Nieaktywne profileMaksymilian Trepanowski

2 listopada 2011autor Basia1233715
https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2011/11/maksymilian-trepanowski.jpg

Dla 7-letniego Maksa szpital jest drugim domem. Już od pierwszych tygodni życia Maksio musi walczyć z chorobą genetyczną zaburzającą pracę płuc (chłopczyk przeszedł 13 razy zapalenie płuc). Ciągła walka z chorobą sprawia, że Maksymilian nie ma zbyt wielu powodów do radości. Jak zawsze Wasze wsparcie i Wasze przesyłki okażą się nieocenioną pomocą dla chłopca i jego rodziny.

Maksymilian Trepanowski
ul. Długa 61
18-312 Rutki

Imię dziecka:
Maksymilian Trepanowski

Zainteresowania:
Maksio uwielbia traktory, koparki, zwierzęta. Lubi Boba Budowniczego i Ciekawskiego Georga. Lubi też jazdę na rowerze oraz zajęcia plastyczne. Od kilku lat niezmiennie twierdzi, że przyszłości będzie farmerem. Maksio od jakiegoś czasu bardzo lubi „roboty”, Transformersy.

Wiek:
7 lat, ur. 13.10.2006

Rodzice:
mama Barbara

Choroba:
Wybiórczy niedobór podklas immunoglobulin G (IgG) – choroba genetyczna. Refluks, wysoki poziom cukru i stałe zmiany w płucach.

Rodzeństwo:
Siostra Patrycja lat 15, lubi muzykę.

Gdy Maksio miał 5 tygodni po raz pierwszy zachorował na zapalenie płuc, co gorsza miał gronkowca złocistego. Od tego czasu szpital stał się drugim domem Maksymiliana. Przez pierwsze trzy lata żył z błędnie postawiona diagnozą, jaką był niedobór alfa 1 antytrypsyny. Po wnikliwych badaniach okazało się, że syn cierpi na rzadką chorobę genetyczną – Wybiórczy niedobór podklas G (IgG). Jego wątroba produkuje zbyt mało enzymu, który jest odpowiedzialny za prawidłową pracę płuc i uszkadza wątrobę. W związku z częstymi zapaleniami płuc – do tej pory Maksio przeszedł ich już trzynaście, potrzebna jest ciągła rehabilitacja. Maksymilian regularnie co 28 dni jeździ do szpitala na przetaczanie immunoglobulin. Chociaż bywa ciężko, to jednak z całych sił walczymy o uśmiech na buzi synka.

Witamy „Marzycielską Pocztę”. Mam nadzieję, że listy i kartki które otrzyma Maksio chociaż trochę rozjaśnią nasze życie.

guest
3715 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Violetta
Violetta
5 lat temu

Hej Maks 🙂

Wszystkiego dobrego w tym roku 🙂 Mnóstwa radości!

Pozdrówka serdeczne dla Ciebie i Twojej rodziny 😀

Marysia
Marysia
5 lat temu

Maksiu!
Piszę do Ciebie liścik :XO: 😀 😀

Basia
Basia
5 lat temu

Witamy 🙂 U nas właśnie skończyły się ferie 🙂 Maksio w pierwszym tygodniu ferii chorował i nie był nawet na choince w szkole. Luty i marzec to miesiące w których Maks ma pobyt w szpitalu i wyjazdy na kolejne badania 🙁 Przekazuję podziękowania dla Naszej Asi Bratko :XO: Asiu dziękuję za pamięć o urodzinach siostry Maksia. Dziękuję za piękny list i rysunki dzieciakom z Jaworzno z klasy 1 Maksio chodzi do klasy 2 😀 😀 w szczególności za modlitwę. Marysiu :XO: :XO: Twój list doszedł i bardzo ucieszył Maksia. Dziekuję za naklejki :up: Pozdrawiamy Ciebie Marysiu i Twoją rodzinę.

Marysia
Marysia
5 lat temu
Reply to  Basia

Również pozdrawiam 😀

Marysia
Marysia
5 lat temu
Reply to  Basia

Miałabym taką prośbę. O ile o możliwe czy mogłabym prosić o zdjęcie Maksia z liścikiem ode mnie. Bardzo mi na tym zależy, bo Maksiu to taki śliczny i fajowy chłopczyk.. :XO: :up:

Basia Sz
Basia Sz
5 lat temu

Witam, trzymam kciuki za te badania, pobyty w szpitalu, życzę Maksiowi dużo zdrowia, całej Waszej trójce życzę dużo zdrowia, wytrwałości, wszelkiej pomyślności. Pozdrawiam.

Marysia
Marysia
5 lat temu

Co tam Maksiu, czemu się tak rzadko odzywasz?
Pozdrawiam :XO:

Basia
Basia
5 lat temu
Reply to  Marysia

Marysiu serdecznie Ciebie pozdrawiamy 😀 😀 Maksiu nie zawsze chce robić sobie zdjęcie ale jeszcze raz dziękuje za list od Ciebie :XO:

Marysia
Marysia
5 lat temu
Reply to  Basia

Rozumiem 😉

Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska
5 lat temu

Cześć Farmerze!
Jak zaczęliście ten weekend? Mam nadzieję, że zdrowo i z lepszą pogodą niż u nas…
Życzę Wam http://www.obrazki.org/chomikowe-rozmowy-inka-333-radosnego-dnia1gif/81860?tag=na+dzien+dobry
Iwona

Basia
Basia
5 lat temu

Witamy 😀 😀 Kochani mieliśmy bardzo trudny luty i marzec. Maksiu bardzo chorował 🙁 Był w szpitalu i na badaniach w Warszawie. Dziękujemy za pamięć i karteczki :up: Życzymy pogodnych Świąt.

Basia Sz.
Basia Sz.
5 lat temu

Witam, przykro mi, że Maksiu chorował, że musiał leżeć w szpitalu, dużo zdrówka Mu życzę, Pani i Patrycji również.
Dziś jest, ostatnio jest brzydka, nieciekawa pogoda, deszcz pada, wiatr wieje, zimno jest…
Życzę pogody ducha, dużo uśmiechu. Pozdrawiam.

zyza
zyza
5 lat temu

Jaj przepięknie malowanych
Świąt słonecznie roześmianych
W poniedziałek dużo wody
Zdrowia, szczęścia oraz zgody
Wesołych Świąt Wielkanocnych
życzy Martyna

Natalinka
Natalinka
5 lat temu
Basia Sz.
Basia Sz.
5 lat temu

Witam, życzę Wesołych Świąt, dużo zdrowia, szczęścia, wytchnienia, pogody ducha, dużo uśmiechu. Pozdrawiam.

Iwona Wendreńska
Iwona Wendreńska
5 lat temu

Cześć Maksiu,
http://kartki24.eu/4345_ekartka_wielkanocne_kroliki.html
Pozdrawiam Was wszystkich
Iwona

Basia
Basia
5 lat temu

Witamy 😀 Dziekuję za piękne życzenia świąteczne 🙂 Gorące pozdrowienia dla kochanej Asi Bratko :XO: :XO: pozdrawiam Szymusia 🙂 Dziękuję za listy i kartki dla Tosi Kot 😎 Babci Basi Piaseckiej,Ilonie Kasprzyk, dla Kacpra i Fabiana 🙂 z 4 klasy z Kamienicy Polskiej, Weronice z Wyszkowa 😀 Uczniom kl 4 z Rybna. Maluszkom :XO: i wychowawcom z niepublicznego żłobka ,,TUPTUSIE” w Warszawie :up: Pozdrawiamy Marzycielskich Przyjaciół. Dziś jeszcze wolne od szkoły 🙂

Marysia
Marysia
5 lat temu

Spóźnione lecz szczere życzenia wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa

Ewelina
Ewelina
5 lat temu

hejka. Przesylam link do bajek o traktorach 😉
https://www.youtube.com/watch?v=_46XlakyB58
Pozdrawiam serdecznie i zycze milej niedzieli <3 😎 😎 😎 😎

Aneta
Aneta
5 lat temu

Dzień dobry. Jestem studentką III roku Pedagogiki i piszę pracę licencjacką na temat wpływu działalności „Marzycielskiej Poczty”. Jeżeli zechciałaby Pani wraz z Maksiem pomóc mi w realizacji badania odpowiadając na kilka krótkich pytań prosiłabym o kontakt na maila: aneska007@gmail.com, lub telefoniczny: 509-345-224. Byłabym bardzo, bardzo wdzięczna za informację zwrotną. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo wspaniałości! Aneta Kościńska

zyza
zyza
5 lat temu

Niedługo wyślę do Ciebie liścik z obrazkami Pozdrawiam Martyna 😀

zyza
zyza
5 lat temu

Liścik wysłany trzeba czekać……. 🙂

zyza
zyza
5 lat temu

Pierwszy czerwca dzień radosny kwitną kwiatki, słońce świeci… W dniu tak pięknym i wspaniałym życzę Tobie sercem całym moc uśmiechu i radości szczęścia, zdrowia, pomyślności. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka życzy Martyna

Marysia
Marysia
5 lat temu

Z okazji Dnia Dziecka:

Maksiu!
Dziś Twój dzień Ty mały Smyku.
W tym dniu ślemy Ci życzenia
zdrowia, szczęścia, powodzenia,
pomyślności i radości
oraz bardzo dużo gości.

Basia
Basia
5 lat temu
Reply to  Marysia

Dziękujemy i pozdrawiamy Marysiu :XO:

Basia
Basia
5 lat temu

Dzień dobry 🙂 Witamy naszych Marzycielskich Przyjaciół. Dziękuję :XO: że nie zapominacie o Maksiu że dobrze życzycie naszej rodzinie. Przepraszamy również że nie każdemu podziękujemy za listy. Samotne macierzyństwo bycie mamą dwójki dzieci obowiązki domowe i życie …pochłaniają bardzo dużo czasu. Od jakiegoś czasu sama mam kłopoty ze zdrowiem 🙁 Muszę mieć zabieg. Maksiu zda do 3 klasy a siostra Maksia kończy gimnazjum i idzie do liceum. Teraz czas na podziękowania :XO: Dziękujemy 9 letniemu Olafowi z miejscowości Turek 😆 ( Maksio pozdrawia ) Dla Pawła :up: z Włocławka za cieple słowa w liście ( Maks bardzo lubi listy od… Czytaj więcej »

Basia Sz
Basia Sz
5 lat temu

Witam Pani Baiu, fajnie, że już za tydzień będą wakacje, dzieci pewnie są szczęśliwe, że będą mieć wolne, odliczają dni do nich.
Przykro mi, że ma Pani problemy ze zdrowiem, i że będzie Pani mieć jaki zabieg, trzymam kciuki by wszystko było dobrze, dużo zdrowia życzę i wytrwałości, wszelkiej pomyślności.
Pozdrawiam serdecznie.

Basia
Basia
5 lat temu
Reply to  Basia Sz

Dziękuję za ciepłe slowa 🙂

Basia Sz
Basia Sz
5 lat temu

Pani Basiu, jeszcze raz życzę dużo zdrówka, siły do walki z przeciwnościami losu, jest Pani dzielną kobietą, dużo radości życzę i odpoczynku. Miłego dnia. Buziaki dla Maksia i Patrycji. Pozdrawiam serdecznie.

zyza
zyza
5 lat temu

Cześć Maks!
Polecam Ci film Lego Przygoda a najlepsza jest piosenka ,,Życie jest czadowe” (oglądałam ten film z klasą na plastyce) Pozdrawiam Martyna 😀

Marysia
Marysia
5 lat temu

:XO:

Basia
Basia
5 lat temu

Witamy 😀 Maksio dziękuje pani Gosi z Warszawy za super grę list i słodkości :)Pozdrawia również Kubę i zyczy mu samych sukcesów w szkole 🙂

Martyna
Martyna
4 lat temu

Maks wiem że lubisz wysyłać kartki i listy dlatego mam dla ciebie propozycję jest taka akcja podobna do tej gdzie dzieci takie jak ty czekają na kartki i listy morze wyślesz kartkę albo list do tych dzieci które też czekają na listonosza jak ty tu link do tej akcji gdzie wysyła się kartki i listy do chorych dzieci:

http://www.dobreserca.com.pl/pages/ps-z-serca.php

miko234
miko234
4 lat temu

hej maks

Basia
Basia
4 lat temu

Witam 🙂 Piszę w imieniu Maksia i chcemy bardzo bardzo :XO: podziękować za kartki i listy. Maksiu chodzi już do 3 klasy i rozpoczął naukę do 1 komunni św. Dziękuję pani Basi Sz za życzenia urodzinowe. Dziękuję pani Asi Gosek za życzenia 🙂 Uczniom gimnazjum z Przybiernowa za życzenia na dzień chłopaka :up: i dla 15 letniego Mateusza z Jasła za list z życzeniami. Pozdrawiamy :XO:

BasiaSz
BasiaSz
4 lat temu

Witam. Pozdrawiam. Zdrowia życzę.

https://marzycielskapoczta.pl/wp-content/uploads/2019/10/marzycielska-poczta-male-logo.png
Kontakt
kontakt@marzycielskapoczta.pl
+799 218 788
Newsletter

© 2009 – 2019 Marzycielska Poczta

bt_bb_section_top_section_coverage_image