Sześcioletni Kuba to bardzo dzielny chłopiec, który w swoim krótkim życiu przeszedł cykl 14 bloków chemioterapii. Choroba Kuby sprawiła, że nie może on chodzić do przedszkola, dlatego bardzo tęskni za kontaktem z innymi dziećmi. Wasze listy i kartki z pewnością pomogą mu przezwyciężyć samotność.

Kuba Chrabański
oś. Bratkowice 18/31
99-400 Łowicz

Imię dziecka:
Kuba Chrabański

Zainteresowania:
Kuba uwielbia bajki Bob budowniczy, strażak Sam, Elmo, lubi lepić ciastolinę, czytać bajeczki i układać klocki, kocha pluszaki. Więcej…

Wiek:
7 lat, ur. 06.08.2006

Rodzice:
Maria, Robert

Choroba:
Nowotwór mózgu, niedowład lewej strony ciała i poważny problem ze wzrokiem jako następstwo ucisku guza.

Rodzeństwo:
Brak.

Nasz synek to pogodny i uśmiechnięty chłopczyk z dużym bagażem doświadczeń. W jego trzecie urodziny padła straszna diagnoza – nowotwór mózgu, ta choroba zmieniła całe nasze dotychczasowe życie.

Kuba przeszedł cykl 14 bloków chemioterapii, wiele tygodni spędził na Oddziale Onkologii w Warszawie, wiele ciężkich tygodni walcząc o własne życie. Ucisk guza spowodował niedowład lewej rączki i nóżki oraz poważne problemy ze wzrokiem. Życie Kuby podporządkowane jest ciągłej rehabilitacji ruchowej, terapii wzroku, wizytom na onkologii i badaniom.

Kubuś bardzo tęskni za normalnym życiem, pełnym radości i beztroskich zabaw. Synek marzy o tym, żeby żyć normalnie, chodzić do przedszkola i bawić się z rówieśnikami, jeździć na rowerze. To takie przyziemne, ale dla Kuby na daną chwilę nieosiągalne.

Guz się zmniejszył, ale nie jest usunięty całkowicie, w każdej chwili może być wznowa nowotworu i kolejna walka, wyrzeczenia, łzy.

Kuba żyje na bombie, która wybuchnie albo nie. Kiedy wstaje słońce i nadchodzi kolejny dzień, dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili, że Kuba budzi się obok nas, że jest, uśmiecha się, przytula do mnie mówiąc mamusiu kocham cię najbardziej na świecie, wtedy nie myślę o tym, co będzie tylko dziękuję za to, co mam.

Kuba nigdy nie chodził do przedszkola, ponieważ jako dziecko leczone chemioterapią miał obniżoną odporność, chemioterapia to silna ingerencja w organizm. Ten mały chłopczyk tęskni za dziećmi, do końca nie rozumiejąc dlaczego tak musi być, jedyny kontakt z rówieśnikami miał tylko w szpitalnej, onkologicznej świetlicy – uwielbiał tam być i bawić się z dziećmi. Listy od innych dzieciaków wywołają niejeden uśmiech na buzi Kubusia.