Aktywne profileKuba Ostasz

22 kwietnia 2010autor Ewa mama Kuby8178
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2010/04/kuba-ostasz-1.jpg

Powitajcie Kubę, który zanim trafił do Marzycielskiej Poczty razem z rodziną wysyłał listy do innych ciężko chorych dzieci. Teraz to On z niecierpliwością czeka na Wasze przesyłki i ciepłe słowa. Ten wesoły, ciekawy świata i ludzi facet z pewnością odwdzięczy się Wam szerokim uśmiechem. Poniżej znajdziecie profil Kuby przygotowany przez jego mamę.

Kuba Ostasz
ul. Sadowa 4/7
22-678 Ulhówek

Imię dziecka:
Jakub Ostasz

Zainteresowania:
Pasją Kuby jest sport i żeglarstwo. Świetnie pływa, bierze udział w wyścigach na wózkach. Uwielbia spędzać czas aktywnie. Lubi zwiedzać, poznawać nowe miejsca i ludzi. Więcej…

Wiek:
16 lat, ur. 31.10.2002

Rodzice:
Ewa i Sylwester

Choroba:
Przepuklina oponowo rdzeniowa (rozszczep kręgosłupa), wodogłowie, niedowład wiotki kończyn dolnych, obustronne zwichnięcie bioder.

Rodzeństwo:
Siostra Kasia, 19 lat-studentka pedagogiki specjalnej UMCS w Lublinie

Kuba urodził się 31 października 2002 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i wodogłowiem. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy życia przeszedł siedem zabiegów operacyjnych, później pięć kolejnych. Dwukrotnie chorował na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i sepsę.

Na początku roku 2012 zmartwiła i zaniepokoiła nas pogarszająca się sprawność fizyczna Kuby, postępujące osłabienie siły mięśniowej mimo intensywnej rehabilitacji. W jednym z warszawskich szpitali stwierdzono zakotwiczenie rdzenia kręgowego, ale decyzję o operacji odłożono. Ryzyko powikłań było bardzo duże, dlatego lekarz zasugerował obserwację i dalszą rehabilitację. Kuba ćwiczył, ale nogi słabły coraz bardziej, w przeciągu kilku miesięcy przestał chodzić a w sierpniu nie mógł już nawet stać z podporem.23.10.12 na oddziale neurochirurgii CZD wykonano zabieg odkotwiczania rdzenia kręgowego. Nadal regularnie ćwiczy i „trenuje chodzenie” w specjalnych aparatach. Większość czasu spędza jednak na wózku.

Niepełnosprawność nie przeszkadza mu w byciu aktywnym. Świetnie pływa, latem bierze udział w obozach żeglarskich. Zimą wyjeżdża na zgrupowania narciarskie. Gra w piłkę, jeździ na handbiku –jego rekord to 40 km. Bierze udział w wyścigach i cross osób niepełnosprawnych na wózkach. Ściga się nie tylko z rówieśnikami, kilkakrotnie rywalizował z osobami dorosłymi a dystans 10km przejechał w 56 minut, jako najmłodszy uczestnik biegu. Staramy się wychować go tak, by szanował ludzi, ale chcemy też by inni darzyli go szacunkiem, by widzieli w nim nie osobę niepełnosprawną, ale człowieka.

Dzięki ludziom poznanym przez Marzycielską Pocztę spełnił swoje marzenia, skoczył ze spadochronem, latał motoparalotnią, spędził kilka dni w Anglii. Ma tutaj Przyjaciół, wielu z nich zna osobiście, dzielą z nim radości, są wsparciem w trudnych chwilach.

Kiedy dowiedziałam się o Marzycielskiej Poczcie zaczęłam się zastanawiać jakie to uczucie dostać niespodziewanie miłą kartkę od obcej osoby i ile radości sprawiłyby takie pocztówki Kubie. Teraz kiedy tradycyjne listy coraz częściej zastępują emaile a życzenia przesyłamy w zdawkowych sms-ach, więc taka akcja skierowana do dzieci ma szczególną wartość. W internecie znalazłam wiersz, który jest dla mnie odzwierciedleniem tego co robicie.
„Korespondencja dusz, z serc głębi płynąca przyjaźni drogę przebyła, piękną w swej tradycjonalności na ozdobnym papierze ręką radości pisana by i radość sprawić…”
– autor Nettika
Dziękujemy za przyjęcie Kubusia do grona dzieci z Marzycielskiej Poczty.

guest
8178 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
2 lat temu

Bardzo dziękuję Uczniom SP i Gimnazjum w Krzycku Wielkim za śliczne karki, fajnego aniołka i życzenia świąteczne 😀
Zuzi Podgórskiej, Wiktorii Michalewicz, Julii Nowak, Kacprowi U., Marcinowi z rodziną, Kasi, Amelii, Majce Wieczorek, Magdzie, Madzi, Kubie, klasie VII, Oliwii, Danielowi, Radkowi Mirek, Maksowi N., Nikoli, Igorowi Kopka, Marcie, Karolowi, Julii Koniecznej, Natalii Kowalskiej, Łukaszowi, Amelce Wiśniewskiej, Elizie Lorenz i trzem osobom, które nie podpisały swoich kartek.
Przesyłam Wam uśmiechy i serdecznie pozdrawiam 😀 😀 😀

Kuba
2 lat temu

Bardzo dziękuję za listy moim Przyjaciołom z Zespołu Szkół Integracyjnych Amigo we Wrocławiu 😀 Emilce, Eli,Michałowi, Damianowi,Krzysztofowi, Miłoszowi, Natalii, Iwie, Bartkowi i całej klasie 😀 Pozdrawiam 😀

Kuba
2 lat temu

Dziękuję Uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr.20 w Łodzi 😀 Mateuszowi, Dawidowi, Wojtkowi, Izabeli, Maćkowi, Filipowi, Słomie, Damianowi, Mateuszowi i Szymonowi 😀 Pozdrawiam 😀

Kuba
2 lat temu

Uśmiechy dla Uczniów SP nr.3 w Pile 😀 Dziękuję za śliczne kartki, które dla mnie zrobiliście 😀

Kuba
2 lat temu

Bardzo dziękuję Filipowi J. z klasy III F SP nr 80 we Wrocławiu 😀 Super karteczka 😀 :up:

Kuba
2 lat temu

Super fajną karteczkę zrobił dla mnie Stefan z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr.1 w Orzeszu 😀 Dziękuję 😀

Kuba
2 lat temu

Pozdrowienia dla Mateusza Dyrda 😀 Dziękuję za świąteczne życzenia 😀

Kuba
2 lat temu

Dziękuję za list Victorii Grzesiak ze SP w Bełku 😀 Fajnie, że napisałaś o swoich zwierzętach 🙂 Ja mam trzy koty i psa 😉

Kuba
2 lat temu

Dziękuję za list Ernestowi i Dominikowi z Brzeszcza 😀 Pozdrawiam Was serdecznie i Wam też życzę spełnienia marzeń 😀

Kuba
2 lat temu

Pozdrowienia dla Kacpra, Kamila i Piotrka z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Łące koło Pszczyny 😀 Chłopaki ja byłem w Łące trzy razy na obozach żeglarskich 😀 Mieszkaliśmy w namiotach nad zalewem 😀
Jestem ciekawy na czym polega chodzenie po Mikołajstwie, zdjęcie ekstra :up: 😀

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

http://www.kartki.pl/pl/showCard/podziekowanie-24
Dziękuję za wszystko.
Wszystkiego dobrego życzę. Dużo zdrowia. Pozdrawiam. 🙂

Basia Sz.
Basia Sz.
2 lat temu

Dziękuję Kubą za kartkę z miasta Adama Małysza. Ja tylko rzekę Wisłę widziałam, w Toruniu,hi,hi w miejscowości Wisła nie byłam. Ucieszyła mnie kartka od Ciebie. Lubię Cię i Twoją mamę,dziękuję Wam za pamięć. To życzę dużo sił,zdrowia i powodzenia w szkole,niełatwy jest los ucznia. Pozdrawiam. 🙂

Kuba
2 lat temu
Reply to  Basia Sz.

Cieszę się, że kartka sprawiła Pani radość 🙂 W Wiśle byłem pierwszy raz i bardzo mi się podobało. Byliśmy też na skoczni Adama Małysza, ale na górę nie wjeżdżaliśmy. Przesyłam pozdrowienia 🙂

Kuba
2 lat temu

[img[/img] Dziękuję za piękne kartki świąteczne: -Uczniom Liceum Mistrzostwa Sportowego w Siemianowicach 😀 Karolinie, Kacprowi, Marcinowi, Błażejowi, Karolinie i Oli, Dawidowi, Oldze, Małgosi, Patrykowi i Michałowi 😀 -Wychowawcom i Dzieciom ze świetlicy SP nr.10 w Olsztynie 😀 Łukaszowi Kołakowskiemu, Oliwierowi, Olkowi Ostaszewskiemu, Piotrowi, Adamowi, Kubie, Tomkowi, Oli, Weronice, Oliwierowi, Maksowi,Patrykowi Krupa, Ninie, Weronice, Idze, Sebastianowi i Piotrusiowi 😀 -Filipowi z Mińska Mazowieckiego 😀 -Karolowi z klasy Ia SP w Poświętnem 😀 -Korneliuszowi Kowalskiemu i Wiktorowi Sadowskiemu z klasy III SP w Słupsku 😀 -Uczniom SP w Ropicy Polskiej i Szymbarku 😀 Fabianowi, Kacprowi, Amelce, Nikoli Smołkowicz, Weronice Górskiej, Karolinie, Gabrysi… Czytaj więcej »

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

Witam, serdecznie, dziękuję za wpis, miłe słowa, tak Kuba, kartka sprawiła radość, lubię kartki wysyłać, ale też i dostawać. Kartka to stary, sprawdzony sposób na sprawienie komuś radości, wyrażenie szacunku, pamięć o drugiej osobie. Pamiętam, że Twoja mama miała wczoraj urodziny, Wszystkiego najlepszego Jej życzę, czego sobie tylko zamarzy, szczęścia, radości, zdrowia, pięknych chwil, bez trosk, spokoju, bo ten potrzebny jest każdemu, wytchnienia, energii. Masz mądrą mamę! To dobrze, że Ci się w Wiśle podobało, na pewno tam jest pięknie, góry, lasy, dużo przestrzeni, fajnie, że byłeś na skoczni. Ja w górach byłam dwa razy w życiu, ostatni raz 7… Czytaj więcej »

Kuba
2 lat temu

[img[/img] Serdecznie dziękuję za życzenia i pamięć: -Piotrowi Borkowskiemu z Cisowa 😀 -Szymonowi Mróz z kl.V C SP nr.19 w Tychach 😀 -Dzieciom ze SP w Lubinie 😀 -Stasiowi Ogiejko z Cylinki 😀 -Julce Skomorowskiej z Rodzicami z Radzynia Podlaskiego 😀 -Marcelowi Łojek z Daleszyc 😀 -Uczniom klasy II Gimnazjum Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie 😀 -Igorowi Michalskiemu z Daleszyc 😀 -Danielowi Konik z Drohiczyna 😀 Bardzo Ci dziękuję za list. Tyle ciekawych rzeczy dzieje się u Ciebie, fajnie, że mi o tym napisałeś. oczywiście będę pamiętał o Tobie w modlitwie. -Karolinie z Pilawy 😀 -Mateuszowi Bąk z Osiecka 😀… Czytaj więcej »

Kuba
2 lat temu

[imgcomment image[/img]

Bardzo, bardzo dziękuję za piękne kartki i życzenia 😀
-Hubertowi, Igorowi i Gabrysi 😀
-Kacprowi Rubas z klasy VI SP w Lewkowie 😀 Bardzo ucieszył mnie list od Ciebie 😀
-Emilce z klasy IIIB SP nr12 w Morzowie 😀
-Michałowi z Warszawy 😀
– Pani Dyrektor, Pani Wychowawczyni i Uczniom klasy Va oraz innym Uczniom SP im. Janusza Korczaka w Górze 😀 Amelce, Piotrowi, Kacprowi, Karolowi, Kamilowi, Mikołajowi, Błażejowi, Mateuszowi, Łukaszowi, Mikołajowi, Maksowi, Agacie, Marysi, Kubie, Fabianowi, Uczniom klasy VI i IVa, Zuzi i Patrykowi 😀

Kuba
2 lat temu

[img[/img] Chciałbym też bardzo podziękować za kartki i listy 😀 -Odważnym Lwiątkom z Publicznego Przedszkola Cogito we Wrocławiu 😀 -Danielowi Jarzyńskiemu i klasie VIb z Zespołu Szkół nr. 2 w Ciachcinie 😀 -Oliwii, Sewerynowi, Tobiaszowi i Kacprowi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Peweli Ślemińskiej 😀 -Magdzie Krzyżańskiej ze Stęszewa 😀 Latem będę tam na turnusie 😉 -Moim kochanym marzycielskim Przyjaciołom Miś Misia 😀 Dziękuję też za superową czapkę :up: -Elizie, Julce, Wiktorowi i Państwu Idczak 😀 Dziękuję za książkę (czeka w kolejce 😉 ) i pyszną herbatę 😀 -Martynie Klimek z Bolesławca 😀 -Pauli Zielińskiej z Rodzinę 😀 -Nikoli z klasy… Czytaj więcej »

Kuba
2 lat temu

[img[/img] Bardzo dziękuję za kolejne listy, kartki i życzenia 😀 -Uczniom SP im. Jana Pawła II w Mniewie 😀 Klaudii, Karolinie, Wiktorowi, Magdzie i Marcinowi, Klaudii, Wiktorii Salwa, klasie IIIa, Kindze, Natalii, Paulinie Jacoszek, Wiktorii Spera, Natalii (dziękuję za list, fajnie, że zechciałaś mi napisać trochę o sobie ),Marysi Witczak, Patrycji (Ucieszył mnie Twój list 🙂 Ze spadochronem udało mi się skoczyć prawie trzy lata temu 😉 ),Patrycji, klasie IIIb gimnazjum, Klaudii ( Dziękuję za Twój list i życzę Ci powrotu do zdrowia 🙂 )Natalii, Iwonie, Patrycji, Wiktorii Makuch, Dominice, Oli, Kasi i Zuzi 😀 -Cioci Basi Sosna z Rodziną… Czytaj więcej »

Kuba
2 lat temu

[img[/img] Dziękuję chciałem powiedzieć również: -Wychowawcy i Uczniom klasy IIg Technikum nr.11 w Warszawie 😀 Martynie, Karolinie, Izie, Darii, Dominice, Patrycji, Oli, kubie, Piotrkowi, Rafałowi, Mikołajowi i Wiktorii 😀 Super wierszyk 😉 :up: -Sebastianowi Przyklink z Chorzowa 😀 -Cioci Renacie z Rodziną 😀 -Kamili z Brzeska 😀 -Gosi z Brzeska 😀 -Zespołowi Szkół Integracyjnych Amigo we Wrocławiu 😀 -Cioci Dorocie Garbarczyk z Rodziną 😀 -Bartkowi, Adamowi i Mariuszowi z Sannik -Cioci Agacie, Panu Wojtkowi, Majce, Antkowi, Stasiowi i Anieli 😀 -Mikołajowi z Wągrowca 😀 -Krzysiowi i Tomkowi Klimowicz z Rodzicami 😀 -Dzieciom z grupy Puchatki z MP nr.16 w Katowicach… Czytaj więcej »

Kuba
2 lat temu

[imgcomment image[/img]

Bardzo dziękuję Ilonce z miejscowości Końskie 😀 Cieszę się, że znowu do mnie napisałaś a medalik św. Jakuba z Santiago sprawił mi wiele radości 😀 Ostatnio byłem na rekolekcjach w grudniu a teraz wybieram się w lutym. Te rekolekcje trwają zawsze trzy dni, mieszkamy w domu rekolekcyjnym prowadzonym przez siostry a księża prowadzący się zmieniają 🙂
Przesyłam serdeczne pozdrowienia i bardzo dziękuję za pamięć 🙂

Kuba
2 lat temu

[imgcomment image[/img]
Ostatnie dzisiaj podziękowania dla:
-Pani i Dzieci z grupy Jeżyki Publicznego Przedszkola w Ryczwole 😀
-Marcela 😀
-Nataszy Czaprowicz z Wrocławia 😀
-Michała Malinowskiego z miejscowości Poświętne 😀
-Michała Zielińskiego z Ostrowa Wielkopolskiego 😀
-Uczniów z Roczyn 😀
-Piotrka z Warszawy 😀
-Klasy IIIa Szkoły im.T. Kościuszki w Przytkowicach 😀
-Miłosza Ciuśniak z Jabłonowa Pom. 😀
-Krzyśkowi z Tychów 😀 Super list :up: Dziękuję 😀
-Damianowi z Przedszkoa miejskiego nr.7 w Świętochłowicach 😀
-Kasi z Inowrocławia 😀
-Stasia Łewandowskiego z Inowrocławia 😀
-Magdzie i Jarkowi 😀 I jak tam? Zmieniłaś oddział ? 🙂 :*

sebastian
sebastian
2 lat temu

fajny jesteś

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

Witaj Kuba w Światowym Dniu Chorego. Czyńmy dobro cierpieniem i czyńmy dobro cierpiącym, cierpienie to wyzwanie, trud, lekcja życia, wyróżnienie, Pan Bóg szczególnie kocha chorych ludzi. Polecam dziś chorych w modlitwie Panu Bogu, modlę się za Nich, za Was marzycielskie dzieci, które jesteście dzielne, mądre, dajecie przykład innym ludziom, dużo w Was pokory, akceptacji dla choroby. Podziwiam Cię. Jesteś dzielny. Tyle radości innym dajesz, masz moc, dziękuję. Zdrowia życzę. Radości i spełnienia marzeń oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Miłej niedzieli życzę. Pozdrawiam. :XO:

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

http://www.kartki.pl/pl/showCard/w-sercu-sila-0
Kuba jest wyjątkowy.
:XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO: :XO:

Karolina
Karolina
2 lat temu

Hej Kuba, tak dawno się nie odzywałam, przepraszam Cię bardzo:(:(
ale nie zapomniałam całkiem o Tobie…
Co się u Ciebie zadziewa?
U mnie sporo zmian;)
Jak Ci idą przygotowania do Świąt??
Pozdrawiam Cię baaaardzo serdecznie, trzymaj się!
Karolina z Wrocławia

Kuba
2 lat temu
Reply to  Karolina

Hej Karolina 😀

Ups :hmm: Święta już dawno za nami 😎 Teraz przygotowuję się do wakacji 🙂 Jadę na obóz do Łękuka już na samym początku. Jestem jeszcze w Warszawie, ale tylko do jutra. A co u Ciebie?

BasiaSz
BasiaSz
2 lat temu

http://www.kartki.pl/pl/showCard/dziekuje-za-przyjazn-1 Kuba, witaj, świeci słońce i fajnie, jest wietrznie bardzo, chłodno, ale nawet pogodnie. Kuba, Tobie, mamie, Tacie, Kasi, dziękuję ślicznie za piękna kartki na święta i na urodziny, za piękne życzenia, kartka urodzinowa- cudo, przepiękna, w motyle, dziękuję ślicznie i uśmiecham się do Ciebie do Was, jesteście wspaniali. Dziś dostałam też kartkę i list od Kochanej Magdy Grzymały, pięknie a wcześniej dostałam w tym tygodniu kartki od Patrycji Ostaszewskiej i Moniki Jadczak, Twoich marzycielskich wspaniałych koleżanek, piękny gest. Pochwalę Ci się, że dostałam piękną kartkę na urodziny z Fundacji Pani Anny Dymnej Mimo Wszystko, z Fundacji Mam Marzenie dostałam… Czytaj więcej »

Ania
Ania
2 lat temu

Hej Kuba! Mam na imię Ania i mam 15 lat.
Co u Ciebie słychać? Jak się czujesz?
Trochę śnieg dzisiaj Nas przysypał.
Chociaż urodziny miałam już dwa miesiące temu to wciąż dostaję spóźnione prezenty, a w większości są to książki. Lubisz czytać?
Pozdrawiam cieplutko, Ania z Lublina

Kuba
2 lat temu
Reply to  Ania

Cześć Aniu 🙂
Oj, oj napisałaś tak dawno a ja dopiero teraz to zauważyłem. Dawno mnie nie było na MP bo mało czasu mam ostatnio.
Lubię czytać thrillery i książki kryminalne, teraz czytam powieści Nesbo 🙂

Ania
Ania
1 rok temu
Reply to  Kuba

Nic nie szkodzi. Rozumiem. Ooo i co? polecasz? Bo kupiłam sobie ostatnio pierwszą część

MAGDA G.
2 lat temu

Cześć Kuba! 😉
Co tam słychać w Ulhowku? 🙂 A może jesteś gdzie indziej? 🙂
Daj znać co u Ciebie. Mocno Cię ściskam. Buziaki.

Kuba
2 lat temu
Reply to  MAGDA G.

Hej Magda 😀

Jestem w Warszawie na turnusie 😉 Jutro wracam do domu, ale zaraz w niedzielę jadę na obóz na Mazury 😀 A co u Ciebie?

Kuba
2 lat temu

Witajcie 😀 Nazbierało się sporo listów, za które bardzo, bardzo dziękuję i przepraszam, że niektórzy długo musieli czekać na moje „dziękuję” tutaj na stronie. Każdy list to uśmiech 😀 😉 Dziękuję… Karolowi z DHL za list, Erykowi i Pawłowi za super rysunki 😀 Izie Wiśniewskiej z Lidzbarka 😀 Pani Małgosi Szczęch i Uczniom klasy IVa SP nr8 w Krotoszynie 😀 Świetne kartki 😀 Rafałowi z Piły 😀 Stanisławowi Romańczuk z Łaszczowa 😀 Filipowi z Lidzbarka 😀 Jakubowi Kiraga z Radomia 😀 Uczniom klasy IIIA Gimnazjum nr2 w Polkowicach 😀 Igorowi, Kubie, Kacprowi i Krzyśkowi z klasy VII SP nr 1… Czytaj więcej »

Kuba
2 lat temu

Kolejne podziękowania dla: Alana S. z Jarocina 😀 Wiktorii Cichańskiej ze Świebodzina 😀 Cioci Ani Maciejewskiej ze Świdnicy 😀 Justyny Gubała z Częstochowy 😀 Daniela Konik z Drohiczyna 😀 Pani Róży Wawrzyniak ze Skwierzyny 😀 Julii Kuczyńskiej z Władysławowa 😀 Emilki Dudek z Władysławowa 😀 Kingi Piór z Władysławowa 😀 Pani Basi Sznytka z Ostródy 😀 Pana Stanisława Malec 😀 Pana Waldemara Kosiedowskiego :Deni Marzeny i Marcina 😀 Sylwi Chłystun 😀 Anity, Danusi,Weroniki,Julki i Kostka z ZSP Szczerców 😀 Dziec z Przedszkola Tęczowa Kraina w Krakowie 😀 Dzieci z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Lubojnie 😀 Agnes Antchor ze Sławna 😀… Czytaj więcej »

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image