Aktywne profileMaciej Oświeciński

26 czerwca 2010autor Maciek1797
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2013/04/maciej-oswiecinski1.jpg

Chociaż nie słyszy, najbardziej na świecie kocha muzykę oraz granie na instrumentach muzycznych. Poznajcie Maćka, bystrego i energicznego siedmiolatka, który pragnie poznać świat ze wszystkimi otaczającymi go dźwiękami. Już teraz możecie wysłać mu kartkę na adres podany w poniższym profilu.

Maciej Oświeciński
Knyszyn Zamek 8/2
19-120 Knyszyn

Imię dziecka:
Maciej Oświeciński

Zainteresowania:
Jak każdy chłopiec kocha samochody, piłkę oraz budowle z klocków. Lubi też grać na instrumentach muzycznych, czytać i oglądać bajki. Marzy, aby zobaczyć góry oraz morze. Więcej…

Wiek:
16 lat, ur. 12.01.2003

Rodzice:
Mama Agnieszka

Choroba:
Od urodzenia cierpi na obustronny głęboki niedosłuch zwyrodnieniowo-nerwowy. Zdiagnozowano małogłowie, niskorosłość, klinodaktylię 5 palców, cechy dysmorficzne, skoliozę, asymetrię łopatek, przykurcz mięśni prawej strony, jaskrę młodzienczą obu oczu, autyzm, cierpi na mieszane bóle głowy ze współistnieniem komponentów naczynioruchowych i napięciowych, migrenę, zaburzenia SI, zaburzenia aktywności i uwagi, zaburzenia zachowania i kłopoty z dostosowaniem społecznym. Jest pod opieką różnych specjalistów i cały czas jest diagnozowany w różnych kierunkach.

Rodzeństwo:
Brak

Jestem mamą wcześniaka. Maciek urodził się w 28 tygodniu ciąży w zamartwicy wewnątrzmacicznej. To była ciąża wysokiego ryzyka. Trzy poprzednie nie skończyły się dobrze. Może ktoś pomyśli to po co była ta czwarta ? Bo każda kobieta chce być mamą. Chce usłyszeć jak ktoś mówi : “moja mama”. Maciek po porodzie otrzymał 2 punkty w skali Apgar. Po długim leczeniu w szpitalu okazało się że nie słyszy i potrzebuje wieloletniej rehabilitacji.

Obecnie uczęszcza na nią 3 razy w tygodniu. Synek jest radosnym, pełnym energii chłopcem. Bardzo lubi swoją klasę, lgnie do dzieci, jednak nie zawsze się rozumieją, ponieważ Maciek nie słyszy i mało mówi poprawnie fonetycznie. Kocha muzykę i instrumenty muzyczne, dlatego często zabieram go do filharmonii. Długo trwała walka by pozostał ze mną. Bez niego mój świat byłby pusty.

Forsowna, wieloletnia rehabilitacja niesie coraz większą nadzieję, że Maciek będzie mówił, że będzie miał szansę żyć w świecie ludzi słyszących, że pozna otaczający nas świat ze wszystkimi dźwiękami.

Wasze pocztówki i listy są jak codzienna dawka szczęścia, która łagodzi cierpienia i dodaje siły do walki o zdrowie i efektywną rehabilitację, dzięki waszej przyjaźni ma szansę usłyszeć i zobaczyć świat… Sami zobaczcie ile radości dają mu wasze przesyłki… i ten jego uśmiech na widok listonosza jest bezcenny!!! Listy od Was bardzo pomagają mu w jego codziennej nauce mowy, są motywacją do czytania i rozmowy o treści listu o znaczeniu słów są bardzo ważną pomocą dydaktyczną, której nie byłabym wstanie kupić mu w żadnej hurtowni, a niespodzianki od was sprawiają, że uśmiecha się nawet gdy łzy płyną mu po policzku… Dzięki Wam rozwija swoje pasje jak zbieranie znaczków i autografów… Dziękuję, że dano nam szansę i możliwość być tu razem z Wami. uśmiech Jesteście kochani za to co robicie :*

1797
Dodaj komentarz

avatar
 
uśmiechniezadowolenieśmiechlolmrugnięciejęzyczekcałujękochamprzytulamdobranocobojętnośćkciuk do górykciuk w dółhejmodlitwaszoknie pochawalamcoolo ranyhmmaniołekdiabełekuupsniedobrze michorobasmutekpłaczzłośćkręciołekgluptasek