Ludzie listy pisząListy pełne uśmiechów – Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pustyni

16 października 2017autor Katarzyna Broniec0
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2017/10/listy-pelne-usmiechow-publiczna-szkola-podstawowa-z-oddzialami-integracyjnymi-w-pustyni.jpg

O ważnej roli uśmiechu w medycynie rozpisywano się wiele razy. O tym, jak bardzo jest niezbędny na co dzień wiedzą też dzieci ze świetlicy Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Wandy Chotomskiej w Pustyni. Dlatego też 24 września, w Światowym Dniu Orderu Uśmiechu, postanowiły podzielić się radością z chorymi dziećmi. W tym celu skorzystały z pomocy Marzycielskiej Poczty. Nasi uczniowie zapoznali się z historiami trzech dziewczynek: Martynki, Nikoli i Wiktorii, które z powodów swoich chorób nie mają normalnego i szczęśliwego dzieciństwa jak oni. W ruch poszły kredki i flamastry, a spod rąk małych artystów wyłoniła się cała góra kolorowych, pełnych uśmiechów rysunków, które następnie zostały zapakowane wraz z listami do trzech kopert i wysłane do Torunia, Lublina i Niedrzwicy Dużej, z misją przywołania uśmiechu na twarze dziewczynek.

Dzieci z pełną niecierpliwości i ciekawości nadzieją liczą na odpowiedź, a ich entuzjazm i zaangażowanie, z jakim tworzyły prace dla chorych dzieci utwierdzają nas w przekonaniu, że nie było to ostatnie słowo, jakie nasi uczniowie powiedzieli (a w zasadzie napisali) i jeszcze nie raz wezmą udział w Marzycielskiej Poczcie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image