Zanim przejdę do właściwej relacji, winna jestem dwa donosy w związku z akcjami przeprowadzonymi już jakiś czas temu, a więc przed Świętami Wielkanocnymi 2012 uczennice kl. II c pisały listy z przedszkolakami. Dzieci wykonały także karteczki z barankami. Przed Bożym Narodzeniem 2012 uczennice kl. I ht wykonały karteczki bożonarodzeniowe oraz napisały krótkie liściki i życzenia. Ponieważ pisanie listów odbywało się na lekcji języka niemieckiego, więc dzieci otrzymały życzenia również w tym języku.

Tradycją już są nasze wizyty w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Lesznie. Uczniowie Ekonomika pojawiają się w przedszkolu tuż przed Wielkanocą z niespodzianką przygotowana dla dzieci. Najpierw starsze koleżanki opowiadają o zbliżających się świętach, czytają wierszyki, a następnie przybliżają dzieciom ideę Marzycielskiej Poczty. Dzieci są bardzo przejęte tym, że będą pisać listy do chorych dzieci i z wielką starannością i zaangażowaniem wykonują kartki i dopytują dla kogo jest ich karteczka. Również dla tych starszych dzieci mrugnięcie jest to niesamowite przeżycie, kiedy tak wspólnie z maluchami piszą i wykonują kartki. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie dzieci udają się do ogródka i „polują” na pisanki, które wcześniej ich starsze koleżanki ukrywają na przedszkolnym placu. Dobrze bawią się przy tym i duzi i mali.

Zapewniamy, że nie jest to nasze ostatnie pisanie. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Marzycieli- i tych piszących i tych oczekujących. uśmiech