Aktywne profileKrystian Greneczko

27 maja 2014autor Krystian1875
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2014/05/krystian-greneczko-1.jpg

Krystian to pełen życia, zadający mnóstwo pytań chłopiec, który porusza się na wózku inwalidzkim z powodu przepukliny oponowo-rdzeniowej. Swoją energię pożytkuje biorąc udział w wyścigach osób niepełnosprawnych, lubi też układać puzzle, interesują go dinozaury. Krystian nie może się doczekać, kiedy pozna nowych przyjaciół, dlatego zachęcamy Was do pisania już teraz.

Krystian Greneczko
Zabłotce 7
37-550 Radymno

Imię dziecka:
Krystian Greneczko

Zainteresowania:
Lubi zwierzęta, przyrodę, oglądanie bajek, dinozaury i puzzle. Zbiera pluszowe misie. Więcej…

Wiek:
8 lat, ur. 16.10.2007 r.

Rodzice:
mama Agnieszka

Choroba:
Przepuklina oponowo- rdzeniowa, wodogłowie, niedowład kończyn dolnych.

Rodzeństwo:
Brak.

Krystian urodził się 16 października 2007 r. z przepukliną oponowo- rdzeniową. Po urodzeniu leżał kilka tygodni w szpitalu. W trakcie swojego krótkiego życia przeszedł wiele operacji w tym: zamknięcia przepukliny, założenia układu zastawkowego, u synka dokonano również korekcji stóp i operacji biodra.

Obecnie Krystian jest pod stałą opieką specjalistów- chirurga, neurologa, ortopedy, urologa oraz okulisty, logopedy i psychologa. Każdego dnia jest intensywnie rehabilitowany, by w przyszłości mógł być samodzielny. Aktualnie Krystian porusza się na wózku inwalidzkim, chodzi do szkoły, jest lubiany przez rówieśników. Kocha zwierzęta i przyrodę. Lubi pomagać w sprzątaniu i w kuchni. W wolnym czasie, choć ma go czasem bardzo mało, uwielbia oglądać bajki, kolorować, układać puzzle, grać w piłkę z kolegami, spacerować. Mimo swojej choroby jest wesołym, ciekawym świata i uśmiechniętym dzieckiem..

Kiedy dowiedziałam się o Marzycielskiej Poczcie pomyślałam, że mój syn ucieszyłby się mogąc należeć do niej. Dzięki Wam mógłby zawrzeć wiele nowych znajomości, otrzymać wiele kolorowych kartek, które sprawiłyby mu radość.

1875
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek