Ta pogodna i pełna energii dziewczynka, a przy tym prawdziwa artystka od ponad roku choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną i bardzo tęskni za swoim przedszkolem. Jeśli chcecie wesprzeć Martynkę w walce z chorobą, przeczytajcie proszę poniższe informacje.

Martynka Małecka
ul. Jasna 55/6
62-230 Witkowo

Imię dziecka:
Martynka Małecka

Zainteresowania:
Gra na keyboardzie, śpiew, taniec, pisanie wierszy. Więcej…

Wiek:
8 lat. ur. 28.06.2005

Rodzice:
Kamilla i Andrzej

Choroba:
Ostra białaczka limfoblastyczna

Rodzeństwo:
Michał lat 9, Bartek lat 15.

Martyna urodziła się jako wcześniak, co prawda malutka, ale silna szybko nadrabiała zaległości względem rówieśników. Jest bardzo pogodnym dzieckiem, lubi grać na keyboardzie, śpiewać, tańczyć.

Od września 2009 roku zaczęła chodzić do przedszkola, które bardzo polubiła. Podczas pobytu w przedszkolu córka bardzo często chorowała. Jak się potem okazało, zachorowała na białaczkę limfoblastyczną.

Od 17 lutego 2010 roku Martynka poddawana była chemioterapii w Klinice Hematologii i Onkologii w Poznaniu, co wiązało się z długimi pobytami w szpitalu. Martyna wspaniale znosiła wszystkie zabiegi, lekarze i pielęgniarki chwalili ją za dzielność. Największą przyjemnością dla Martyni było spędzanie czasu z ciociami przedszkolankami i wolontariuszami, gdyż mogła popłynąć z nimi w świat marzeń. Był to najmilszy czas w szpitalu, była to namiastka jej ukochanego przedszkola.

Od połowy października 2010 Martynia jest na leczeniu podtrzymującym. Nadal bardzo tęskni za przedszkolem, za dziećmi, ale niestety z powodu obniżonej odporności nie może uczęszczać do przedszkola.

Kiedy Martyna przebywała w szpitalu otrzymywała piękne rysunki od dzieci ze swojego przedszkola. Sprawiało jej to wielką radość, dlatego jestem pewna, że listy i kartki z Marzycielskiej Poczty również wywołają na jej twarzy uśmiech.