce 7
37-550 Radymno

Imię dziecka:
Krystian Greneczko

Zainteresowania:
Lubi zwierzęta, przyrodę, oglądanie bajek, dinozaury i puzzle. Zbiera pluszowe misie. Więcej…

Wiek:
8 lat, ur. 16.10.2007 r.

Rodzice:
mama Agnieszka

Choroba:
Przepuklina oponowo- rdzeniowa, wodogłowie, niedowład kończyn dolnych.

Rodzeństwo:
Brak.

Krystian urodził się 16 października 2007 r. z przepukliną oponowo- rdzeniową. Po urodzeniu leżał kilka tygodni w szpitalu. W trakcie swojego krótkiego życia przeszedł wiele operacji w tym: zamknięcia przepukliny, założenia układu zastawkowego, u synka dokonano również korekcji stóp i operacji biodra.

Obecnie Krystian jest pod stałą opieką specjalistów- chirurga, neurologa, ortopedy, urologa oraz okulisty, logopedy i psychologa. Każdego dnia jest intensywnie rehabilitowany, by w przyszłości mógł być samodzielny. Aktualnie Krystian porusza się na wózku inwalidzkim, chodzi do szkoły, jest lubiany przez rówieśników. Kocha zwierzęta i przyrodę. Lubi pomagać w sprzątaniu i w kuchni. W wolnym czasie, choć ma go czasem bardzo mało, uwielbia oglądać bajki, kolorować, układać puzzle, grać w piłkę z kolegami, spacerować. Mimo swojej choroby jest wesołym, ciekawym świata i uśmiechniętym dzieckiem..

Kiedy dowiedziałam się o Marzycielskiej Poczcie pomyślałam, że mój syn ucieszyłby się mogąc należeć do niej. Dzięki Wam mógłby zawrzeć wiele nowych znajomości, otrzymać wiele kolorowych kartek, które sprawiłyby mu radość.