6 grudnia 2012 w Zespole Szkół nr 1 odbyła się IV edycja Marzycielskiej Poczty. Na akcja pisania listów przybyło dużo uczniów zarówno ze Szkoły Podstawowej nr 4 jak i Gimnazjum nr 1. W wydarzeniu brała udział Dyrektor Zespołu pani Elżbieta Pogodzińska oraz nauczyciele obu placówek.

Akcja rozpoczęła się gorącym przywitaniem przez panią Dyrektor Elżbietę Pogodzińską oraz poczęstowaniem uczestników słodkim drobiazgiem w celu ożywienia ich myślenia oraz pobudzenia kreatywności. Po obejrzeniu filmu przedstawiającego cele działania Marzycielskiej Poczty, wszyscy zabrali się do pracy. Nożyczki, kleje, markery, kredki, brokat, wstążki oraz kolorowe kartki poszły w ruch. Niektórzy skupili się na treści, zaś inni na formie. Wokół panowała ciepła i przyjemna atmosfera podkreślona świąteczną muzyką w tle.

Pod koniec akcji można było zobaczyć wiele pięknych listów i kartek świątecznych zaadresowanych do chorych dzieci. Tematyka oraz wygląd prac były bardzo zróżnicowane. Nie liczył się tu wygląd, ale trud i szczere chęci jakie zostały w nie włożone. Rozeszliśmy się do domów w fantastycznym nastroju, aby opowiedzieć o wszystkim rodzicom.

Akcję koordynowała p. Małgorzata Tomczak.