Maciek prawie połowę swojego życia walczy z białaczką. Choroba niestety nie chciała dać za wygraną i jakiś czas temu doszło do jej wznowienia. W tej chwili Maciek ma 13 lat i przyjmuje chemioterapię podtrzymującą. Ze względu na stan zdrowia Maciek dużo przebywa w domu i ma nadzieję, że dzięki Marzycielskiej Poczcie znajdzie przyjaciół, których tak bardzo mu brakuje…

Maciej Maciejewski
Pospólno 5
62-420 Strzałkowo

Imię dziecka:
Maciej Jeremiasz Maciejewski

Zainteresowania:
Komputer – gry, uwielbia słuchać audiobooki, ostatnio jest oczarowany Wiedźminem, lubi skakać na trampolinie, ogląda programy przyrodnicze i kulinarne jest fanem WWE. Więcej…

Wiek:
13 lat, ur. 04.09.1998

Rodzice:
Maria i Waldemar

Choroba:
Białaczka limfoblastyczna

Rodzeństwo:
Szymon 15 lat, Zuzia – 9 lat

Maciej choruje od 2005 r., choroba zaczęła się niewinnie od zwykłego przeziębienia. Został poddany silnej chemioterapii. Do szkoły wrócił do czwartej klasy. Było trudno, ale doskonale sobie poradził. Najważniejszy dla Maćka był kontakt z kolegami.

Niestety choroba wróciła. Przeszedł kolejne chemioterapie i tym razem również radioterapię. Obecnie jest w trakcie chemii podtrzymującej, a choroba została zatrzymana. Czy tym razem nam się uda?

Maciej uczy się w domu. Bardzo brakuje mu kolegów. Chciałby wrócić do normalności.

O Marzycielskiej Poczcie dowiedziałam się od Małgorzaty Młynkowiak. Widzę ile radości sprawia ona Dominikowi. Dla nas matek chorych dzieci nie ma nic cenniejszego niż uśmiech dziecka. Mam nadzieje, że Maciej dzięki MP również poczuje się szczęśliwy.